Trešnja

Slika je bila nova a nije ista a trazio sam odgovor od onih koji imaju iskustvo sa cvetanjem u kisnom periodu nema problema necu stavljati vise slike.
 
Da pozdravim sve, nije me neko vreme bilo ali sam uglavnom pratio forum.
Da dopunim oktopoda jednom tabelom sa kriticnim temperaturama za izmrzavanje pupoljaka
Pozdrav,

 
Poslednja izmena od urednika:
Sneg u aprilu!

Pa po ovoj tabeli ako bude minus cetiri, moje odose sve, jer je vec sve procvetalo. E sad je pitanje koliko dugo moze da izdrzi sneg na sebi da bi bilo stete , posto za mraz znamo? Ja se nadam da ce da prodje bez mraza, bar ne nekog jakog. A sneg zna da bude izolator , pa cemo videti.
Mada kod nas stari ljudi kazu:"zelen Bozic beli Uskrs". Pa valjda nece.
POZDRAV!!!
 
Srdjane, nemoj da se srdiš :osmeh: Ali slike ovoliko velike su pre svega protiv pravila foruma, a kačenje tri puta tolikih slika na jednu stranu teme nema smisao, uzmi u obzir da ima puno članova koji čitaju forum i sa telefona, pa dok se učita stranica čitava večnost da bi na kraju videli sliku trešnje u cvetu jer eto...pitanje ti je o trešnji u cvetu.
 
Pozdrav svima, ja sam jesenas zasadio 200 sadnica tresanja, od toga oko 180 Burlata i oko 20-tak Sambrast kao oprasivac, podloga je magriva, primile su se 99% (nisu mozda par komada), tako da sam prosle nedelje to frerzirao i okopao oko svake sadnice (napravio kao bazencice oko svakog stabla) da bi se malo vise i duze zadrzavala voda. E sad, one su pustile listice duz cele sadnice, inace zaboravih da kazem da sam ih jesenas ostavio na nekih 80-90 cm-a, i ja sma sve one listice skidao, jer neko mi je rekao da trebamda ostavim listice samo jedno 10-tak cm-a od vrha, jer ako bi ostalo preko celog stabla, usporavalo bi rast i samo bi stetilo tresnji...pa me interesuje vase misljenje o svemu tome....Hvala unapred...:)
 
kako su vam se otrijebile trešnje ,kod mene u Mostaru očaj živi ove godine,ranka(aprilka) ona je prerodila,švabica(rani hrušt) katastrofa,a isto tako i kasni hrušt,ako bude za pojesti bit će dobro :(
 
Kod mene je tako bilo prošle godine, ni za gajbicu a stara velika stabla a drugima prerodile pa bile sitne...kad te oće...a ove godine sam zadovoljan.
 
Mislim da se neko tu opasno zeznuo sa cifrom, možda se radi o 8 a ne 80 eura po kilogramu, sam taj gazda kaže da van sezone se prodaje i do 50% skuplje, pa ako uspeva za 3-5 eur da proda, do 50% skuplje je tačno maksimum 8 eura....što je takođe odlično, ali je daleko od 80. Mislim da na svetu ne postoji ni jedno voće ili povrće čiji kilogram može da košta toliko. Za te pare može da se kupi 100 grama zlata finoće 24.
 
4eja7u8y.jpg
emu2yjaq.jpg
pupurury.jpg
 
Jel ovo burlat sa kratkom drškom?

Ova je situacija bila kod mene na šarenoj pre 3-4 dana, kod svakog voća sam ove godine imao tu razliku u cvetanju, plodovi i cvet maltene isti buket

 
Moram i ja sebi posaditi jednu dve đurđevke, čisto iz fazona :osmeh: Kakav im je ukus, krupnoća?
 
Nazad
Vrh