Traktorske kose

Pa i razlika je u ceni između nove poljakinje ili turkinje u odnosu na SIP je velika.Da li odabrati novu ili polovnu već zavisi od mnogo faktora.Dobio sam sudski novu LIFAM 135.Prvo košenje-donesem trubu na kosačicu.Jedno 2 sezone mi je trebalo da uklavirim zašto se to dešava.Ja sve vratim na fabričko.Dva šrafa M-8-8,8 tvrdoće drže osovinu,puknu šrafovi i otpadne disk.Ja računam to je to.Međutim ja kupim 10,9 tvrdoće i reko sad nek puca šta će pucati.Nikad više nije otpadala truba.Čak mislim i da je bolje rešena od SIP-a.Ali sam zato naučio da je rasklapam i sklapam.
 
Posle mnogih bocnih zadnjih kao i poljakinja i jedne imt, jesenas uzmem SIP 165 prezadovoljan sam osim sto je teska za 539 muka mu i da je nosi i da kosi sa njom a nisam navikao kositi sa 560
Danas sam uzeo jos jednu SIP 135 povoljno mi izletela
SIP je izmislio svet za poljakinju!!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ja kad sam to ovde govorio, kolege su govorile da je novo, novo.
Razlika u kvalitetu se vidi iz aviona.
Ja moju 165 nosim lako sa 540-542, podigne sasvim dovoljno.
Nisio sam je i sa ursusom 335 i sa 539, ide to bez problema...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Drugar takvu prodao raspad totalni za 1400e, dva dana bila u oglasu, za ne poverovati.
Ne znam trenutnu cenu za sip, pre neki dan jedan komsija uzeo od trgovca 135- icu, 700e bez kardana, ne znam kakvo je stanje, nisam je video, mislim da ne vredi toliko sem ako nije neki vrhunski primerak.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Baš neko stavio tu na fb oglas, frontalna SIP Laser 260 2005 sa kardanom 1.400 €
 
Nisam radio ni sa jednom, jel bubnjara sip ok za rad? Nije komplikovana, ni za lucerku?
Ne znam kako mislis komplikovana, ovako je robusna i kvalitetno napravljena, novih delova je bilo, nisam menjao nista skoro sem nozeva...
Mana je sto iza nje obavezno mora rastresac da ide pa i kad nisu veliki otkosi.
Za rad mislim da su bolje i lakse kosacice sa malim diskovima, zato i jeste takva potraznja kao i cena.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam danas kupio 135 SIP
Nisu sjajni donji tanjiri i jedna glavcina donjeg tanjira dobio sam kardan
Mene ce izaci 500 bala da uradim znaci oko 50e
Delovi novi tanjiri i nova glavcina i lezajevi za oba donja tanjira izadju oko 250e, a vec smo par puta UBUDZIVALI tanjire od poljakinje na SIP
jeftiniji su a dobijemo vislje kosenje sto nam i treba

Tanjiri nisu sjajni mogu jos dosta da sluze!!!!!!
Izacice me ispod 300e

Ostavicu je da bude u rezervi ili ako zagusti



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh