Traktorska bušilica za rupe namenjene sadnji voćaka

Vidi se na snimku da radi :osmeh: Bilo koji diferencijal samo da je zatvoren kao na prvoj slici. Zadnji put kad sam kupovao gvozdje bilo je na otpadu prema Elemiru

dif1.jpg


dif2.jpg
 
Imam dobar puzni T 1:25 reduktor ogromne snage ulazna osovina 44mm izlazna 40mm podmazivanje u ulju pogodan za mnoge namene a naj pre za cekrk jer je ogromne snage a odnos ja 1:25 mada moze i u mnoge druge svrhe. Imam jos jedan reduktor sa zupcanicima odnos je 1:6 fabricki sve sa plocicom.Reduktori su starije proizvodnje kada je to sve proizvodjeno jako kvalitetno. Kome treba neka se javi na p.p saljem slike na imejl.
 
Dobro je ovo i jeftino resenje za busilice sa reduktorom od auta samo jel oce ove vase busilice da propnu traktor posto je moja kod bivseg vlasnika uspjela da propne Steyra 100 ks duplaka kada je busio neke rupe sa malim borerom!
 
ugradjuje se ili krckalica ili lamela da kad dodje do opterecenja iskljuci prenos.pisano je vec o tome. a valjda ces i orati tu gde planiras voce da sadis,povaditi zile
 
Pa u redu za voce al naprimjer kada ogradjujes nesto kraj puta gdje mislis da nema kamena zna bit po koji pa i kad stane okretat kad proklizi lamela na kardanu tesko ga je izvadit iz zemlje najmanje problema ima Ursus jer on ima kontra smijer na kardanu pa sama busilica izlazi ali ostali traktori nemauju kontra smijer pa ju je tesko izvadit!
 
oni koji nemaju ursus nemoj da prave busilicu ili nek naprave kljuc pa nek odvcu rucno,mada je provereno najbolje rucno kopati.mada i tu moze neki kamen da bude pa da odskoci u oko ali i tu su u prednosti koji imaju zastitne naocare itd itd ...
 
I dobro sad ima li ko da proda busilicu za rupe,krece mi sezona....Treba mi i tarup za sisanje trave u maline izmedju vrsta...pomagajte....:ppozdrav:
 
Naravno,fi oko 420,diferencijal od Mercedesa 190. Diferencijal je kupljen prvo za kosilicu i kostao je 50e,a na jesen kad se sade vocke onda se skine sa kosilice i montira na busilicu ostala gvozdjurija se nasla u garazi ili je kupljena na otpadu za 42din/kg


Bogi mogu te nesto pitati ?
Kako si napravio svrdel (kako si ih savio metalne ploce )
Ja volim da napravim sa tajnira sa tajniracem , ali ne znam dali cu da uspeti da ih savijem
Sta mislis ti o tome ?
 
POMOC ! Ja sam juce otvorio jedan diferencijal od forda siere i zbunio se :sta: sve se unutra
okrece. Molim Vas ako moze vise detalja sta treba uraditi tj. izvrsiti blokadu ?
Ujedno imam problem i sa poluosovinom koja ISPADA iz kucista . Ona bi koliko sam svatio
treba da bude pogononska . Nadam se nekom savetu .... Ram je urdjen ali ostalo ....? :sta:
 
E ......:sta: odose mojih 50 evrica .Nego dok nisam odustao , ima li neko da proda adekvatan ?
Hitno !
 
Nazad
Vrh