Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 64,9%
  • Ne

Glasovi: 66 35,1%

• Ukupno glasača
    188

Lazaaa

Član
Učlanjen(a)
2 Avg 2009
Poruka
420
Danas sam pricao sa jednim iz mog sela planira da kruni kukuruz i kaze mi da premil nesme da zalepi cenu nigde jer nesme da drzi vecu cenu od berzine i prica se da ce sutra ili prekosutra da dodje inspekcija da proveri to ..Tako sam cuo a sada da li je to istina stvarno neznam ...A cenu psenice takodje ima vecu nego berza pa im najverovatnije gusi profit.. Neda ova nasa drzava da niko sem nje zaradjuje ::lose:: :udri:

Duki

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2009
Poruka
132
Ne lozite se, cena ide dole, stize novi kukuruz za 2 meseca, a bice ga dosta, bez obzira na sve price, poplave, suse, ameriku, biodizel i dr. Ovo je samo bilo kolebanje trzista i sada ce se smiriti, a na jesen 850-900e, kao i uvek.

Duki

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2009
Poruka
132
šandor je napisao(la):
Duki ti prodaješ ili kupuješ kukuruz ??
Ja prodao za ovu godinu sve, prosli vikend, za 17,00 din, pa sam se iznenadio od razlike u ceni.
Ne moze kukuruz da bude skup, gde bi nam onda bio kraj.
Kada bi neko na zeleno sada platio 1200e, ja bih mu sve dao u oktobru.

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
5.087
Lazo tvom komsiji nemoze niko da zabrani koliko ce on placati kukuruz tako da te price sa inspekcijom nemaju nikakvog osnova cenu diktira trziste tj. ponuda i potraznja :ppozdrav:

rasa02

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2009
Poruka
1.847
Ja sam samo 2 vagona prodao po 12 dinara a ostalu kolicinu sve ispod te cene pa cak i po 9 dinara :udri:.A sta da se radi,sve je to lutrija i neko je ovde vec rekao prodajem po onoj ceni koja je tada aktuelna i kada mi treba para,jbg.

IMT-550

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2008
Poruka
1.389
rasa02 je napisao(la):
Ja sam samo 2 vagona prodao po 12 dinara a ostalu kolicinu sve ispod te cene pa cak i po 9 dinara :udri:.A sta da se radi,sve je to lutrija i neko je ovde vec rekao prodajem po onoj ceni koja je tada aktuelna i kada mi treba para,jbg.
E to si upravu,......... ::namigivanje::

Vrh