TRAVA U VOCNJAKU (Kakvu sortu trave posejati u voćnjak)

Reci mi je si li imao na parceli pirevinu pre zatravljivanja?

Sve od poponca pirevine kostanovine palamide,ma je... li ga vise,kad je radjena basta od trave nisi mogao da uradis nista,ona papricica kad uhvati pa to kao tepih se napravi,e sad malo morgen...
 
To je miks vise vrsta koliko se secam ima tri ili cetri vrste,ja sam se posejao u kasnu jesen,zbog kise da bi nikla i primila se, sejalicom za detelinu jecam,ima da se kupi i Institutu za krmno bilje Mackovac,mesto blizu Krusevca. A raste kao blesava ako je ne pokosis na vreme bude malo mucenja posle za tarup mora polako da se ide.

- - - - - - - - - -
 
To je miks vise vrsta koliko se secam ima tri ili cetri vrste,ja sam se posejao u kasnu jesen,zbog kise da bi nikla i primila se, sejalicom za detelinu jecam,ima da se kupi i Institutu za krmno bilje Mackovac,mesto blizu Krusevca. A raste kao blesava ako je ne pokosis na vreme bude malo mucenja posle za tarup mora polako da se ide.

Guglajuci video sam da u Krusevcu osim Instituta za krmno bilje postoji i Krusevac seme. Pisao sam im i cena po kg kod Instituta je 450 din a u Krusevac semenu 380 din po kg sa istom setvenom normom od 80-100 kg po ha. Jesi uzeo bas u Institutu?
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Ovako izgleda osam meseci nakon setve.

- - - - - - - - - -

Guglajuci video sam da u Krusevcu osim Instituta za krmno bilje postoji i Krusevac seme. Pisao sam im i cena po kg kod Instituta je 450 din a u Krusevac semenu 380 din po kg sa istom setvenom normom od 80-100 kg po ha. Jesi uzeo bas u Institutu?

Da bas u Institutu,cuo sam i ja za ove druge ali nesto me odvelo u Institut,ne znam sta iskreno,jednostavno sam prvo njih pozvao rekli mi cenu narucio i to je to.
 
Koliko raste u visinu? U planu mi je da zatravim samo medjured a redove da friziram (obradjujem) po 1m sa obe strane... Ne bih zatravljivao celu povrsinu...
Sad obradjujem celu povrsinu i redove i medjured, ali to nije dobro jer ne moze da se udje u vocnjak kad je kaljavo. Jesenje, zimsko, prskanje u cvetu, uglavnom se radi po blatu. Zatravljen medjured je zakon...
 
Ja sam kupio u institutu za krmno bilje Krusevac. Cena 390 din po kg, posejano 50 kg po ha ali samo izmedju redova a redove po 70 cm sa obe strane freziram. Prezadovoljan, trava pogusila sve korove, laka za kosenje, sve preporuke.
Informacije o travama ima na sajtu instituta.
 
Da bas u Institutu,cuo sam i ja za ove druge ali nesto me odvelo u Institut,ne znam sta iskreno,jednostavno sam prvo njih pozvao rekli mi cenu narucio i to je to.[/QUOTE]

Koja je bila cena. Izgleda manja nego sto su meni rekli?
 
Odgovor Gorskom caru na pitanje koliko raste u visinu,mnogo...ako je pustis napravi otkose moze da se balira,neverovatno brzo raste i mora cesto da se kosi. Ne bas svakih tri dana ali bogami po ovim kisama zna lepo da poraste za dve nedelje.
Sloba 31,druze ja sam mislim da je tako nesto bila neka cifra 350din za kg ili 390,i ne secam se vise iskreno,bitno mi je da odradjuje posao i da posle kise ili dok pada kisa ja traktorom idem kroz vocnjak bez problema.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Ovako izgleda osam meseci nakon setve.

- - - - - - - - - -



Da bas u Institutu,cuo sam i ja za ove druge ali nesto me odvelo u Institut,ne znam sta iskreno,jednostavno sam prvo njih pozvao rekli mi cenu narucio i to je to.


Da li je ovo sa slika sejano mozda zitnom sejacicom?Tako mi deluje da je u red sejano?

Interesuje me da li se vise semena potrosi kada se seje zitnom sejacicom ili rucno?
 
Ја сам сијао око 20. априла бијелу дјетелину и никла је амброзија. Никла је и дјетелина, али амброзија расте брже. Посијао сам у четвртак поново па ћу видјети шта ће бити.
 
Мени је бијела дјетелина никла и уколико не буде голомразице на прољеће ће да добро крене. најјачи мраз је био -4,3, али је преживјела и ових дана мало порасла.
 
Guglajuci video sam da u Krusevcu osim Instituta za krmno bilje postoji i Krusevac seme. Pisao sam im i cena po kg kod Instituta je 450 din a u Krusevac semenu 380 din po kg sa istom setvenom normom od 80-100 kg po ha. Jesi uzeo bas u Institutu?

Evo i ja sam dobio informaciju iz instituta da je cena 450din/kg i da je sejem tek na prolece , od marta pa nadalje.
Prosli put sam uzimao travu od krusevac seme , cena je bila tu oko 400din , neka uvozna danaska i odlicno se pokazala.

Nije mi bas najjasnije gde su kolege uzimale travu po 390din , u kom institutu
 
Za koju je površinu predviđen 1 kilogram trave za voćnjak ?
 
Evo i ja sam dobio informaciju iz instituta da je cena 450din/kg i da je sejem tek na prolece , od marta pa nadalje.
Prosli put sam uzimao travu od krusevac seme , cena je bila tu oko 400din , neka uvozna danaska i odlicno se pokazala.

Nije mi bas najjasnije gde su kolege uzimale travu po 390din , u kom institutu
Ja sam dobio iz instituta za krmno bilje Krusevac ikbks.com po ceni od 390 din po kilogramu, doduse u septembru 2015 god
 
Ja sam narucio od ove firme seme trave: http://ks-s.co.rs/
Nemoj da me drzis za rec, ali mislim da je cena 350 dinara za kg. Video si kako izgleda u vocnjaku...ja sam moju malo ostetio, jer sam skupljao protivgradnu po blatu, ali dize se i ona. Inace, norma je bila oko 34-35 kg/ha!
 
Nazad
Vrh