Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Da, samo onaj koji dans treba da nahrani svinje i zivinu, mora dans i da kupi kukuruz, Slaba njemu vajda od dobrog roda na divljem zapadu.
 
U SADu je izašao avgustovski izvještaj stanja usjeva državne agencije po kome se berze ravnaju najviše a odatle kreću . Po tom izvještaju stanje pa i prinos se procjenjuje na par procenata niži nego prošle godine . Inače kod njih je ekstremno vlažna godina . Prošle godine prosječan prinos kukuruza na državnom nivou u ovo doba je procjenjen na 170 bušela/akri a sada na 166 bu/a , zasijane površine su približne lanjskim , zalihe i potražnja u okvirima pa se očekuje nadalje blago viša cijena nego prošle godine.
 
Blago visa cena nece kompenzovati gubitak naseg prinosa. Dobro je sto su oni ipak predaleko pa nemamo iste kupce kukuruza. Nama je bitno nase okruzenje. Sada je situacija sto kaze NA, da se u maloprodaji ne gleda nerza vec klepa koliko ko moze. Kukuruza nema i u nekim lokalitetima ce biti jakooo losi prinosi. Sta nosi sledeci period sa cenom, ne znam, ali je ocekivati bolju cenu nego od jeseni 2014 do sada.

Kad pogledam njive i moj ocekivani prinos, sve ispod 20din je losa cena i na zakupima cu imati gubitke.
 
Usubotu smo i mi nas dali ,dogovor u utorak bio 19.5 din,mi poceli da krunimo,zovnem ja da javim...e kaze sad nije ta cenaa,nisi potvrdio,nude mi 19 din.kazu pada cena,ja kao zdrebe kad se zaglavi ,pristanem,pa sta da radim,okrunili do 7 sati 2 kikinde.Stvarno ,zovem u ponedeljak,nepredstavim se ,kazu 18.5 din.sad pre pola sata me zovne drugi otkupljivac,nudi mi 21 din.kaze ide sve za albaniju...eto tako deco..aj zdravo
 
Nazad
Vrh