Trenutne cene kunica na trzistu

I kod nas 700 din ti je minimum zato sto te izadje kunic negde 500 tako da imas zarade 200 din.A cena kunica bi bila realnija 800-1000.Za manju proizvodnju je smesno.
Tako da je isplatljivo najvise prodavati kunice od 30 dana,jer oni prakticno nista ne kostaju.
Tako da je realna cena njih 400-500 din.
Ovde pricam o kunicima za tov ne za izlozbe.
 
Tačno tako,realna cena da kunićar i zaradi nešto za svoj rad je 900-1000 din/kg,a male je teško prodati ,mada imaju lepu cenu.
 
U pravu ste realna cena kunica bi bila 800 din. ociscena.Naprotiv svemu tome ja sam savoje prodavao za 500din.za 1kg.ociscene.
 
Cijena kunića
Evo sam malo guglao i pogledajte pošto idu u Sloveniji.

Kar se tiče mesa je sicer odvisno od kraja do kraja. Sam ga imam po 9€/kg.Povprečen zajec (mešanec) pri starosti 5 mesecev doseže nekje 1,7-2kg čistega mesa...to se pravi nekje 15-18€ na žival + želje stranke po razkosanju oz. morebitnem vakumskem pakiranju dodajo še kak €.

Kar pa se tiče živih živalih jih sam do 3,5 mesecev starosti prodajam po nekje 15€ ,od 4-ih mesecev dalje pa po 20€ komad...


Kad će kod nas biti toliko naravno osim C.Gore gdje je već sada toloka?
 
Kad udjemo jednog dana u EU mi sitni necemo ni smeti prodavati kunice trazice nam kojekakve dozvole (recimo uverenje veterinara da je zdrav za ishranu,pa uslovi drzanja itd)tako da cemo odma u startu odustati, zato im je tolika cena ja bar tako mislim.Ispavite me ako gresim.
 
Cuo sam za jednu prodavnicu madjarske robe u Beogradu, koja je prodavala kunice iz madjarske, sestra od tetke je radila u toj prodavnici! Kaza da su kunici bili oko 1.2 do 1.4 kg ocisceni na tacni upakovani u strec! Cena se kretala koliko se secam oko 1200din po komadu, sto mu dodje oko 950 do 1000din po KG! To je ta cena i u Sloveniji od 9eura! Kaza jos da su ljudi kupovali i uvek se raspitivali da li negde mogu kupiti domace kunice od nasih proizvodjaca! Znaci da ima i kod nas ljudi spremnih da plate za kunica samo sto se oni nalaze u centru velikih gradova i do njih treba da stigne upakovan proizvod!!
 
"Evropska unija"~:haha::haha: Pa pre 10~tak dana je radjena anketa svetskog poretka i po istoj nasa jadna majcica Srbija spada u zemlje "treceg sveta"(Afrika).Cak su neke zemlje pomenutog kontinenta ispred nas na listi.Anketa je obuhvatila sledece pojmove:ekonomija;sudstvo;stopa nezaposlenosti;korupcija;privredni rast;ulaganje u skolstvo;ulaganje u infrastrukturu;broj mladih visokoskolovanih ljudi kojiodlaze iz zemlje(tu smo br.1 u svetu);odnos nataliteta i mortaliteta.Samo vi prosirujte kunicarnike a Evropa dok dodje~nece biti ni nas ni kunica na ovim prostorima:haha:
 
Pa to mu dodje od 600 do 700 dinara po kg, toliko se i kod nas krece! Ja retko prodajem ali cena je ta! Samo sto cete vi za 5 meseci u EU pa mozda vam i cena kunica bude evropska od 9eura!
 
Kilogram mesa kunića ja prodajem po 7 eura sa tim kad neko uzima na više može i po 6 , ali kad uzmemo u obzir cijenu hrane koja se u Crnoj Gori sva uvozi to je neka minimalna računica .Kod nas je 40 kg. ječma 14 e. , 30 kg.ovsa 14e. i gebijeve granule su 4,20 e. i sijeno je dostiglo rekordnu cijenu po bali 4 e. i to ga nema nigdje nepomažu ni pare .
 
Kilogram mesa kunića ja prodajem po 7 eura sa tim kad neko uzima na više može i po 6 , ali kad uzmemo u obzir cijenu hrane koja se u Crnoj Gori sva uvozi to je neka minimalna računica .Kod nas je 40 kg. ječma 14 e. , 30 kg.ovsa 14e. i gebijeve granule su 4,20 e. i sijeno je dostiglo rekordnu cijenu po bali 4 e. i to ga nema nigdje nepomažu ni pare .

Gebijeve granule kod vas u CG su 4.20eura*111.5(danasnji kurs)=468 dinara a ja iste te granule u sred Vojvodine placam 510din!! A zivim na 20km od fabrike stocne hrane "Jabuka", njihove granule su skuplje od Gebijevih! Nista tu nema logike, tako i cena kunica nema logike da se prodaje ispod 800din pa se prodaje!
 
Poslednja izmena:
E ni meni to nije jasno u CG jeftinije granule,oni ih jos uvoze od nas.Balu deteline sam pre 2ili3 nedelje placo 800dinara da dobro sam napiso,nije me zapalio to znam jer godinu dana od njega kupujem psenicu,jecam,slamu.
 
E ni meni to nije jasno u CG jeftinije granule,oni ih jos uvoze od nas.Balu deteline sam pre 2ili3 nedelje placo 800dinara da dobro sam napiso,nije me zapalio to znam jer godinu dana od njega kupujem psenicu,jecam,slamu.
Mnogo si mlad pa nerazumeš zemlju Srbiju.Ja sam pre 25 god u C.G plaćao našu robu jeftinije i tako je i sada,O tome ne vredi raspravljati,to je viša politika.Moje skromno mišljenje je da mi sve radimo u korist naše štete!
 
Nazad
Vrh