TRAVA U VOCNJAKU (Kakvu sortu trave posejati u voćnjak)

To je krusevac seme , nju imam i ja posejanu , nego vidim da su kolege zadovoljne sa travom iz instituta, pa sam mislio da promenim.
 
To je krusevac seme , nju imam i ja posejanu , nego vidim da su kolege zadovoljne sa travom iz instituta, pa sam mislio da promenim.


Zasejao sam danas travu iz Instituta Ks, koliko joj je potrebno da nikne?

Verovatno je bilo poželjno da je ranije zasejana jer će morati da se gazi i u periodu nicanja i koliko će to da joj smeta u nicanju i kasnije. Molim za iskustva od onih koji travu već imaju u svojim voćnjacima
 
Zasejao sam danas travu iz Instituta Ks, koliko joj je potrebno da nikne?

Verovatno je bilo poželjno da je ranije zasejana jer će morati da se gazi i u periodu nicanja i koliko će to da joj smeta u nicanju i kasnije. Molim za iskustva od onih koji travu već imaju u svojim voćnjacima
Zavisi kakve temperature budu, sve sto bude toplije pre ce nicati, ova kisa ti je dobor dosla, mislim da za 2-3 nedelje moze da nikne, ali opet zavisi od spoljne tempreature...
 
Nije baš živo u ovoj temi. Da postavim slike trave koju smo zasejali 12.3. Slike su napravljene 17.5.
Kako Vam to izgleda? Mi smo dosta zadovoljni.






Ako neko zna koje su trave u pitanju voleo bih da znam i ja. Na smeši nije pisalo koje su trave u smeši.
Tačnije ništa nije pisalo. Samo "Trava po Zahtevu" ili nešto slično.
 
Ma da. I meni malo čudno to izgleda. Očekivao sam malo drugačiju travu.

Poslao sam slike za Kruševac da čujem i njihovo mišljenje.

Ima li iskusnijih s njihovim travama ?
 
Ja sam sadio njihovu travu , ako mislis na Institut za krmno bilje, u prolece 2014, i nemam zamerki...
Ja posejah prekjuce travu za vocnjake, napravili mi u Institutu za krmno bilje i Krusevcu, cena 360din/kg, 3 kg za 4 ara, sastav: engleski ljulj 45%, jezevica 20%, crveni vijak 10%, prava livadarka 25%
 
Ma da. I meni malo čudno to izgleda. Očekivao sam malo drugačiju travu.

Poslao sam slike za Kruševac da čujem i njihovo mišljenje.

Ima li iskusnijih s njihovim travama ?

Nesto ne mogu lepo da provalim po slici ali cini mi se da ima ubokorene trave ove posejane ovde. Al mislim da ova trava sto si slikao nije u njihovom semenu. Barem kod mene toga nema...
 
Nesto ne mogu lepo da provalim po slici ali cini mi se da ima ubokorene trave ove posejane ovde. Al mislim da ova trava sto si slikao nije u njihovom semenu. Barem kod mene toga nema...

Nakon košenja trave travnjak izgleda mnogo bolje, vidi se više trave a manje ovih širokolisnih trava (po mišljenju iskusnijih radi se o travi Troskot). Inače dobio sam odgovor iz Instituta i navedeno je koje su trave u smeši i mišljenje o stanju trave :

" usev ce izgledati bolje kada se biljke potpuno razviju. Ja sam proverio I Vi ste dobili smesu sledeceg sastava: engleski ljulj 25%, crveni vijuk 45%, prava livadarka 10%, ovčji vijuk 10% I bela rosulja 10% ".

Trava je plaćena 530 din za kg. Ne kažem da sam nezadovoljan, rano je za konačni sud. Nadam se najboljem, korektno su odgovorili na moj mail.
 
Pozdrav svima i molim za pomoc.Da li je sada kasno za sadnju trave,kupio sam smesu za vocnjake i vinograde i imam bunar sa vodom pa bi je i redovno zalivao.Molim za odgovor!Hvala!
 
Koliko ja znam travu mozes uvek sejati, uopste sada nije kasno, njoj trebaju samo dve stvari: Sunce i voda...
 
Pozdrav kolege.Ne znam da li sam potrefio pravu temu ali ako moze odgovor na sl.pitanje-posto u jednom delu vocnjaka izmedju redova imam dosta korova(onaj sto bode i ostali uskolisni i sirokolisni),da li,ako vise puta pokosim isti,da li podsticem rast trave a korov na taj nacin unistavam ili ce on(korov) tu neprestano da raste!?Za sad freziram izm.redova ali ne vredi-korov se obnavlja pa cak se i prosirio!Totalom mogu isprskati ali ce,kazu ljudi,on opet poceti da raste...sta mi je ciniti?Da li da kupim neku travu,pa kad izfreziram sl.put da posejem?Hvala unapred!
 
Ako nemas posejanu trava , dzaba kosenje ,on ce ponovo da raste. Ako isfreziras , posejes travu ,korovi ce u pocetku rastiti zajedno sa posejanom ,ali ce ona vremenom kako se bude bokorila ,polako da ga gusi.
 
Pa najverovatnije cu pustiti korov malo da naraste,a onda cu ga lepo oprskati totalom,pa onda izfrezirati i na tako izfrezirano baciti seme trave!Jel to pije vodu:)?
 
Korov je samo posledica stanja zemljišta na kome raste, trava tu ništa ne rešava, potrebno je popraviti stanje zemljišta.
 
Do kad je najkasnije posejati travu u vocnjaku? po mojoj proceni do 10-15 novembra? Koje su vase preporuke ?
 
Ja imam travu to jest ovu smesu trave
Engleski ljuj 15%
Crveni vijuk 40%
Ovciji vijuk 30%
Visoki vijuk 15%
To cu posejati ovih dana u visnjar pa cemo videti dal ce i kolko ce da nikne... Nadam se da nisam zakasnio samo
 
Meni sutra stize trava iz Čačka, sa instituta... Rekoše da je sad još uvek povoljno za sejanje... Videćemo kako će sve proći i šta će nići...

Ja sam uzeo onu smešu za voćnjake po njihovom predlogu sa sajta... 350 dinara je kilogram.
 
Nazad
Vrh