Tovni pilići

Zvrk, što se tiče promotola i živomicina, ako su ti pilići zdravi, nemoj im ni davati, barem ja tako radim. Samo kvalitetan koncentrat i uvek dostupna voda. Naravno, ukoliko obole treba davati lekove. Nije loše skuvati im čaj od štavolja, dobar je protiv proliva i uopšte za organizam, ja sam mojima kuvao. Moraćeš da im proširiš prostor. A pilići su ti lepi, beli i debeli :osmeh:
 
Mirko, ako ti nije teško napiši kako pripremaš taj čaj od štavolja i na koji način i kada daješ pilićima i do koje starosti... itd...
 
Odeš na neku livadu, ubereš suvu biljku, izvadiš semenke, skuvaš, procediš im i sipaš pola čaja-pola vode. Pazi da ne bude jako, tj da bude jadnako vode i čaja.Ako je jako hoće da im, s ' oproštenjem, zapeče guzica. Nije bitan uzrast, možeš im davati kad god hoćeš, dobar je za svu živinu, prasad, a i za ljude. :)
 
Hvala na savetu Mirko, trenutno pilici imaju povrsinu kaveza od 70sm x 100sm. Vodu tri puta nadan menjam i trudim se da nebude hladnija od 15 - 18C. Potreban mi je savet, jedno pile kad dise ( kad izdise ) pisti. To netraje dugo, posle pet do deset minuta normalno dise u cemu je problem? U okviru kaveza postavio sam pregradu i izolpvao ga od ostalih pilica. Lepo jede i izmet mu je normalan ( nije voden ), pistanje je pojacano posle jela i postepeno se smanjuje sa odmaranjem. Fizicki izgled je isti kao i kod drugih pilica...


:sreca:
 
Verovatno nije nista, ili mozda neka prehlada. Posto se pojacava posle jela moze biti i da je do njegove halapljivosti. Ako je normalan izmet ne bi trebalo da ima ikavih problema.
 
zvrk 87, problem je to. Prelazno je i ako ne budes tretirao pistace ti i ostali pilici. Razbole se i odma si na gubitku... Ne znam tacan naziv sta im je al znam da sam ja moje izlecio tako sto sam uzeo u poljo apoteci neki prasak koji se razmuti u litar vode i sipas u onu fajtalicu za prozore sto se koristi i prskas po pilicima u predelu glave 2x dnevno par dana zaredom. Oni udisu to i izlece se od tog šlajma nazovimo.
 
Hvala drugari na pomoci, izmet tog pileta kojeg sam izdvojio je normalno. Trudio sam se da ima hrane ali upola manje nego ostali, to sam resio smanjivanjem nivoa hrane u hranilici. Vodu je imao u izobilju i zasebnu sijalicu za dogrevanje, ostavljen je tako 24h. Danas je prebacen u kavez sa svojim drustvom, jer normalno dise i vise se neprejeda. Posto je dnevna temperatura solidna iskljucio sam kvocku i ubacio obicnu sijalicu od 150W. U prostoriji je 20 - 21C, uvece dogrevam kao bi temperatura bila ista. Prostorija se preko dana luftira, trudim se da prasinu koju stvaraju maksimalno smanjim.


:sreca:
 
Postoji mogućnost da je u pitanju infektivni bronhitis.Veterinar je tu da utvrdi dijagnozu.Lečenje nije komplikovano - ima antibiotika koji se daju kroz vodu.Preporučujem novim članovima da budu malo srpljiviji i da pročitaju ono što do sada napisano.Mi stariji neki, nismo imali tu privilegiju, ali smo sva saznanja i iskustva nesebično podelili na forumu.
 
Nema nikakvog pistanja, pilici lepo i ujednaceno disu. Malo sam ih razmazio i kad me vide dolaze da ih ceskam po vratu. Primetio sam da mi jedan ili dva pileta imaju proliv, poceo sam da im dajem caj od stavolja po preporuci Mirka. Urodilo je pozitivnim rezultatom, izmet je ujednacen. Nego me buni sto ponekad ( cetiri - pet dana ) na limu koji sluzi za prikupljanje izmeta ima mala kolicina krvi. Koliko ih gledam na perju nevidim krv niti u predelu gde izbacuju izmet. Neznam dali povrdjuju deo noge gde su im prsti, jer krv na njima nevidim...



