Traktorska bušilica za rupe namenjene sadnji voćaka

Ovo je menjac od fice,povadjeni su zupcanici od brzina. Ostao je samo diferencijal,blokiran je tako sto osovina prolazi kroz zupcanike i neda da se trkaci okrecu.Jednom sam celu burgiju uvrno,uhvatila je korenje,i izdrzo je.
 
drugari , ko je pravio masinu ili poseduje kupovnu , ako moze da mi da dimenzije oznacene na fotografiji dole . (fotografiju sam pozajmio sa predhodnih strana , ne zamerite)
i koje su dimenzije kutija/cevi koje ste koristili prilikom izrade masine ?
hvala

6_zps07e23043.jpg
 
kolege treba mi burgija veceg precnika , 500mm-600mm ako neko od vas ima neku na prodaju neka mi se javi , hvala.
masinu i burgija za stubeve spremni , samo fali ova za sadnice, probao sam nesto da napravim ali ne ide...
 
drugari , ko je pravio masinu ili poseduje kupovnu , ako moze da mi da dimenzije oznacene na fotografiji dole . (fotografiju sam pozajmio sa predhodnih strana , ne zamerite)
i koje su dimenzije kutija/cevi koje ste koristili prilikom izrade masine ?
hvala

6_zps07e23043.jpg
Praviti ovakvu masinu je cist promasaj(i sam sam pravio nevalja nicemu)

- - - - - - - - - -

dsc0174.jpg


- - - - - - - - - -

Ako zelis da postignes kvalitet i brzinu a da pritom nepreopteretis masinu ovako uradi.
dsc0168.jpg
 

Deo koji nosi gredu a kači se na poluge traktora i trpi veliko opterećenje kod mene je bio jako loše odrađen jesenas sam ga par puta krivio i ... varenje ojačavanje...borba samo da se završi sadnja ,e za ovu jesen škola je plaćena danas napravljen novi mnogo kvalitetniji.



Jeste da do sadnje ima vremena i da trenutno bušilice nisu aktuelne ali ...
 
da li je neko video opciju da neko iznajmljuje burgiju za busenje rupa?

Kod mene u selu i okolini ne iznajmljuju burgije ali ih ima da uslužno buše od 50din do 80 din po rupi,tako da ako sadiš više od 500 voćki više ti se isplati kupiti sebi pa makar je posle urađenog posla prodao.Meni su prošle go tražili za 800 rupa čak i 64000din a burgiju sam platio 500e,u prvoj god odplaćena,ove god izbušio 900 rupa a već su mi nudili 350e za nju.
 
imam dobru busilicu, stoji mi dosta tokom godine. Mislio sam da je iznajmim po danu. Traktorista moze izbusiti 500 i vise rupa za dan a ako das recimo 100 evra za busilicu po danu nije bas lako naci racunicu za kupovinu iste osim naravno ako ne sadis hiljade i hiljade sadnica tokom godine
 
imam dobru busilicu, stoji mi dosta tokom godine. Mislio sam da je iznajmim po danu. Traktorista moze izbusiti 500 i vise rupa za dan a ako das recimo 100 evra za busilicu po danu nije bas lako naci racunicu za kupovinu iste osim naravno ako ne sadis hiljade i hiljade sadnica tokom godine

Dobiti 100e po danu za bušilicu bi bilo ekstra,moja bi se za par dana odplatila.
 
tema je zamrla ali malo da je osvezim.
brzina kardana se redukuje na 1:7
Samo izrada puza,puznog tocka reduktora kosta vise od 1000 evra.
Stvrdlo oko 60 000 dinara .precnik 45 cm, dubina busenja 80 cm
Ovo je za fabricku busilicu za zemlju IVA 1 koja se koristi u 99% sumskih uprava u Srbiji... Kada se uzme u obzir koliko rupa izbuse te burgije jasno je da se kvalitet mora debelo platiti...
 
Prvo moraš znati u kakvoj ćeš zemlji bušiti,ako bušiš u parlogu ,šumi i kojekakvim vrzinama naravno da ti treba ekstra kvalitet koji prati i ekstra cena .Ali ako kao ja bušiš na njivi koja se godinama obrađuje, bez kamenja i kojekakvog korenja onda i ove niskobudžetne rade posao.Ja sam do sada za dve sezone izbušio oko 1700 rupa i po svoj prilici može još deset puta toliko,za 500e malo li je?
 
Nazad
Vrh