TRAVA U VOCNJAKU (Kakvu sortu trave posejati u voćnjak)

Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Маестро има Бога. :cool:
Интересује ме колико ти је издржао жути звездан. Волео бих смешу њега и луцерке например. Баш ме интересује да ли би успела.
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Maestro je napisao(la):
@МИЛАН

Slučajno jutros natrčao na temu, inače bi "ispao neozbiljan ineodgovoran". Vidi još nisam poručio, ali najverovatnije da ću se opredeliti za Institut za krmno bilje u Kruševcu i od njih poručiti univerzalnu detelinsko-travnu smešu. Prilično skupa, po zadnjim informacijama preko 350 dinara kilogram, ali sigurno je, jer ipak iza toga stoji prava firma.
Nisam uspeo nigde da nadjem da neko drugi nudi, niti sam proveravao u poljo aporekama da li i šta nude?! Možda može da se prodje jeftinije, da čovek sam nešto "smućka" - pomeša, ako bi se našla pojedinačno semena od više vrsta trava.
Inače, kažu stručnjaci da je za hektar potrebno od 40 do 45 kg semena DTS, da bi se dobro i gusto "nasejala
Nisam bas u toku teme pa moram da te pitam gdje to planiras da sijes djetelinu? Ako je planiras u vocnjaku od tog plana odmah odustani jer ona ne smije ni blizu vocnjaka biti a izmedju redova da ne pricam!!!
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Slazem se sa pojedinima da detelinu ne treba sejati u vocnjacima. Gusi voce. A moje neko misljenje je da ne treba sejati travu u opste ako nemate zalivni sistem za voce. Trava pokupi veliki deo vode od voca. U travne smese se ne razumem ali treba birati one trave koje nisu cvetnice da ne budu konkurencija vocu i da se kako je ranije navedeno zastitite od najezde pcelara. Kositi je kada naraste 15-20cm tarupom ili obicnom kosacicom
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Ne treba trava? Pa kad se desi godina kao sto je ova, kad cak i oni koji imaju posijanu travu sa traktorima tonu u blato, kako tek prolaze oni koji imaju jalovi ugar? Zar zelena masa nije dobro za zemlju, jer ta trava se ne iznosi iz vocnjaka nego trune u njemu, zar se nimalo ne poboljsava struktura zemljista? Ali dobro bolje blato do usiju
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

E Conferance vidi se da ne citas u opste sta ljudi napisu, nego pises nesto deseto. Ccc. Da li sam ja ista napisao od ovoga sto si ti prokomentarisao?
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

pavle85 je napisao(la):
Slazem se sa pojedinima da detelinu ne treba sejati u vocnjacima. Gusi voce. A moje neko misljenje je da ne treba sejati travu u opste ako nemate zalivni sistem za voce. Trava pokupi veliki deo vode od voca. U travne smese se ne razumem ali treba birati one trave koje nisu cvetnice da ne budu konkurencija vocu i da se kako je ranije navedeno zastitite od najezde pcelara. Kositi je kada naraste 15-20cm tarupom ili obicnom kosacicom

Rekao si da ne treba sijati travu ako se nema sistem za zalivanje. Prokomentarisao sam to.Ti inzinjeru posto si buljio u knjigu a nisi bio u vocnjacima ne znas o cemu ja pisem. Kad budes nosio ledjni atomizer i tonuo 20 cm u blato znaces zasto trava treba, a do tada i dalje citaj knjige i prosipaj svoju pamet ovde nama "neukim vocarima".
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Nema potrebe svadjati se .Samo razmenjujemo iskustva i neki ( kao ja ) planiram iz vasih postova i odabrati pravu travu za svoj vocnjak koji je sada u drugoj godini u planiram ga jos sledecu godinu frezirati i vuci tiler a onda zatraviti . Detelina mi se ne svidja , a mogu vam reci u par ozbiljnih vocnjaka je nisam video .
Pre par dana sam bio u Kacu gde izmedju ostalog ima zasad( 9 ha ) tresnje u 4 dodini i prelepu travu izmedju redova. Od silnih pitanja o samom zasada zaboravio sam pitati koja je trava ,ali sam dobio info.da je vocnjaku potrebna trava koja je plitka i ne raste visoko . Inace zasad im prati eminentni prof.sa poljo.fakulteta Ognjanov.
Puno je ulozeno u taj vocnjak tako da ne verujem da je odabrana trava na sumice . Raspitacu se i javljam vam koja je trava .Posto sam slikao voce ,postavicu ubrzo i slike .
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Ma trava je Bog, gdje god da pogledas na netu, tv-u svi vocnjaci su sa travnom povrsinom medjuredno, a oko satbala ugar-ofrezano...

