Tovni pilići stari tri nedelje - kupovina

Pre dve nedelje sam uzeo tovne piliće od tri nedelje starosti, 30 komada i posle loših iskustava u prethodnim turama uzgoja odlučio sam se za to da ne uzimam koncentrat u granulama, nego onaj rasuti. Sad pilići napreduju dobro i sve ide bez gubitaka, što sve može da bude pšovezano sa desetak razloga, a i ne mora.
Međutim jutros mi je tetka kod nas u gostima iz Ravnog sela, u priči rekla da su i oni imali boljih rezultata sa takvim koncentratom, nego sa onim koji stiže u granulama, pa sad posle toga sam odlučio da ta zapažanja napišem na forumu. Znam da je to suviše mali uzorak da bi se trebala dati odmah preporuka da sad svi odbace granulirani koncentrat.
 
Rastur je znatno manji sa granulama ali sastav smesa je potpuno isti. Vecina tovljaca tvrdi da bolje napreduju sa granulama.
 
Da bolje napreduju sa granulama zato sto nema probiranja.Losiji pilici proberu kukuruz i zaostaju.Kod granula moraju progutati komplet sastav i automatski budu ujednaceni,manje prasi i sredina je zdravija.
 
Pozdrav svima,evo da se i ja ukljucim u temu...od odve godine sam i ja krenuo uzimati pilice od tri nedelje...ja uzimam za prodaju i drzim po dvesta komada....mogu reci da sam ja mnogo zadovoljniji radom sa ovim pilicima nego sa jednodnevnim...
inace kod nas je cena pilica 200din na komad,tezina varira od ture do ture,u proseku budu izmedju 800-900g...
posto drzim pilice za prodaju meni je dosta bitno kako napreduju jer kod mene budu 23-25 dana,onda odmor objekta od 5 do 7 dana i nova tura....
sto se stresa tice i ja koristim duletovu metodu sa secerom ali ubacujem i vitamine i minerale....

mene zanima vase iskustvo i nacin hranjenja,ja na preporuku veterinara od koga uzimam pilice hranim odmah dvojkom i to po 2,5kg po piletu,a zatim trojka 2-2.5

- - - - - - - - - -

sutra stize poslednja tura zo ovu godinu 220 kom
danas stigao kocentrat,objekat veceras spreman,a i preventiva je tu
www.dodaj.rs
[/URL] [/IMG]
 
www.dodaj.rs
[/URL] [/IMG]

uzeti sa tri nedelje 14,11,2013,prosecna tezina bila je oko 800-900grama,juce ujutru mereni prosek 1300...
 
Ove fotografije me podsecaju na moje davne pocetke.:osmeh: Iste hranilice,iste pojilice,samo sto sam ja isao od jednodnevnih.Zato sad prodajem tronedeljne.:haha:Petar90 nek je srecno i bericetno.:ppozdrav:
 
moje misljenje je da je dosta lakse ocuvati pile od tri nedelje nego od jednodnevnih,mozda gresim ali ja sam takvog misljenja,pre svega mislim da su manja ulaganja oko objekta i uslova za drzanje pilica,mali su zahtevniji....a kod ovih provedem sat do sat i po dnevno i nekih pet sest sati oko klanja i ciscenja....
 
Iz tih razloga koje si upravo naveo ljudi i kupuju tronedeljne,tj kilase.Veliki su operjali,a perije im je termoregulacija.To ce reci da su mnogo tolerantniji na ambijentalne uslove,a samim tim ih je lakse i odhranjivati.
 
Daaa.... najlakse je othraniti pile od tri nedelje pa na vise ali pile do te tri nedelje pojede mnogo manje nego u ostalom delu tova. Samo treba imati DOBRE uslove i hraniti pilice do tri nedelje i rasturati, tu se mogu neki novci uzeti. Nomalno.. treba novce uloziti u objekat.
 
Sto bi nas narod rekao sve ima svoje prednosti i mane.Naravno svako kupuje ono sto moze,ili mu odgovara.Veliki su i zgodniji za ljude koji imaju neki drugi posao.Dovoljno ih je obici jedamput dnevno,cak i manje ako nam je resena hrana i voda,dok su mali pilici blago receno robija.
 
I robija i treba stvarno uloziti u objekat da to bude kao svet pa onda napred. Mislim na ozbiljan tov pilica.
 
Bas tako,sve ima svoje prednosti i mane,na primer sa kilasima je mnogo lakse oko cene,a mislim i da prodaja lake ide,uvek zans za koliko para prodajes pile i koliko ces zaraditi,ali je problem taj sto mnogo vise trebas uloziti u objekat,svoje vreme i trud...kod vecih tronedeljnih pilica je sve dosta lakse,ujutru proverim temperaturu,hranu,vodu,pogledam jel sve ok i onda nekad kad ima posla po polju udjem kod njih tek uvece.....prijatelj od koga ja nabavljam pilice cuva po 4000-5000 u turi,ali sredio je objekat i ima coveka koji bukvalno zivi na farmi,maltene je po celi dan tamo,a nocu obavezno spava....ja sam ovako zadovoljan,a i svakog meseca kapne neki ::novac::....

ali iskreno ako zazivi moja ideja oko toga da ubacujem od 500kom po turi,i budem zadovoljan kako sve to ide,ozbiljno planiram da ovaj objekat gde sad drzim pilice sredim za jednodnevene,pa da zaokruzim celu proizvodnju,ali me tu najvise plasi ovo preklapanje kod tura,zato sam i zamolio kolegu @sama da pokrene temu oko preklapanja
 
Poslednja izmena od urednika:
Nova sezona,nove prilike i nove cene tronedeljnih pilica i kilasa.Zna li neko kako se krecu cene pomenutih pilica?
 
kod nas traže 190 za isporuku 06.03.2014.slano mi izgleda obzirom na cenu od 199 akciskih al onda pogledaš da kukuruz džabe pa ti još gore :)
ima da tovimo i samo da puca :) ;) :)
 
Danas dobavljac od koga ja uzumam pilice kaze ima narucenih 4000kom za sredinu marta,a on tek sutra ubacuje,kaze neverovatno koliko vise prodaje tronedeljne od jednodnevnih pilica...
 
Chickprom cene su sledece:

3 nedelje stari, 10 pilica i 25kg koncentrata za 2800 dinara,
3 nedelje stari, 15 pilica i 50kg koncentrata za 4600 dinara

Uzimam 10 komada krajem sledece nedelje.
 
img20140314182405.jpg
img20140314182418.jpg
[/IMG]

Prva tura za ovu godinu,stigli u sredu popodne,nisam ih merio,a jedu koncentrat koji sam pravim,videcemo sta ce biti na kraju....

Slikani su u petak popodne....
 
Mene danas oderase, 50 pilica 9000 din , stari 3 nedelje. jednodnevne nigde nisam mogao naci
 
Poslednja izmena od urednika:
Odrali te? razmisli bolje.
Ja sam uzeo pre nekoliko dana tronedeljne za 200 po komadu
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh