Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ma na mene se izderao zbog fakture, ukrao mi 2% ja ga lepo nazva da vidim kako da fakturišem on počeo da viče kako njega ne iteresuje kako drugi rade da je kod njega cena soje 37 a nije bitno da li ja imam 8 ili 10%.
Rekao mi da dođem i nosim robu ako mi se ne sviđa. Baš zbog te bezobraznosti i drskosti neće me gledati više. Žao mi je što nam se dvorišta dodiruju pa mi je baš praktično kod njega da nosim.
Ali nažalost nije on jedini koji tako radi, ubuduće kod takvih samo roba sa 8.
 
Najveci bezobrazluk je kad imas robu kod nekog i on kaze kod mene je cene ta i ta. Cemu onda lager? Moze da kaze kod mene cena soje 20din po toj logici.
 
Almex juce 15.7 +pdv -troskovi lagera. Kod privatnika 15.8 sa pdv bez lagera. Drugar juce pustio robu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko % su troskovi lagera od prijema pa do sada?

Lager ide od dana kada se preda roba. 1% mesecno. Ali svaki dan se racuna tako da nije isto da li ga prodas na pocetku meseca ili na kraju. Sto bi znacilo da od 15 oktobra do 15 feb 4% za lager je otislo ( kod almexa je lager finansijski , faktura stize svakog meseca)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
tako se to radi, na silu spustaju cenu da naprave paniku
a sad treba repromaterijal spremati
proizvodna cena pada
 
Da zakljucimo sta je bitno u ekonomiji ratarstva . Na neke stvari nemozemo uticati a na neke mozemo ali bez obzira najvise znace dali cemo opstati napredovati ili nazadovati.
Agrotehnika uticemo bitno je
Ekonomija agrotehnike znaci ulozeno dobijeno uticemo
Vremenske prilike ne uticemo ali jako bitno rekao bi faktor srece
Tip zemlje bitno
Cijena zakupa nemozemo uticati ,mogli bi ali udruzeni a to znaci nemoze
Subvencije isto bitno i tu se zna put u EU ,ali nismo svi za to pa ....
Konkurencija otkupljivaca , sto ih je vise to nama bolje
Pocetni kapital isto jako bitno
Itd itd uglavnom neko pomisli to je samo uzores posijes i to je to
 
Nazad
Vrh