:sreca:
 
Nema nikakvog pistanja, pilici lepo i ujednaceno disu. Malo sam ih razmazio i kad me vide dolaze da ih ceskam po vratu. Primetio sam da mi jedan ili dva pileta imaju proliv, poceo sam da im dajem caj od stavolja po preporuci Mirka. Urodilo je pozitivnim rezultatom, izmet je ujednacen. Nego me buni sto ponekad ( cetiri - pet dana ) na limu koji sluzi za prikupljanje izmeta ima mala kolicina krvi. Koliko ih gledam na perju nevidim krv niti u predelu gde izbacuju izmet. Neznam dali povrdjuju deo noge gde su im prsti, jer krv na njima nevidim...



:sreca:

Izvini buraz al moram koju rec na ovo.

Pile je, istina, osetljiva zivotinja sve to stoji, treba biti obazriv ali kad bismo im svi grejali i menjali triput nadan vodu ili ih u krajnjem slucaju češkali pa brate mozes li da zamislis taj scenario?

Ne marim..radi s njima sta oces ali ova tema je prvenstveno namenjena za Tov pilica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvini buraz al moram koju rec na ovo.

Pile je, istina, osetljiva zivotinja sve to stoji, treba biti obazriv ali kad bismo im svi grejali i menjali triput nadan vodu ili ih u krajnjem slucaju češkali pa brate mozes li da zamislis taj scenario?

Ne marim..radi s njima sta oces ali ova tema je prvenstveno namenjena za Tov pilica.

Trenutno imam 12 komada nadalj, nemam mnogo obaveza oko njih ( ciscenje kaveza i zamena vode treje 10 min. ), volim da ih posmatram i pomilujem kad mi pridju.
 
Meni je prekjuče jedna kokica "bacila kašiku". Bila je par dana pred smrt kunjava, neveselog pogleda i samo je prekjuče ujutru nađoh ispred vrata u normalnom ležećem položaju, kao da je uginula u snu. Baš mi krivo, dogura do 6 nedelja, lepe težine, i doviđenja. Inače su svi ok, sem jednog petlića koji je pre 2 nedelje spao s nogu, pa sam morao ručno da ga hranim i pojim neko vreme, tako da je malo zaostao u rastu za drugima, doduše otrgao se u zadnje vreme, može samostalno da jede i pije iako i dalje redovno radi špage, takoreći.
 
Koristi li neko carobni napitak za nese zivuljke ( 1dl sirceta, 100gr belog luka i 5cl rakije )? Ispostovao sam razmeru recepta. Malu kolicinu mesavine imam u teglu, sa spricem koji meri zapreminu od 20ml u tegli sa belim lukom sipao sam 5 sprica po 20ml sirceta. Kako bi dobio 1dl, dali je moguce da je beli luk upio prilicnu kolicinu sirceta?
 
Dobro si me podsetio za sirće, moram sipati mojima, juče mi još jedno odapelo. Nađoh ga na leđima, krupniji pevac. Ja bih rekao da je infarkt. Baš ću da im sipam sutra u vodu.
 
Danas procedjen cudotvorni napitak, dobio sam dosta malu kolicinu gotovog soka. Sutra cu tacno izmeriti kolko ml imam i dali cu imati za 5 dana tretmana.
 
Imacu za pet dana po dva menjanja tecnosti, neznam da li tripujem ili je istina da su mi pilici u boljem stanju. Gledano po njihovom izmetu kad cistim tacnu, sve manje ima proliva...
U petoj nedelji merena dva petlica i jedna kokica, jedan petlic tezak je 2650 gr., drugi 2360 gr. i kokica 1900 gr.. Kakav je uspeh po Vama?
 
Oni sad,ako se ne varam imaju bezmalo 6 nedelja.Kod pilica je jedan dan velik,po njihovom napredovanju,a i po duzini zivota.:osmeh: Kada kazemo u petoj nedelji,onda bi to znacilo pune 4 i usli su u petu.Po tome je kilaza abnormalna.Ako pod petom nedeljom smatras,kao sto izgleda jeste punih 5 i vec poodmakla sesta,onda je prosek dobar.Molim da se ubuduce preciznije izjasnjava,u cilju dobijanja sto adekvatnijih odgovora.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh