Trešnja

Трешња на кванташу у Бијељини а и околним пијацама у Р,Српској пала на 1е,нисам сигуран која је сорта,кажу да је Бурлат,доста је крупна,ал слабо иде.
 
@vasovac sledece nedelje ce da pocne sigurno,ma da vec sad ima da se probira.Dok ne pocne neki otkup na veliko ne isplati se brati.Jedino neke menje kolicine pa da se krcmi na pijac.
 
11272278_1631487847089030_1877832836_n.jpg


11270111_1631487880422360_116903539_n.jpg


Evo novih slika moje bolesne tresnje...
 
http://poljoinfo.com/showthread.php?1372-Trešnja&p=997991&viewfull=1#post997991


Juče sam nabrao šaku trešanja koje nisu još skroz sazrele. Ubrao sam ih na grančici koju je bila najbliža suncu. Najvažnije je da su se dečica sladila trešnjama koje nisu tretirane ničim.

Evo moje tresnje - da li mozete po fotosima da mi kazete koja je ovo sorta:

ovo su najveci i najzreliji primerci ovog popodneva - danas je vec uradjena jedna 'vanredna kontrola plodova :osmeh:'.








 
Danas sam primetio da su se gorni listovi na nekim stablima zakvrdzali, kada sam prisao blize primetio sam da su u pitanju neki crni insekti na poledjini lista. Kojim insekticidom da ih oprskam?
db0641df84dcec2bc06bfb7636064f51.jpg
 
lucky.serbia ako nemaš puno možda da ukloniš samo takve zahvaćene grane kod mene na trešnji bude na jednom ili dva mladara takvo stanje i samo njih uklonim...
Pa tako sam i mislio ali sam onda primetio da su krenuli na drugo lisce, ma to su par stabala u dvoristu koja ove godine nemaju nesto ni roda pa cemo oprskati. Hvala na savetu.
 
Znači za ove vaši nepostoji nikakav insekticid?

11jc77t.jpg


Jel i kod mene slučaj na ovoj trešni sa tim vašima?
 
Pozdrav,jel zna neko cime da sredim crnu biljnu vas,pre 10 dana sam prskao decis + mankosav + 13:8:24,nema gusenice,ose,list izgleda ok,ali na mladim listovima ima dosta crne vasi,imam nesto burlata koji je poceo da rudi pa mi treba nesto sa kracom karencom?

Godinama sam imao lisnih vasi na tresnjama i prvih par godina mi je padalo u oci - posle nije jednostavno iskuliram, malo zaustavi rast mladara ali tokom leta lisne vasi nestanu i biljka dalje napreduje.
Pred kraj leta na mladaru se vidi zdravo lisce na vrhu i pri bazi mladara u sredini se vidi deformisan list, pri tom biljka redovno svake godine je radjala bez problema.


Ja isto primenjujem 'ignorisal' i puštam da se biljka sama izbori. I sada na velikom drvetu imam tih crnih vaši ali me ne sprečavaju da se osladim sa plodovima.

S proleća sam posadio nekoliko trešanja koje su kupljene kao treća klasa. Jedino burlat zaostaje iako ga stalno bodrim i pričam mu da se izbori i da počne da raste. Gornji listići su počeli da se suše ali donji se još drže. Ipak grančice nisu počele da kreću kao kod ostalih. Nadam se da će uspeti da se izbori i krene.
 
Kod mene ima samo to jedno drvo tih kovrdži... Sutra prekosutra 5g tonusa na 10 l vode i udri.
 
xhJSodL.jpg


YFxqNjr.jpg


Evo je moja tresnja nakon nekog vremena, pobrao sam sav plod, bio je ok... e sad pitanje, da li je ona krenula da se susi? Postoji li mogucnost da se sprijeci? Vase misljenje mi je vazno...
 
Nazad
Vrh