Traktorske kose

Posto su mi lucerista na nekim starim rimskim naseljima pa non-stop isplivavaju komadici cigle, grncarije i kamena, hocu ovih dana da napravim zastitne resetke za stakla kabine. Mislim da napravim za zadnje, desno iznad tocka i donje na desnim vratima, i to od neke pvc mreze(nesto gustine kao mrezice za skidanje viska poludisperzije sa valjka ali naravno deblje), ili bas lagane aluminijumske(zavisi na sta naletim po otpadima). Gledam da to sve bude sto laganije jer sam nosace zamislio kao uši koje se samo uvuku uzmedju kedera stakla i kutijastog profla na 4-6 pozicija. Jedino bih za zadnje staklo zbog otvaranja nosace ugradio na postojece srafove za sarke i rucice.
Sta mislite? Da ne bude previse slabasna zastita ako stavim plasticnu mrezu?
7b957a36b2c1a7b73801779ed00c8171.jpg
 
Kod nas, svi u selu skoro imaju ceradu i svima skoro fali po koje staklo na kabini

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja nemam ceradu na poljakinji a od sad kipujem i razbacujem kubik tucanika po detelini i saljem tatu da kosi
Mozda se nevrati

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Imam da prodam kao novu Imt bočnu za 539 542 da prodam fale kaiševi i ciganka ostalo kao novo.ako koga imeresuje neka se javi na pp
 
Ratko vec mi se desilo da mi nesto udari u donje staklo na vratima, a cerada je nova. Jednostavno previse ima te sitnine.
Kinez, mislis jednobrazni plug i detektor metala? :)

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Cerada više pomaže da nazad ništa ne baca jer kad teraš detelina savija ceradu sa prednje strane.
 
Ja imam samo napred i na strani do traktora i veruj mi zaustavlja i polutku od cigle a ne kamencice,nazad nemam nista
e3c9f13e3f37b11100874c39c6051622.jpg
fccb6ba22fc845a543c97d7ed8da120f.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ja sam napisao dobra misleci kvalitetna a ne ona poljska cerada koju i detelina probije.lakse je promeniti ceradu nego zezati se sa zastitama na staklima

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

Meni je na DF-ovoj kosačici originalna cerada, jako kruta i kvalitetna pa su me opet par puta dobro potkačili projektili.
 
Pa i ako stavis mrezu i tu moze da proleti kamen i razbije staklo,jedino sigirno resenje je da skines stakla i stavis lim.....

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ovako napravio zaštitu jednom drugaru na 549. Ovo je onaj razvlačeni materijal i ram sam zašafio samorescima, kada nekosi samo odvije tri šafa i skine, pola minuta posla.
 
Nazad
Vrh