Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ja danas merio vlagu sa kućnog lagera. Na jednom mestu 16.6%, plaćaja 18din ali odbijaju 11%. Na drugom mestu 16.2%, plaćaju 18din bez odbitka do 16.5% vlage.
 
Ja sam juce oterao moju loznicku 3.5t,nije bila puna da bude bas ravna,izmerilo 1510kg,vlagu mi nije merio, po 18 dinara. Ko ima vecu vlagu,onda po 16-17 din ...
A skoro sam terao kumu kukuruz,1700kg izmerilo po 18 dinara (nasi smo pa zbog toga).
 
Не знам зајебана ситуација....што се тиче цене кукуруза...не знам ни ко је формира ни ко диктира могу само да предпостављам,али искрено чудим се да смо дошли до 19-20 дин у задњих месец дана буквално чудо....
 
E,zbog tog razloga sačekam proleće i tad prodam kad niko ne pita ni za vlagu ni za lomljeno zrno ni za primese.
 
Kupis aparaturu koju oni imaju, izbazdaris je kod onog ko to radi, poneses je sa sobom i meris posle njih...pa pozoves inspekciju...i tu se na svemu zavrsi jer su oni ti koji su mocniji od tebe i rade za drzavu i kako im ona kaze...

Ja sam uzorke sanjive nosio kod nas u zadrugu. Ljudi radili svoj kukuruz merili predamnom i skladistili u svoje silose ,pa su potom moj merili moj. Kada sam ga odneo kod skladistara 2% razlika u vlazi u korist skladistara...pa ti vidi kako oni mere, navodno mere unutrasnju vlagu...a ovi u zadruzi budale pa mere spoljasnju vlagu, jes kako da ne dozvolio bi Blagojevic da mu se kukuruz sav upali dok stoji zbog vlage...lopovi jbg od toga zive...meni su ove godine uzeli 2 vagona na vlazi...zaradu svu i de smo tu onda mi u svoj toj prici?!
 
Robne rezerve otkupljuju kukuruz po ceni od 22 dinara sa pdv



Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Robne rezerve otkupljuju kukuruz po ceni od 22 dinara sa pdv



Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Uredba namenjena uskom krugu ljudi.
 
Kvota za robne rezerve popunjena kažu još dok je bila ponuda od 19,5 dinara. Ne znam samo zašto su onda dizali cenu... Opet prevara u nečiju korist...
 
Nazad
Vrh