Tovni pilići

Temperatura je veoma bitna,a moraš stalno lagano šetati među njima i tako češ ih podizati,a oni će tada ići jesti

---------- Poruka napisana u 21:34 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------


Ne sme se hranilica drmati,već se mora među njima šetati i tako će se oni početi kretati,ne smeju se uplašiti

Covek ima samo 48 pilica.
 
Svakom je svoja muka najveca.Njemu je tih 48 vece od nasih cifara.Cinjenica je da moze biti vise razloga,a na osnovu ne potpunih podataka se ne moze adekvatno odgovoriti.Ipak da cutimo,bilo bi da ne zelimo pomoci.:osmeh:
 
ljudi ja nekukam,do sad sam ih drzo po 35komada i sve je bilo ok.Sad sam ih uzo 50 i jedno crklo drugi dan,drugo pre dva dana a trece danas.Pre nego sto sam ih uselio dezifikovo sam prostoriju,sve uradio po ps-u.Imam utisak da im je ta prostorija od 4kvadrata mala a mozda i nije.Napominjem nije zidana vec od dasaka.Sutra im je tacno 21dan.To sto se oni sklupcani jedno do drugog a i gurkaju se jedan uz drugog mislim da im je mozda malo hladno.Cak se penju jedan na drugog,ne svi.Napominjem da negurkaju se svi.Kvocka mi je podesena kako treba,imam dve hranilice i pojilice sve od 3kg.zapremine.Mozda bi trebo uzeti jos po jednu pojilicu i hranilicu.Da nezaboravim mislim da su ovi sto su uginulu bili prignjeceni.Samo jos jedna stvar dali mogu da im dajem zivomicina u vodu ili nesto drugo.Hvala
 
Mozes im dati zivamicin naravno.Inace brener nije obavezan,ali nije zgoreg.Temperatura je dobra za unistavanje promaklog.:osmeh: Valjevac Galisept.::super::
 
@ sama

Ide ova kombinacija, bez stočnog i bez lucerke... Toga nemam, a za ovih 20 komada neću da kupujem....
 
@robertbat

Nemoj da se uzbudjujes sto koleginica pise. Sve sto ti nije jasno slobodno pitaj. U ovoj temi imas stare vukove za odgoj pilica (SAMA, valjevac) koji su predusretljivi ljudi i ne stede svoje znanje i iskustvo, nego ga rado dele sa drugim clanovima foruma. Nemoj da dajes zivimicin sa antibiotikom nego onaj tovni, sto ima zutu straftu preko kese. Nema potrebe za antibiotikom ako su zdravi.

Danas poklao turu, prosek 2,39 kg uredjeni, klani 55-ti dan.

Prethodni postovi koji govore o dezinfekciji objekta su prebaceni u odgovarajucu temu: http://poljoinfo.com/showthread.php?2718-Pranje-i-dezinfekcija-objekta
 
Poslednja izmena:
dule opet se stiskaju jedan uz drugog,na dva coska cak se penju i setaju jedan uz drugog.Nije valjda hladno njima?kako da stavim slike,bojim se da se ne uguse ili neprignjece jedan drugog
 
Malo ih promdraj,prodji medju njih,i oni ce se pokretati,mozda crkavaju ako nisi dao nesto od lekova,ja mojima dajem zivomicin prve nedelje a kasnije do mesec dana ad3 kapi sa prekidima i nemam problema sto se tice uginuca i da ne da bog da imam,pozdrav
 
dule opet se stiskaju jedan uz drugog,na dva coska cak se penju i setaju jedan uz drugog.Nije valjda hladno njima?kako da stavim slike,bojim se da se ne uguse ili neprignjece jedan drugog

Probaj ovako da postavis slike: http://www.imagetitan.com/

D
a li je ta kvocka sigurno ispravna? Desava se da svetli a ne greje. Da li se necega boje, mozda mis ili neka druga zivuljka?
 
@robertbat

Po ovim slikama ja mislim da je njima pretoplo. Pod hitno izmeri temperaturu i iskljuci jednu kvocku. Ti si iz straha da im ne bude hladno zagrejao to izgleda previse. Vidis kako je ono pile lepo opruzilo nogu i uziva, a na kraju je prostora. kako je tek pod sijalicama?
 
Meni se cini po slikama da je prostirka prljava.Baci ti njima malo slame preko toga,da izmet ostane ispod.On ih dodatno greje.Po meni ce se rasiriti,a kvocku ugasi.
 
uradio sam kako ste rekli,ali umesto slame im dajem piljevinu SAMA.Dali im to mozda neodgovara?
DULE umesto kvocke sam danas stavio te dve sijalice od 100w i digo ih koliko mogu.
Evo vec su se raspodelili po prostoriji.Videcu ujutru cu videti kakva je situacija pa vam javljam,Hvala na savetima
SAMA reci mi dal da im gasim svetlo
 
Moji imaju dovoljno dnevnog svetla, pa im ujutro ugasim, a uveče im upalim tek kad se dooobro smrkne, tako da imaju sat-dva mraka...
 
Nazad
Vrh