Traktorska bušilica za rupe namenjene sadnji voćaka

Baš to,sve me interesuje.
Wilkinsone zašto mora reduktor? Recimo ako imam motor na 150 o u min što bi ga redukovao?
Trtmrt ubaci neku sliku ako ti nije problem i daj malo informacija .
 
H motor sam kupio na kupujemprodajem za 60e od nekog coveka iz Vranja, on je busio (rucno - imao neki ram za drzanje u ruci) sa njim rupe za stubove pa je islo i 11cm svrdlo sa njim, napravio mi majstor svrdlo fi50 za 30e, ram sam iskoristio od trakastih grabulja za seno (vesanje na tri tacke i cevi od rama) to mi drugar izvario, kupio jos dve (za dovod i odvod ulja do motora) armirane cevi nekih 20e i prikljucke za hidrauliku na najlonu u NS za 10e. Jos nesto farbe i to je to.

Busim na traktoru koji ima sest hidro izvoda pa na rucicama regulisem brzinu i smer okretanja. Nema nikakav dodatni reduktor zbog navedenog. Ima jos mehanizam sa dve opruge koji drzi pravac pri busenju, kako spustam dole masinu iskosilo bi se svrdlo a opruge ga drze pod pravim uglom u odnosu na teren.

Dosad sam izbusio nekih 1500 rupa za sadnice i neznam koliko rupa za stubove poznanici kojima sam pozajmio. Nikakvih kvarova niti zaglavljivanja usled ukopavanja kao na onoj mehanicko/reduktorskoj sa kojom busio dva dana 800 rupa prve godine, sa ovom samo uhvatim pravac i picim, stotinjak rupa za 1 sat.

Jednom mi je pukao sraf koji sluzi kao osigurac i ujedno drzi svrdlo.

Prezadovoljan sam posto znam kako je raditi i sa onom redutorskom na 539 i ako malo zakasnis na rucici za hidrauliku ona se zabode u zemlju i nemozes je izvuci,
slike sam bio postavio prosle godine u temi Leska, ne mogu ih sad naci kod mene na komp. slikacu sutra sad je vec mrak pod supom, do sad sam se jebavao sa baterijom za kadu u kupatilu, prethodni vlasnik je sve sam radio i ugradio izvode ukrivo pa nemoz uvrnuti novu slavinu ::jako_besan:: radio stemajz...
 
Poslednja izmena:
H motor sam kupio na kupujemprodajem za 60e od nekog coveka iz Vranja, on je busio sa njim rupe za stubove pa je islo i 11cm svrdlo sa njim, napravio mi majstor svrdlo fi50 za 30e, ram sam iskoristio od trakastih grabulja za seno (vesanje na tri tacke i cevi od rama) to mi drugar izvario, kupio jos dve (za dovod i odvod ulja do motora) armirane cevi nekih 20e i prikljucke za hidrauliku na najlonu u NS za 10e. Jos nesto farbe i to je to.

Dosad sam izbusio nekih 1500 rupa za sadnice i neznam koliko rupa za stubove poznanici kojima sam pozajmio. Nikakvih kvarova niti zaglavljivanja usled ukopavanja kao na onoj mehanicko/reduktorskoj sa kojom busio dva dana 800 rupa prve godine, sa ovom samo uhvatim pravac i picim, stotinjak rupa za 1 sat.

Jednom mi je pukao sraf koji sluzi kao osigurac i ujedno drzi svrdlo.

Prezadovoljan sam posto znam kako je raditi i sa onom redutorskom na 539 i ako malo zakasnis na rucici za hidrauliku ona se zabode u zemlju i nemozes je izvuci,
slike sam bio postavio prosle godine u temi Leska, ne mogu ih sad naci kod mene na komp. slikacu sutra sad je vec mrak pod supom, do sad sam se jebavao sa baterijom za kadu u kupatilu, prethodni vlasnik je sve sam radio i ugradio izvode ukrivo pa nemoz uvrnuti novu slavimu ::jako_besan:: radio stemajz...
Ako može neka slikica kad dospeš. Znači hidraulika je sa traktora. Nema poseban hidraulični agregat sa kardanskom pogonom samo za bušilicu?

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Bravo Trtmrt,ako se ne varam i hdraulični cilindar po podeli spada u hidromotore ,logično bi bilo da ručicom u traktoru regulišeš smer hidro motora(rotora).
Ja sam pitao iz prostog razloga što mi je lakše na traktorski viljuškar namontirati hidromotor sa burgijom,ne mora ni strela ni opruga zbog ugla samo jedna ruka ide gore-dole druga vrti hid,motor.
Trtmrt znaš li neke podatke motora,brzina ,snaga?

- - - - - - - - - -

Oavezno slikaj kad stigneš,nije hitno ,biće puno jasnije.Reci samo još kako kontrolišeš brzinu? Polako puštaš ulje preko ručice ili ima neka druga fora.
Ja recimo na presi za sok mogu na ručici (razvodniku ) jako polako da spuštam klip a mogu i brzo zato kontam da je isto i sa hidoro motorom.
 
wsgWJxF.jpg



CKJC0cl.jpg


FAKVWSo.jpg




p31Mhg9r.jpg


yT8ggD4.jpg


nN7MJf2r.jpg
 
koja je ovde bzina,moze li vece burgije da okrece?

Samo još jedno pitsnje može li i kontra smer da vrti?
Trtmrt znaš li neke podatke motora,brzina ,snaga?


Imam i burgiju fi50 cm nisam slikao, napatio se sa slikama morao od cerke telefon pa prebaciti na njen komp. pa na moj pa smanjiti slike....:zli:


vrti i levo i desno, regulisem jednom od one tri rucke za hidrauliku, desno -> rucka gore, levo -> rucka dole ili kontra ako spojim creva kontra

brzinu regulisem koliko stisnem rucku (ili podignem na gore ako hocu da vrti kontra) moze veoma polako do veoma brzo nemam cime da izmerim koliko je to tacno, recimo od 0 do trese ceo traktor od brzine okretanja burgije , rucka stoji u polozaju na koju je namestim, samim tim i broj obrtaja je konstantan za taj polozaj rucke

Ne znam podatke za hmotor, na slici je jedina tablica na njemu, kad sam kupovao mislio sam kad vec moze covek sa njom da busi, moci cu i ja, malo rizik ali verovao sam coveku na rec

Znači hidraulika je sa traktora. Nema poseban hidraulični agregat sa kardanskom pogonom samo za bušilicu?

Da hidraulika je sa traktora, ima duplu hidraulicnu pumpu. Covek od kog sam kupio hidro motor je busio sa IMT 539 ugradio samo jos povratni vod za ulje, on verovatno nije mogao da vrti na obe strane, bez da prekopcava cevi za ulje, ne znam nisam ga pitao
 
Poslednja izmena:
Nisam imao vremena proletos kada sam je pravio da okačim neku sliku od moje mašine koja je sa lakoćom za sat vremena izbušila nekih 200 rupa
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Kada koristite diferencijale dali varite trkace,koji treba da bude odnos reduktora
 
c70647b04a3188cc78ea5cd0de15338d.jpg

ca3b26f32039912442723b01596f443a.jpg
7f6437cefd8b5eb4ba8d38f9de4d2438.jpg

80929bbc276f82f87be8dae5c224b51f.jpg

Kupljena jesenas . Izbusila 1500 rupa. Prvi put sam radio da ovom alatkom. Za dva dana sam izbusio sve rupe za vocnjak. Fi 550mm dubina busenja bila oko 50cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh