Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Meni spustaju cenu, danas dao na 17 dinara 25t.
A sutra 16,8 dajem 26t.
Videcemo kako ce biti dalje. Sve od mene ide za Kosovo i Albaniju.
 
Od 15.1 do 16% vlage skidaju 1000kg na 10000kg.Od 16.1 do 17% skidaju 1200kg na 10000kg.To je samo susenje.Bez ulaza i ostalih dadzbina.
Agroglobe je silos.
 
Almex trenutno naj gori sa cenom, vucemo na drugu stranu, 17din jus.

Jedino ako imas jus kukuruz a ako ti je vlaga 15.5 i po mafijaskoj tablici koje uglavnom se svi pridrzavaju i skidaju ti kozu sa ledja cena bi trebala biti 17,90 da bi dobio isti novac za istu kolicinu kukuruza.. inace almex u skrobari zr stao sa otkupom..
 
Jedino ako imas jus kukuruz a ako ti je vlaga 15.5 i po mafijaskoj tablici koje uglavnom se svi pridrzavaju i skidaju ti kozu sa ledja cena bi trebala biti 17,90 da bi dobio isti novac za istu kolicinu kukuruza.. inace almex u skrobari zr stao sa otkupom..
Stao je svugde sa otkupom...

Gde vucem kukuruz danas 16,5 sutra 16din. osnovna cena, svaki dan po 50para. Ja sam ugovorio 100t po 17din. i zavrsio.
 
Kod mene je prvi kamion bio na 17,5, drugi na 17, treci 16,8, a u osam tovarim cetvrti na 16,5. Nadam se da nece vise padati mnogo.
Posto sam planirao da prodam svih 200-210t koje cu skinuti. Najniza cena mi je 15,5 dinara, ako ide ispod, ostavicu kuci jedno 50-70t.
Napisao sam cene sa PDV om.
 
Pa naravno, sada ce oni da se dogovore i stave neku cenu-koja njima odgovara.
 
Poslednja izmena:
Zato su danas i primili 4 traktora za ceo dan i Melencima. Pola sela bere kukuruz. Nepamtim da sam video toliko beraca u ataru.

Nada poslednja umire.
 
Nazad
Vrh