Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Da li vredi da ostavim 15t kukuruza po JUS jos na lageru zbog cene ili da ga prodam?Nije mi hitno za pare ali ako bi cena do maja ili juna porasla onda bih ga tad prodao
 
U ovoj zemlji se niko nije obogatio od motike,tj rada.Spekulacije i informacije o kretanju cene su ono sto donosi dobit.Ovde moze svasta da se pise i predvidja.To je ipak vise za rubriku zelje i nadanja :osmeh:.Bojim se da onaj sto mozda i zna sta ce biti sa cenom u buducnosti,istu nece podeliti s nama obicnim smrtnicima,koji smo navikli na tezi nacin doci do novca.Na zalost i to nam ne uspeva svaki put.
 
Mene je danas zvao jedan jako jako veliki igrac I kaze - prodaj, ako planiras, jer ce cena padati. Pitam ga kada ce da poraste, on kaze - ne znam, mozda tek u Maju. Ipak, necu da prodajem, idem svojom dinamikom.
 
Bilo bi sasvim cudno da ce cena ostati ista prosle godine od berbe pa do ovogodisnje berbe,a nije nesto ni realno da pada...
 
Mlinpek Stara Pazova 15,00 (sa PDV 8%) tel-kel do 17,5% vlage, takođe stoji istaknuta ista cena i za kukuruz sa lagera.
 
gde je 16 din iz cardaka?

Mk i debeljacki Srbobran izgleda da im je preoteo dosta...ratuju dobro

- - - - - - - - - -

Ja da sam na tvom (i svih sto imaju na lager)mestu trazio bi da mi isporuce moj kukuruz nazad i nek uzmu taj 1 posto izlaza pa bi im taj isti predao za tih 50 para vise kao da je iz cardaka.Ti nemas nista al bar oni imaju troska...

Smesno je sto sam im ja isto to rekao...kazu pa znas razlika je i u prirodno i vestacki susen...dubioza
 
Ako je to ovaj ka turiji bio je i on obustavio otkup u petak,sad da li uzima ne znam. 16 dinara bilo i na silosu u Radicevicu ali je i tamo pala.
 
Nazad
Vrh