Trešnja

Čista 10ka, za sada rekord, jedna od promašenih prilikom berbe, naravno nisam baš svaku ni merio, mislim da je bilo i krupnijih, ali su generalno ove neke veličine tj 8-10 grama

 
Lišće je kao sparušeno i poćelo da žuti. Jeste da je palo dosta kiše ali teren je malo u nagibu. Okopao sam oko nje zemlju i ostavio je da se izbori ako bude mogla, a ako ne, zamena, šta da se radi. Pozdrav.

 
Kod mene burlat tek za 3-4 dana ce biti prva zrela. Krupnoca samo takva, posto sam ostavio tek desetak plodova (ostale sam poskidao - druga vegetacija je tek).:osmeh:
 
Levač ne brini ništa, ako misliš na ovo skroz žuto lišće na dnu ramenih grana to je "normalno", ja tu pojavu imam svake godine ali kasnije u godini, tipa jul avgust i ti listovi otpadnu.
 
Sparušeno i oklembesilo se nije dobar znak, može da se osuši stablo od mnogo vode, probaj što bolje nagazi svud okolo dok je zemlja mokra, ja sam ti napisao za ovo skroz žuto, čisto žuto pri početku ramenih grana da nije opasno.
 
I kod mene dve na kraju bašte (gde se uvek skuplja voda) koje sam posadio zimus isto imaju lišće sparušeno ali nemam žutih lišća. Taman sam se ponadao da se osusio teren a sada opet počela kiša :(
Valjda će izdržato još ovu nedelju jer su posle najavili prestanak padavina.

Inače danas sam počeo da stavljam štipaljke da bih usmerio grančice, pogledajte da li je dobro:

 
Po meni ti je još rano za štipaljke, pogotovo što pod tim uglom grane neće rasti, ilin će jako slabo rasti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle godine radio negde oko 10 jula, verovatno ću i ove godine tako, ali mora se pratiti i kad počnu da odrvenavljaju onda se povijaju, bar su meni tako kazli.
 
Lišće je kao sparušeno i poćelo da žuti. Jeste da je palo dosta kiše ali teren je malo u nagibu. Okopao sam oko nje zemlju i ostavio je da se izbori ako bude mogla, a ako ne, zamena, šta da se radi. Pozdrav.

zna se desavati ako su podzemne vode visoke, nema tu sta raditi osim cekati da se vidi sta ce biti.... ako je to
 
Lišće je kao sparušeno i poćelo da žuti. Jeste da je palo dosta kiše ali teren je malo u nagibu. Okopao sam oko nje zemlju i ostavio je da se izbori ako bude mogla, a ako ne, zamena, šta da se radi. Pozdrav.


Isti,,znači identičan problem sam imao prošle godine sa tri trešnje.To ti je tek početna faza kasnije će list bledeti sve više,savijati se na unutra.Izgledaće kao da je neko vatru zapalio pod stablo a list će polako opadati al' će se zadržati do kasno u avgustu.Ipak ne očajavaj!
Voda najverovatnije nije problem već jaki stres od suša iz 2012 pa i '13te ili je slepak podkačio koren,barem kod mene.Ove godine dve su krenule i oporavile se potpuno čak i nadoknađuju zaostatak u rastu.Jedna me još brine al' mi druge dve daju nadu i za nju.Inače iste "simptome imali su ljudi kod mene u kraju i kažu da se tako posle godinu dve oporavi i najnormalnije nastavi razvoj.Pozd.

- - - - - - - - - -

Ok, skinuću ih pa ću ih vratiti za mesec dana.
Mislim da bi trebalo i ugao povijanja da smanjiš na 60 ,račvaće se tek grane pa kad se još poviju od roda.Čini mi se da je 90 prevelik ugao?
 
Poslednja izmena:
Čista 10ka, za sada rekord, jedna od promašenih prilikom berbe, naravno nisam baš svaku ni merio, mislim da je bilo i krupnijih, ali su generalno ove neke veličine tj 8-10 grama


To je Burlat?

Evo i ja sam danas obrao jednu koja nije jos skroz zrela a ni ne znam koje je sorte jer pre tri godine kada sam kupio na pijac nekoliko tresnji nije me zanimalo (kao sada) :osmeh: kako se zove. Ova ima najvece plodove rodila oko 15 komada i sve su dosta krupne, slicne ovoj. Moguce da je Sunburst.
Nije bas desetka kao tvoja ali nije losa :cao:

 
Poslednja izmena:
Ma odlična ti je, a još nije ni skro sazrela :D

Liči mi na sunburst, vreme zrenja je doduše sredinom juna ali ako ti je burlat u tvom kraju ove godine prošao pre nedelju dana, onda može biti sunburst...mada realno ko će ga znati, možda kad sazri pa probaš ukus neke sorte pa onda tvoju dođeš do zaključka.
 
Tako sam i ja platio, bile su od 850 dinara pa naviše, ja sam tražio da ima što veću površinu za merenje, bila je oko 1100 dinara. Prilično je tačna, da li u deseti to već ne znam a da je tačna u delove grama sam siguran jer merim kesice preparata kad kupim, tačno izmeri neotvorenu kesicu, zatim samo prah zatim samo kesicu i saberem ta dva i dobijem isto :D
 
Ja sam moju kupio kod kineza i stigla mi je za malo vise od dve nedelje:
https://www.fasttech.com/p/1075900
Ima preciznost od 0.1g a vidim da imaju i od 0.01g ali te ne mogu da mere vise od 200-300g.
Narucio sam i jedan teg od 20g za proveru preciznosti i koliko vidim dosta je precizna:
 
Narkomani stari :)
Teski ste vi narkomani kad niste ni skontali sto vas to pita - jbg. ipak je ovo poljoinfo ovde droga ni na kraj pameti ::namigivanje::
 
Skontali smo ne brini, samo u moje vreme se i to merilo na grame i pakete a ne na desete :)
 
Nazad
Vrh