Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
kod kukuruza trenutna slika je takva da i ono malo nabranog kukuruza za nasu ekstremno malu potrosnju i zanemarljiv izvoz roda 2017 plus dosta lis kvalitet i preostalo vreme do ubiranja roda 2018. cini dosta veliku trenutnu zalihu... bojim se da povoljnog iznenadjenja za nas proizvodjace merkatile nece biti... uz jos jedan skroman doprinos jecma koga je nesto veca povrsina ove godine...

Kod kukuruza je stanje kao i kod ostalih kultura..monopol,medjusobni dogovori,lopovluk i bezobrazluk...nista vise..kakve zalihe i gluposti
 
Juce uhvatili zadnji voz, i prodali po 18,3 din. Trebaju pare, kad se sve sabere proslogodisnji prosek je bio malo ispod 800kg po jutru, ne smem ni da racunam koliko smo izgubili.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kazu osobina politicara je da te zednog prevede preko vode:osmeh: i da su mu ruke uvek umazane medom...da se za njih lepe(pare naravno) to sam verovatno ja izmislio ali prikladno je.Ne da nesme ugovor sa djavolom potpisati....nego on ne sme sa njime.
 
Ja sam sejao kukuruze po 3-4 godine za redom. I isto bi to radio i dalje kao i Kris, medjutim dijabrotika se nastanila i pravi jako veliku stetu. Da ulazem u mehanizaciju visokoklirensnu mi nije rentabilno. Videcu kako ce proci ljudi koji su radili inkorporaciju Force 1.5G u redove. Ono sto vidim po ataru vec sada, gde je monokultura vec se krive kukuruzi.
 
Koliko ima efekta prskanje dijabrotike sa visokoklirensnom prskalicom, i koliko tretmana je potrebno?
Cena kod nas miruje za sada, 18,00-18,50 sa PDV-om.
 
Pre dve godine sam radio Force u setvi sa 3,5kg/kj, i bilo je štete od Dijabrotike, ali zanemarljivo, mada neznam koliko je imao uticaja Force.
Ove godine opet imam ogled.
 
Da li neko ima problema sa plaćanjem prodatog kukuruza skladištaru? Prodao 28.5.2018. nije plaćeno, ne zna se kada će, pominje neke spiskove plaćanja...Bliži se žetva žita, da li mu davati?
 
Sve što se neplati u roku od dve nedelje, je za proveriti kredibilitet dužnika !!! Zna posle da se otegne i iskomplikuje.
Kod nas nešto pao kukurz, kakvo je stanje na berzama?
 
Nazad
Vrh