Traktorska bušilica za rupe namenjene sadnji voćaka

nasao sam neki diferencijal na otpadu , ne znam od kog auta je , imam par pitanja u vezi diferencijala za busilicu u kucnoj varijanti,
ovaj dif ima odnos , okrenem 4 kruga na ulazu , dok na izlazu okrene 1 krug , da li je to dobro za busilicu ?
ne zamerite mi na nestrucnim izrazima, imam samo diferencijal, nemam poluosovine ili kako se to zove sto ulazi u dif do tockova, kako da resim taj detalj ?
pozajmio sam koleginu sliku , nadam se da se nece ljutiti , da vam pojasnim na sta mislim

dif_zpsa77774ff.jpg


i da li dif od kola treba da se otvori i da se nesto zavari i sta ?
kao sto je vec neko spominjao

hvala

- - - - - - - - - -

Nemoze od siere nema fiksne izvode poluosovina. Nadji od bmw ili lada i na njima blokiras trkace.

na ovo sam mislio , sta znaci fiksni izvodi poluosovina i ovo blokiranje trkaca
 
Treba ti ovakav diferencijal koji ima vec izlaze za poluosovinu i na nju montiras burgiju. Postoje i diferencijali kojima poluosovine ulaze unutra, oni nisu pozeljni zbog toga sto postoji problem curenja ulja iz takvih diferencijala mada mogu i oni ko nema izbora da bira koji diferencijal kupuje pa neka resava i taj problem. Blokranje trkaca unutra se radi kada se zeli usporiti ili ubrzati diferencijal, zavisno od toga sta ze zeli postici.
Diferencijal-za-BMW-E30-kockicu_slika_L_1603288.jpg
 
jasnije mnogo sada, hvala
nemam mnogo iskustava sa ovim stvarima, ali vidim da je mnogo jednostavnije i lakse montirati burgiju kad vec ima izlaze poluosovina
od cega je ovaj diferencijal ?
 
Isti ovakav digerencijal i to baš od BMW'a sam ja iskoristio jer sam pre par dana pravio jednu bušilicu za sebe. On je bolji od mercedesovog ili fordovog jer ima zatvorene rupe za poluosovine, a što se tiče curenja ulja, ima i on preliv koji se mora uštopovati. Inače odlično odgovara za bušenje, danas sam probao bušilicu radi odlično ali mi je nažalost stradala fabrička burgija koju sam kupio ali je za one ručne bušilice na benzin i dosta je slaba, stablo joj je od cevi pa sam evo maločas stablo zamenio punim gvožđem i sutra nastavljamo sa radom. Jedino me zeza kad bušim u mekoj rastresitoj zemlji ne vadi dobro zemlju već se dosta sreva u rupu. U tvrđoj zemlji, ledini buši fenomenalno i jako brzo, inače bušim sa 200mm prečnika za postavljanje ograde oko voćnjaka.Ako neko ima negativnog iskustva sa utrpavanjem rupa neka napiše kako je rešio problem.
 
BMW, Mercedes, Ford... Lepo, lepo, vidim ja nema problema u zemlji Srbiji kad se takve mašine čerupaju po otpadima, a niko ni u šali ne spominje Moskviča i Žigulija.
 
Isti ovakav digerencijal i to baš od BMW'a sam ja iskoristio jer sam pre par dana pravio jednu bušilicu za sebe. On je bolji od mercedesovog ili fordovog jer ima zatvorene rupe za poluosovine, a što se tiče curenja ulja, ima i on preliv koji se mora uštopovati. Inače odlično odgovara za bušenje, danas sam probao bušilicu radi odlično ali mi je nažalost stradala fabrička burgija koju sam kupio ali je za one ručne bušilice na benzin i dosta je slaba, stablo joj je od cevi pa sam evo maločas stablo zamenio punim gvožđem i sutra nastavljamo sa radom. Jedino me zeza kad bušim u mekoj rastresitoj zemlji ne vadi dobro zemlju već se dosta sreva u rupu. U tvrđoj zemlji, ledini buši fenomenalno i jako brzo, inače bušim sa 200mm prečnika za postavljanje ograde oko voćnjaka.Ako neko ima negativnog iskustva sa utrpavanjem rupa neka napiše kako je rešio problem.

Ako imas tacnu dubinu na koju busis mozes staviti jedno ravno parce flaha za toj visini spirale pa kada ubusi spirala dovoljno u zemlju tada to parce koje se okrece sa spiralom do rada dohvati do povrsine zemlje i odgrne zemlju na stranu malo dalje od rupe, sto bi zavisilo od velicine tog dela koje je nakalemljeno na kraju burgije.
Prostije receno konstruisi nesto na dnu burgije (dno bi u ovom slucaju bio deo burgije do diferencijala)sto bi odgrnulo zemlju kad se busilica ubusi na planiranu dubinu a to mozes postici jednim parcetom metala koje bi islo poluzakrenuto izmedju peraje burgije na tom delu da jednostavno odgrne dalje zemlju od rupe kako se dalje bude burgija okretala.

