Transport kombajna

@dragan82
Nisam jos kupio,ali bih hteo da pozovem da vidim kako se krecu cene prevoza.
@zarkovmali
Ako ne bude daleko i ako budem mogao da izbegnem Beograd,onda mi nece biti potreban kamion
 
Pozdrav forumasi, ima li ko od vas neke brojeve telefona od prevoznika sto dovoze kombajne iz Eu?Ako ima ko moze i na pp.Hvala.
 
Hvala na pomoci,zvao sam jednog bas iz polovni automobili ali kaze i njemu uvoze a oglas kao prodaja i uvoz a ovi sto se reklamiraju oni prevoze po Srbiji, Bosni, Kosovo, nerade EU, valjda nemaju dozvole(papire ) za to.
 
@dragan82
Nisam jos kupio,ali bih hteo da pozovem da vidim kako se krecu cene prevoza.
@zarkovmali
Ako ne bude daleko i ako budem mogao da izbegnem Beograd,onda mi nece biti potreban kamion
ako ga teras sa kuruznim adapterom zakacenim za kombajn a zitni da vuces to moze biti veliki problem za dugu voznju ja kad sam moj terao tako pucali mi sarafi na kolicima u putu pa ruda sve to zbog kuruznog adaptera sto je bio zakacen na kombajnu jel je mnogo tezak i cima nazad rudu pa jos ako su lose gume na kolicima strasno po meni bolje da ga dodetas sa nekom spedicijom
 
ako ga teras sa kuruznim adapterom zakacenim za kombajn a zitni da vuces to moze biti veliki problem za dugu voznju ja kad sam moj terao tako pucali mi sarafi na kolicima u putu pa ruda sve to zbog kuruznog adaptera sto je bio zakacen na kombajnu jel je mnogo tezak i cima nazad rudu pa jos ako su lose gume na kolicima strasno po meni bolje da ga dodetas sa nekom spedicijom
ja sam ovako terao 100 km i vise i bey problema
 
Mi smo u novembru, po snegu, bez kabine iz Secnja do Subotice nekih 200km doterali merkatora. Smenjivali se trojica u krug, dva se greju (dolaze sebi) u autu a jedan na kombajnu. A inace iz inostranstva radi Bata trans iz Tresnjevca.
 
Evo mog zmaja,stigao pre neki dan :)


Evo moja neprijatna iskustva sa kamionskim transportom!

Transport je radio neki lik iz Bogatica (na prvoj slici u sredini)
Zovem coveka za dogovor oko transporta i pitam ga koja je cena za 215km u jednom pravcu i on rece 400e,pitam ga jel moze nesto ispod i on rece moze za 370e.
Prihvatim ja,nagovestio je samo da obezbedim jedan viljuskar na utovar i jedan na istovar,rekoh ok.
Stize kamion sa kombajnom oko 12:30 unoc,montiramo tockove na kombajn i u prici da nam je ovo prvi i da ga nismo nikad vozili,kad upita vozac,pa ko ce vam ga onda spustiti sa prikolice?
Ja sav zacudjen ga pitam,zar ne radite vi utovar i istovar?A on rece,nije to moj posao i da nije ni on nikad vozio. (kasnije sam cuo od coveka kome je on isto prevozio da se hvalio da je vozio na stotinjak kombajni)
Uhvatilo nas 1:30 sta cu kud cu,zovi drugara koji zna da vozi ali nikad nije spustao sa prikolice,dodje,spusti i hvala bogu sve prodje ok.Istovarimo hedere sa viljuskarom sve ok.
Ja coveku da platim dogovorenih 370e kad on kaze kojih 370e?treba 570e.Ja mu rekoh pa zar nisi rekao prvo 400e pa si mi spustio na 370e,on rece ne rekao sam ti 600e pa sam ti spustio na 570e nisi me razumeo.
Ja sav iznerviran,pa kako 570e za 215km,zar ne ide evro po kilometru pa puta dva ?On tu pocne da se vadi da je krug 600km,oticice mnogo nafte,i da mi je odmah rekao tu cenu i da ga ja nisam razumeo.
Ja razmisljam mozda stvarno nisam razumeo coveka mada 370 i 570 nisu bas slicni u izgovoru.
Razmisljam opet da me ne bije maler ako je covek stvarno u pravu,platim mu 570e,necu se osiromasiti za 200e,a on ako me slagao na njegovu dusu greh.

Pa rekoh da podelim ovo neprijatno iskustvom sa ostalim clanovima foruma,i da vas savetujem ako mozete da snimite telefonski razgovor,pa ako bude rekao sam ovo pa ono vi samo pustite snimak i svi se uverite ko je sta rekao.
img68241.jpg


img68271.jpg
 
Oni racunaju pun krug.Znaci svaki predjeni kilometar racunaju.I meni je rekao prevoznik iz Metkovica evro po km,a naplatio mi je vise od toga.Malo preteruju,ali nema ih mnogo,pa mogu nas za...bavaju kako hoce.

@Jugav
Neka je sa srecom kupovina i da dobro sluzi:ppozdrav:
Ocekujemo jos slika u temi Zmaj kombajni!
 
Nazad
Vrh