Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ja juce prodao 9 tona po 19 dinara i to mislil da je maximalna cena inace ljudi nude i po 17-18 din.
 
Ispravite me ako gresim ali mislim da je prosle godine u ovo vreme kukuruz isto bio oko 12 dinara. Onda se to pravdalo aflatoksinom sto smo znali da nije pravi razlog. Ne znam kako ce se pravdati sada mozda novim rodom ali novi rod je jos uvek veoma daleko od silosa i tesko je predvideti kolika ce biti ponuda na jesen. S obzirom na situaciju kakva jeste na nasem trzistu ne mozemo ocekivati realne cene svojih proizvoda.
 
kukuruz npada po stopi od 05 dinara dnevno
ovim tempom za 32 dana ulazi u NULU
a onda će gebi da naplaćuje onom od koga kupi
 
Sta ste se vise uhvatili gebia pa nije valjda on kreator cene na nasem trziste.
Nece vise da otkupljuje stavio cenu pa ko se upeca upeco se.
 
drugari ja juce proso kao ko kroz iglene usi.Kod nas u somboru 17 din slucajno nazovem patent co u misicevu kad ono 18,90. danas je vec i tamo 18,36.odvezo 21200 kg
 
To sto je gebi stavio 12,10 kukuruz mora a je neka greska,nemoguce jeda padne 5 dinara cena

Cena 100% nije greska, licno znam coveka koji je izmislio ovu cenu, nekad i prica na tv, stvar je jako jednostavan, Gebi kao fabrika stocne hrane ima na zalihama sirovinu do novog roda, zasto da sad placa trzisnu cenu od 17.50 din kad za novi rod nece placati vise od mozda 10 din, cista matamatika, a kome treba kukuruza do novog roda neka otvori novcanik i plati dnevnu cenu....
Kukuruz za sad stvarno obecava, mozda na nivou 2010 godine, ali......ima ovog ali dotle ce da spava pod vedrim nebom.....a ostalo tu smo da vidimo....pozdrav momci, ja sam ovu temu sa neko vrema za sebe zatvorio.....:ppozdrav:
 
Nova cena Farm Commerce skok na 19 din...ici ce cena gore...ljudi mene su prekljuce zvali neki otklupljivaci i morao sam nesto prodati po 19 dinara..a cena na berzi u to vreme 16.5 bez PDV-a...cujem da se vozi na Kosovo nenormalno puno
 
Poslednja izmena:
to ti je cena zobi a cena kukuruza na berzi pala na 16din bez pdva a jos se nije poceo kruniti ,ocekuje se cena od 14,5 do 15din u tu ce se zaustaviti do novog roda
 
Potraznja ogromna a cena u padu...hmmm...opet se muti nesto sa cenom.Ako se ne bi krunilo 15-ak dana garantujem da bi se cena vrlo brzo vratila,u suprotnom ide jos dole!

- - - - - - - - - -

Potraznja ogromna a cena u padu...hmmm...opet se muti nesto sa cenom.Ako se ne bi krunilo 15-ak dana garantujem da bi se cena vrlo brzo vratila,u suprotnom ide jos dole!
Danas na berzi lokalni otkupljivac i izvoznik trazi 100 vagona prirodno susenog kukuruza a Granexport ne otkupljuje navodno do ponedeljka kukuruz dok se cena ne stabilizuje,e sad ko tu koga...mislim da je Kostic opet dirigent!
 
Mislim da je ljudi sad dosta sa dezinformacijama i rekla kazala ili ja mislim i ocekuje se.
Argumentovano se jos niko nije izjasnio,a blagi je rast na svetskoj berzi ,videcemo jos je uvek i psenica u igri.
Idvor cvetic danas placa 17,20din, Caka nekupuje za jedno dve nedelje pun je psenice PROVERENO 100%.
 
Mislim da je ljudi sad dosta sa dezinformacijama i rekla kazala ili ja mislim i ocekuje se.
Argumentovano se jos niko nije izjasnio,a blagi je rast na svetskoj berzi ,videcemo jos je uvek i psenica u igri.
Idvor cvetic danas placa 17,20din, Caka nekupuje za jedno dve nedelje pun je psenice PROVERENO 100%.
Ciric danas izasao na berzu hoce da kupi 1000 tona kukuruza,provereno! I kod nas je cena 17.20 samo sto niko ne kruni...Ljudi koji imaju kukuruz su stabilni proizvodjaci i drzace ga do kraja,ako u medjuvremenu bude potraznje morace i da se odresi kesa i kupi taj kukuruz od istih tih paora,u suprotnom ko zna...
 
Samo nemojte siriti paniku, dok novi kukuruz ne bude raspoloziv mora se kupovati stari! Ko je do sada izdrzao,prezivece i ovo kolebanje koje mi lici na obicnu spekulaciju...farm ne otkupljuje,gebi 12 din,prodaj,prodaj,prodaj posto poto...lov u mutnom,skolski primer! Ima zita, pa mogu kako hoce, ali da ce neko da im da kukuruz za dzabe-nece!
 
Ciric danas izasao na berzu hoce da kupi 1000 tona kukuruza,provereno! I kod nas je cena 17.20 samo sto niko ne kruni...Ljudi koji imaju kukuruz su stabilni proizvodjaci i drzace ga do kraja,ako u medjuvremenu bude potraznje morace i da se odresi kesa i kupi taj kukuruz od istih tih paora,u suprotnom ko zna...
Znam rodjeni ali neotkupljuje jos u selu pun je za nedelju dve rekao e sad svi mute.
 
Juce sam pricao sa drugom koji trenutno na lageru u jednoj firmi ima 300 vagona kukuruza i kaze mi da se na berzi trgovalo sa lomljenim zrnom od zita i da je to razlog naglog pada cene kukuruza!
 
Nazad
Vrh