Mislim da ste imali svi prilike da vidite vocnjak na tv-u PIK Juzni Banat, kao u parku trava, malcerom je poseku i lepota pogledati splair i redove sve pod konac :D :D :D

Kod mene je sve trava mejuredni prostor, ispod stabala ugar :D
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka


Free Image Hosting by ImageBam.com

Evo vocnjaka o kome sam pisao ranije . Ako neko zna koja je trava izmedju vocaka neka napise . Ako ne ja cu se od nedelje raspitati . Trava na slikama je visoka 20 cm ,posto nisu stigli zbog padavina da je iztarupiraju . Inace izmedju vocaka koriste herbicide .
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka



Uploaded with ImageShack.us[/UR
ovako je kod mene bilo u 4g.,nasad šljive
Post je spojen: [time]петак, 21. мај 2010. 22:17:31 MST[/time]
_________________________________________________
[URL=http://img16.imageshack.us/i/004fcr.jpg/]


Uploaded with ImageShack.us
A sada u 5g. ovako.Sada mi je puno lakši pristup voćnjaku,dok sam sve obrađivao ,čim mala kiša padne nisam mogao u šljivik.Zona oko šljive se obrađuje i đubri,zasada nekoristim herbicide,ali kad šljive porastu morat ću i njega da koristim.
Siguran sam da je ova kombinacija najbolja za šljivu a i sa instituta u Čačku su mi to savjetovali.
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

i ja mislim da netreba sejati nikakvu travu po vocu to je bacanje para jer nekaze dzaba ona narodna ko po vocu kosi taj rakije prosi :ppozdrav:
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Molim vas jedan veliki aplauz za Sveznadara gospodina Conferancea :bravo: ! Mene nije sramota sto sam studirao, a tebe bi trebalo da bude sto tako pricas. A ti sto mislis da sve znas o vocarstvu u grdnoj si zabludi. Za svaku recenicu koju sam napisao na ovom forumu imam cvrste dokaze jer sam se licno uverio u njih. A ti ako ces da se pravis previse mudar idi napravi svoj sajt pa prosipaj "znanje".
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Momci malo lakše!
Pavle ne uzimaj sve zdravo za gotovo!!
A ti Conferans ako ti se ne sviđa tuđe mišljenje prokomentariši to na neki bolji način a ne sa uvredama!
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

ja znam kakve ovde probleme sa inzinjerima imamo, druze ako je janus ervinija, onda ni more nije slano.Meni nije potreban moj licni sajt, ako nekome na forumu ko je pitao nesto nisam pomogao, nisam ni odmogao. Zato, da ste mi zivi i zdravi, pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Kratak vam fitilj prijatelji
Šta bi tek meni rekli kad bih napisao moje mišljenje da treba SADITI KOROV u voćnjaku.
Manijak jel da
Šve što sam dosada pročitao se svodi na korov kao univerzalno rešenje.
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Momci daj da se vratimo na temu " Kakvu sortu trave posejati "
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

I ja bih sejao travu, i vrlo pažljivo odabrao smešu semenja ali me isto tako interesuje čime kositi travu u voćnjaku, da li tarup, traktorska kosa ili neka ovakva zujalica za one voćare koji nemaju svoj traktor:

23w9v76.jpg
:sta:
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

da da, pusti nasi snovi... ova zujalica kosta sigurno 5.000e ako ne i vise i mislim da nije najoblje resnje za vocnjak, ovo je ipak za odrzavanje travnjaka(mislim da joj je jako nisko noz i da ne moze da se digen Bog zna koliko)... :sta:

ja konkretno imam motokultivator imt 506 i sa njom kosim 1ha vocnjakam i malo sa onom rucnom motornom gde kultivator ne moze da pridje :)
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Ma ima tih zezalica i za 1000 evropskih novčanica, pa ne mora baš džoni rogonja da bude a i korpa je višak za voćnjak. Mislim da se mogu dosta visoko podešavati točkovi kod nekih. Ali dobro kažeš, ostaje pitanje koliko se šta isplati.
 
Odg: TRAVA U VOCNJAKU Kakvu sortu trave posejati izmedju jabuka

Imam mali amaterski vocnjak,tj okucnicu od oko 50 stabala voca,tu su kajsije,breskve,sljive,tresnje,visnje.Molim vas za savet koju travu da posejem ,kada i kako to uraditi.Do sada sam kosio korov,pa bi hteo da to promenim,kako u funkcionalnom tako i u estetskom smislu.Svaki odgovor bi mi dobrodosao.Hvala!
 
Nazad
Vrh