- - - - - - - - - -

BMW, Mercedes, Ford... Lepo, lepo, vidim ja nema problema u zemlji Srbiji kad se takve mašine čerupaju po otpadima, a niko ni u šali ne spominje Moskviča i Žigulija.
Nema vise moskvica i lada sve su rasturene. Ja bih rado kupio ladin za roto kosu ali nema moram da placam 50e za bmw-ov
 
Poslednja izmena:
he, he kod mene je BMW-ov 20 do 30 eura, zavisnio da li je sa ili bez poluosovina. Inače vidi se da iskustvo radi svoje, vezano za ovo perce, i mi smo juče videli da je potrebno pa smo navarili na kraju tj. vrhu spirale parče šparinga dugačko 15-tak santimetara i široko 4 do 5cm, i super odgrne zemlju pored rupe, ali mora se paziti da se ne pretera sa upuštanjem burgije. Inače burgija danas radila odlično, sutra nastavljamo.
 
Ma jagnjetina je nešto deficitarna ali zato rakije ima kolko hoćeš,:ppozdrav: mada nađe se po koje mlado janje ... A bušilicu ću evo sutra da slikam, pošto podižem ogradu na novom voćnjaku koji se sadi ove jeseni pa uporedo bušimo i betiniramo stubove pa ne stižem, ali biće slike za dan ili dva zasigurno.
 
Ja ovih dana pocinjem sa busenjem rupa na povrsini od 1.5 ha , nego ako neko ima burgiju od 200 mm ,kupujem, za stubove .
Inace postavljeni stubovi najbolje se ucvrscuju "zalivanjem " strogo suvim recnim peskom . provereno :cao:
 
...evo da se pridruzim diskusiji a da pomognem i PESUT-u , ja sam napravio sa burazerom burgiju od BMW-ov diferencijal, radi ko luda. Ako ti je Svrljig daleko skokni do Trnave, snimi, a nacicemo malo jagnjetine da se bocne :osmeh: , preporuka kod Labovica uzmes diferencijal :osmeh:
 
kad uhvatim slobodnog vremena svratiću da pogledam.ionako sam dužan Moletu jedno budjenje.e sad dal rano ili kasno to je iznenadjenje videćemo :osmeh:
ja se spremam za bušenje oko 1200 rupa za voće rodjak mi je obećao bušilicu ali moram prvo da probam da li mi radi posao.ako ne moraću da sklepam za čas neku
 
Koliko kod vas košta bušenje po rupi imam da uradim jednu parcelu,ali dosad nisam radio ovu vrstu uslege pa da se informišem unapred.
 
Evo slike moje bušilice u radu dok je bušila za sadnju šljive. Prečnik je 600mm, dubina 500mm, digerencijal je od BMW-a, izbušila oko 2500 rupa i izdržala, samo je išlo sporo, oko 300 rupa za 6-7 sata, pa smo nastavili sadnju u brazdama.

sadnja-2013-050.jpg


- - - - - - - - - -

A ovako to igleda u radu;

http://www.youtube.com/watch?v=6aDvmi_g-FE
 
mašinu za bušenje rupa sam našao u oglasima na netu "kupujem prodajem" čovek ih pravi i iz Loznice je, kupo sam na neviđeno i sem sitnih zamerki odlično mi je poslužila i nadam se da će mi služiti još...broj od rasadničara ću ti poslati na pp .

kolega koja je cena masine bila i koje su zamerke na nju ?

nisam siguran da li da se upustim u pravljenje masine, bojim se da ce me skuplje kostati na kraju od ovih sto se nude , ako jos neko ima ovakvu iz oglasa neka napise kako je zadovoljan ,
ako ima neka polovna masina na prodaju , javite , hvala
 
Evo mog posla od pre par dana,izbušeno 300 rupa prečnika 40 cm dubina 45-50 cm, bušilica radi odlično treba da se malo dovede u red i urade neke prepravke,biće to prava mašina.



igc412.jpg




m9t6x2.jpg
 
kolega koja je cena masine bila i koje su zamerke na nju ?

nisam siguran da li da se upustim u pravljenje masine, bojim se da ce me skuplje kostati na kraju od ovih sto se nude , ako jos neko ima ovakvu iz oglasa neka napise kako je zadovoljan ,
ako ima neka polovna masina na prodaju , javite , hvala

U principu mašina je dobro odrađena najveća zamerka je na deo koji se kači na poluge traktora i koji drži gredu,e taj deo je napravljen od jako lošeg materijala lim savijen u u-profil .Na zadnjoj rupi meni opala koncetracija a svrdlo uhvatilo neki stari koren i povuklo mašinu ka dole i tu se taj deo samo "rasčepio"
a cena 480e
 
Nazad
Vrh