Trenutne cene kunica na trzistu

Stanke

Član
Učlanjen(a)
19 Feb 2012
Poruka
250
Ja planiram kobaje i dimljeno na zimu,ali za sebe :) Mada videcemo kako ce krenuti prodaja,mozda i ne ostane mnogo za zimu...

Lavic

Član
Učlanjen(a)
27 Avg 2011
Poruka
135
Sremac , nije me bilo dugo na forumu pa da pitam jesi nabavio kunice ti ? I ako jesi koje ? :) jer sam video hranilice da si uzeo dobre :)

Kornelius

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2011
Poruka
168
Znamo da hrana poskupljuje,a šta je sa cenom kunića, niko ništa ne piše. Meni je stid da poskupim opet.

Pera NS 91

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
797
Kod mene je cena 400din uradjen zec bez glave,a ako neko zeli sa glavom radim I to zavisi od kupca!!!Po meni je to mala cena:-( ali I ovako ima malo kupaca jer sve manje I manje ljudi imaju para da kupuju,ja radim iskljucivo sa mesancima I B.Orijasima(za sebe)...

zima

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2010
Poruka
723
Sefe dizi tu cenu bar na 600 dindzi po kilogramu minimum 550,oo pa ko oce nek kupi a ko nece neka jede svinjetinu.

Kornelius

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2011
Poruka
168
Ovo je siromašan kraj, i ja ću sad ovu turu prodavati po 400/kg očišćeno celog,ja ne uređujem i seckam ništa, i bez glave, to ostaje meni pa skuvam keru. Pileće meso je 270-320/kg.

okram_ca

Član
Učlanjen(a)
15 Dec 2011
Poruka
337
Ali da bi kunic nagurao oko 3kg mase potrebno je oko 10 kg granula kad ga uredis ostaje ti 1300-1600gr.
Granule ti se krecu od 400-550din 10 kg a gde je voda seno antibiotici vitamini vakcinacija i na kraju gde je tvoj rad.
A ako hranis sa zitaricama opet postoje troskovi i pojedu ti hrane vise i sporije napreduju.

Pera NS 91

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
797
Jel ti 400 din cena uredjenog po kilogramu ili celog zeca?
Da cena je 400 din uredjen zec(znaci oko 800 dinara zec),ja ih koljem sa 4 meseca i uredjeni imaju oko 2 kg zadnji mesec ih hranim sa kukuruzom tritikalom (detelinom uvek)i taman se dobro prociste,u turi od 30 40 komada uvek vise od pola prodam i isplatim sve sto se tice hrane,a to im je i najbitnije jer ja rad i ne racunam u cenu to mi je vise hobi i uzivanje u tome sto radim...A naravno da bi drzao i vise samo da ima neko sigurno trziste koje bi garantovalo da ce uvek otkupljivati,ali nazalost to u mojoj okolini nema tako da se moramo snalaziti po oglasima pijacama itd...

szeki-telep

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2010
Poruka
528
Da cena je 400 din uredjen zec(znaci oko 800 dinara zec),ja ih koljem sa 4 meseca i uredjeni imaju oko 2 kg zadnji mesec ih hranim sa kukuruzom tritikalom (detelinom uvek)i taman se dobro prociste,u turi od 30 40 komada uvek vise od pola prodam i isplatim sve sto se tice hrane,a to im je i najbitnije jer ja rad i ne racunam u cenu to mi je vise hobi i uzivanje u tome sto radim...A naravno da bi drzao i vise samo da ima neko sigurno trziste koje bi garantovalo da ce uvek otkupljivati,ali nazalost to u mojoj okolini nema tako da se moramo snalaziti po oglasima pijacama itd...
Pa ja ne
ću prodati moje kuniće po 400 din/kg.poješće ih moja porodica za džabe!

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.488
Drzao sam kunice ali uvek ih je bilo tesko prodati,ovde u mom kraju gotovo nemoguce. Posto nisam ljubitelj mesa od kunica drzao sam ih iz hobija ali posto mnogo jedu za te pare moze da se hrani nesto vece i isplativije prestao sam da ih gajim. Iz tog razloga sam i pitao kolika je cena jer me zanima kako vam se isplati da ih drzite i kako uspete da ih prodate?. 400din kg nije losa cena za kunica ako ima prodaje. Valjda ce i to kunicarstvo nekada zaziveti kod nas...

Vrh