Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ovih dana zvoni kasno uveče mobilni telefon, žene nešto priča i posle mi kaže, zovu neki pitaju za kukuruz. Valda je tako. Ja počeo da sumnjičim ženu, a sad čitam da se stvarno to događa. Moram joj se izviniti.
 
Jel se kukuruz izvozi?
Sta je razlog ovom skoku?
Soja isto.Sojina sacma 800 din u apotekama.
Stocni fond ne postoji.
Svinje 130 dinara.Nema sitne proizvodnje za pecenjare,svadbe,slave....Sve je stalo,a cene divljaju.
Jel nije rodilo,nema ga ili se jako izvozi.
 
Izvozi se. Luka kod Azotare puna šleperima.
Za našu stočarsku proizvodnju i prodaju na malo skup je i 20 dinara po kg na džak, a prikolice i šleperi po ovoj ceni.
I ovako je stočarstvo loše, tek ova cena će uticati da se još više smanji broj stoke.
 
I posle tih malih nikne jedna farma i pokrije celu opstinu po broju grla koliko su mali proizvodjaci proizvodili.
Jedna takva se renovira kod mene u kraju, ne znam cifru ali tipa 10 000kom ili i vise posle modernizacije.
 
I posle tih malih nikne jedna farma i pokrije celu opstinu po broju grla koliko su mali proizvodjaci proizvodili.
Jedna takva se renovira kod mene u kraju, ne znam cifru ali tipa 10 000kom ili i vise posle modernizacije.
Jeste to NA u globalu tj proseku. Al više je zatvorenih nego otvorenih takvih farmi. I kod njih nema prodaje kukuruza na malo od strane lokalnih proizvodjača, ne kupuju prasad i telad za tov od malih proizvodjača, te životinje itd.
 
Nemojte biti sigurni da stoke nema . To sto se slabo prodaje i niska cijena nemora da znaci da nema , a svaki dan jedu sve vise . Naravno jane mislim lokalno nego globalno .
Da , jedno mi je stvarno nejasno , nakon svih ovih godina , pojedinci idalje pitaju zasto je cijena takva kakva je , kod nas , kad je rodilo kako je rodilo , stoke tolko kolko je itd kad se zna da cijena prati svjetsku i nista drugo ?
 
Jel se kukuruz izvozi?
Sta je razlog ovom skoku?
Soja isto.Sojina sacma 800 din u apotekama.
Stocni fond ne postoji.
Svinje 130 dinara.Nema sitne proizvodnje za pecenjare,svadbe,slave....Sve je stalo,a cene divljaju.
Jel nije rodilo,nema ga ili se jako izvozi.
ima nečeg i u inflaciji... novaca se u svijetu naštampalo enormno... a bez pokrića.... pogledajte samo burze tipa dax i dow jones probili su povijesne maximume a eknomija to ne potvrđuje.... pad bdp a burze na vrhuncu dakle jasno je inflacija počinje.... ulagači ne drže više toliko novca pa ulažu i u hranu.
 
Nazad
Vrh