Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
I ja sam dobio od Stocar Ub da je cena 16 din sa pdv na 14 % vlage. Ovo je za sad najveca cena koju sam ovde na forumu cuo. Moze li neko da mi koji je standard za kukuruz da bi bilo po srps? Kao sto je za psenicu 76hl, 14% vlaga i 2% primese.
To nije standard za pšenicu...
 
Upravo čuo informaciju na silosu gde predajem robu.Troškovi sušenja kreću sa vlagom od 14,6%.Otac ih grebo da ih grebo.
 
Mozda je cudno, ali je tako. Pitajte clanove iz Mokrina, Basaida, Ruskog sela kako se kod njih prodaje.
 
Некад се углавном на дупле метре (у клипу) трговало у јесен јер је кукуруз још сиров па га не можеш куповати у зрну јер ће се покварити.
Куповали су они који имају живину или пар свиња а немају своју земљу, продавали они којима су преко потребни новци.
Дупли метар клипа има од 125-135 кг.сувиг зрна зависно од године.
 
Poslednja izmena:
To je neka budalaština kao kod nas PAR prasica,pitaš idiota na pijaci pošto su prasici,on lupi djuture par 6000 din,koje mere mi imamo...:ppozdrav:
 
Oni su prošle godine kupovali ovde kod nas preko Đurđevića.Besplatan vršaj i prevoz, ogromne količine su otkupili.
 
Delom kupuje za svoje potrebe jer ima 5000 bikova, a deo ide dalje prodaje u svojim poljoprivrednim apotekama

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh