Traktorske kose

Sve ove bubnjare, Poljskinje i svi Turci, Sip su radjene po uzoru na dve kose a to su DF km 22 i PZ 165, i svi delovi pašu od originala na kopije i obrnuto i ima ih. Razlog što su kopirane ove dve kose je što su jako jednostavne za proizvodnju i pouzdane e sad kvalitet kod kopija ovih kosa zavisi od kvaliteta ugradnjenih materijala i komponenti. PZ je robusniji i teža kosa od DFa i ima srednji ležaj u kućištu na dugačkoj osovini, DF nema, Polakinje su 99% kopija DFa, Turski Tinaz, Sip i Termometalova su kopije PZ, koja god da se uzme nema greške, Pottinger iz tog vremena jako sličan PZ u. Sve ove kose su tehnologija sa početka 70'. Originalni modeli odavno se ne prave pa su zato toliko kopirani bez licence pravi ih ko stigne.
 
Jel ima negde rasturena mozda DF polovna, stricu treba neki deo..?
Davao budalama da se sluze dok je nisu doneli u delovima.
Probao je nov deo da nadje ali nema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne znam, pitacu ga...
Spominjao je gusano kuciste.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
E do mojega. Bas se poradovao da ce se i u moje gazdinstvo naci takva imt rotaciona. Ne vredi, i dalje mora da ide prutara, dok ne nadjem valjanu ispod 1000 evra.
Zavisi koliko kosiš, mi imamo imt 4 diska kupljenu novu pre 30 i kusur nije bilo većih problema do skoro. Zamenjena 2 kućišta, malo ojačano gde se istanjilo, zamenjeni kaiševi, zamenjeni neki lageri i semerinzi i evo 2 košenja bez problema. Jedino što mi kosimo 1 do 1,5 hektara pa pretpostavljam da je to malo posla za nju i da zato nemamo stalno nekih popravki.
 
Druže, ja koji kosim verovatno manje nego većina ljudi koji pišu u ovoj temi sam tu površinu koju si kosio 30 godina pokosio ove sezone.
Da kosi 1-1.5ha godišnje trebalo bi da služi vekovima.
Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Druže, ja koji kosim verovatno manje nego većina ljudi koji pišu u ovoj temi sam tu površinu koju si kosio 30 godina pokosio ove sezone.
Da kosi 1-1.5ha godišnje trebalo bi da služi vekovima.
Послато са S42 помоћу Тапатока
Jbg u našem kraju ljudi nisu voljni da rade usluge pa treba da se imaju mašine za malo posla tako da eto, kosačica nam kosi oko 5 hektara za sezonu, presa izbalira oko 1000 - 1500 bala, tako je kako je. Ja bi rado radio usluge ali svako kome treba hrana i slama, ima svoju kosačicu i presu..
 
Ja sam prosle godine kupio neku deutz fahr i svaki put kad kosim molim se za zdravlje onog koji je konstruisao. :)
Ove sezone sam u danu sa njom pokosio 23 hektara a koliko sam pokosio ukupno sam bog zna...A kolko je tek pokosila pre mene to ne smem ni pomisliti.
10km/h 1600 obrtaja motora i samo teras,ne jebe polog ma nista.U pocetku kad naidje polog sasv se skupim i najezim kad treba da prodje kroz njega pri toj brzini,ma ne jebe sistem.Inace je 6 diskova 2.5m zahvata. Moram samo zimus da joj zamenim ceradu ova se sva raspala.
363884622_331828982528578_1500969599541311216_n.jpg
 
Ko ima baš dosta površina za košenje isplati mu se pazar nove kosačice.Gledao sam nove Kubota-Vicon kosačice, kada bi bilo sigurnog prolaska na nekom konkursu za mehanizaciju ne bih se mnogo razmišljao.
 
Kad sam kupovao rasipac polovan Vicon je bio 700e a nov onaj metalni oko 200-250e.
Cena uvek sve govori.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh