Tov junadi

To je s tvoje strane extra, a ne vidim gde je on tu korektan. Nemoj da se ljutis ali meni je van pameti da nekome dam bikove a on da mi plati za 2-3 meseca kad proceni da je vreme za isplatu ne vidim sta je tu korektno sa njegove strane. Ili smatra da je korektan i da ti je ucinio sto je uzeo bikove na veresiju, al ce da ti plati kad ti plati i nije te zajebao i uzeo ti robu i nije je nikad platio.Valjda je korektno da ti njemu das bikove, a on tebi pare na vagi.
 
To je s tvoje strane extra, a ne vidim gde je on tu korektan. Nemoj da se ljutis ali meni je van pameti da nekome dam bikove a on da mi plati za 2-3 meseca kad proceni da je vreme za isplatu ne vidim sta je tu korektno sa njegove strane. Ili smatra da je korektan i da ti je ucinio sto je uzeo bikove na veresiju, al ce da ti plati kad ti plati i nije te zajebao i uzeo ti robu i nije je nikad platio.Valjda je korektno da ti njemu das bikove, a on tebi pare na vagi.
Slazem se druze, u pravu si ali bi onda verovatno bila cena kao kod kolege @bojcetic....
Njihova politika firme je takva, i to mi je bolje nego da dam jeftinije i da ne znam kad ce ih odneti i da li ce uopste, jer se desavalo da pogledaju robu, obecaju da ce doci kroz 20 dana, ljudi izvade obilete, oni ne dodju nikad!!

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nemoj da mislis da te zajebavam i stajem ti na muku, al kako to pogledaju robu i obecaju da ce doci, valjda pogledaju robu i ostave kaparu 500e po biku
 
Kod nas u jednoj firmi,ljudi su davali svinje,pa su čekali po 4-5 meseci pare,a dogovor je bio ma 80-90 dana,još se naljute ako tražiš iste.Sad čujem da su skroz ostali bez sirovina,selo neće da im iznosi više,baš čudno.
 
Nemoj da mislis da te zajebavam i stajem ti na muku, al kako to pogledaju robu i obecaju da ce doci, valjda pogledaju robu i ostave kaparu 500e po biku
Hahah kakva kapara druze, to niko ne pominje, jel ti mislis da smo mi toliko zaostali i ne znamo kako se radi??
To rade samo lokalni trgovci, kad dodje pa smota neku pricu a ti ako si naivan upecas se na cenu koju ti on ponudi, pa tvoju robu proda po realnoj ceni. Oni voze u Pazar ili gde vec, kad naskupe kolicinu.
Ovom coveku kog sam ja pomenuo 95% ljudi iz mog sela a i okolnih sela daje robu.
Bilo je situacija kad bik slomi nogu, povredi se, nije bitno kako ali znas da ne moze preziveti, on dodje i umesto da ucenjuje za cenu kao svi ostali, odkupi po realnoj ceni.
Mnogo takvih situacija je bilo, svaku situaciju razume,za mene je to COVEK!
Kome je drago da ceka pare, ali imas bar neku sigurnost.
Ne zelim dalje da ulazim u raspravu.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ne raspravljam se ja sa tobom druze niti te ubedjujem u nesto, kod nas su tako poslovali pre, sad vise ne, niko nece da da robu bez para, na neko cekanje, nego vaga-pare i srecan put, ako cena ne odgovara i pare ne zapinju nema trgovine, ako zapinju onda sta ces prihvatas cenu i opet odma pare i znas da zavrsavas posao za koji ti pare trebaju, jer ipak mi svi hranimo tu stoku da bi dosli do para, a sa druge strane oni od nas kupuju stoku po ceni na kojoj ce oni da imaju zaradu i da bi zaradili, sto je opet normalno i po meni ok. Samo hocu da kazem da je to posao i da tu nema nista licno, drugarstvo itd jer oni nikad nece da ti otkupe robu po ceni da budu u minusu, a da li si ti u minusu njih ne interesuje.. Sto je opet u neku ruku razumljivo, al bas na celu tu pricu da se jos cekamo za pare 2-3 meseca je bar za mene neprihvatljivo, bolje dati 5, 10 centi jeftinije i uzeti pare i ne misliti nego da se treses dal ce dati kad ce dati i hoce li uopste dati, dal ce da umre il pobegne negde il sta ti ja znam. Nista licno kolega sve najbolje ti zelim, izvini ako sam te nesto uvredio srecna nam svima nova godina :ppozdrav:
 
Nema rasprave samo konkretne cinjenice. Tvoj mesar deks moze da otkupi po nizoj ceni koliko hoce ali da plati odmah mora. Ako je 1.8e tebi dao a kod nas 1.35e to je po meni ogromna razlika i isplati mu se uzeti kod banke kredu da to finansira. On gubi 0.45e po kili zarad 60 dana. Druga stvar on tvog bika proda za dan-dva ako ima svoju mesaru/mesare a ako daje marketima kroz 60-90 dana ali onda sam siguran da nema konkurentnu cenu sa Trlicem npr.
Kod nas je na slican nacin poslovao jedan sa svinjama. Tipa cena 160 on dane 190 al na mesec dana. Epilog da poslednji utovari nikada nisu placeni a cova na robiji.
 
Ne znam samo Bojceticu kojom magijom su kod "vas" Simentalci 1.35 a u ostatku Srbije raspon od 1.7 do 1.9. Pre ce biti jalove krave ili mozda crni Holstajn bikovi da je ta cena.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pa i kod nas su oni jeftiniji. Niko njih ne placa kao Simentalce.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nema rasprave samo konkretne cinjenice. Tvoj mesar deks moze da otkupi po nizoj ceni koliko hoce ali da plati odmah mora. Ako je 1.8e tebi dao a kod nas 1.35e to je po meni ogromna razlika i isplati mu se uzeti kod banke kredu da to finansira. On gubi 0.45e po kili zarad 60 dana. Druga stvar on tvog bika proda za dan-dva ako ima svoju mesaru/mesare a ako daje marketima kroz 60-90 dana ali onda sam siguran da nema konkurentnu cenu sa Trlicem npr.
Kod nas je na slican nacin poslovao jedan sa svinjama. Tipa cena 160 on dane 190 al na mesec dana. Epilog da poslednji utovari nikada nisu placeni a cova na robiji.
Na razumem, zasto bi morao da plati odmah?... jednostavno je, u njihovim rukama je sve pa ti sad ako hoces eto ako ne, ne moras, niko te ne tera sa njima da saradjujes. Nama to nije cudno jer rade tako godinama u nazad i za sad posluju nikad bolje.
Nezgodno je onom ko kupuje telad, pa ceka pare od klanice, ali obicno tad zamole gazdu i pusti im bar pola para posle par dana. Uglavnom svi kupuju telad pre nego sto predaju bikove, kad odu bikovi taman telad vec spremna za forsiranje.
Ja ne kupujem, sve ostavljam od svojih krava, u par dana po par krava se teli tako da budu vrsnjaci, nema velike razlike.

Ovaj je meni placao crveni i crni holstajn 1.8€, nije pravio razliku izmedju njih!!
Ja ne mogu da poverujem nikako u tu cenu od 1.35€, kod nas losiju kravu jalovu plate toliko..

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Bikovi 1.8-9e,pare 5-10dana,moze racun,moze kes,al da ne bude tezinod 500kg
Junice 1,6-1,7 tezina do 450kg

Krave od 0,9-1.3e po kg

Ta cena od 1.35 za tovno grlo mi malo mnogo nerealna,i ko je taj sto plati tele 5e,aproda bika 1,35
 
Imam problem sa nadunom bika od 600kg. Bio jw veterinar pre 3dana, dobio je neki koktel u venu i sondom mu je izduvan gas iz buraga,problem je sto mu se vec ta hrana izmesala sa gasovima i nije mogao puno da ga "izduva". Data mu jr slanina sapunjara i svinjska mast. Sinoc je cale malo nasuo koncetrata i izgleda danas se opet pojavilo. Ne u tako velikoj meri kao prvi put, ali ima. Ima li neko neki savet.
 
Na dijetu samo vodu da pije sledeca 3 dana, nakon toga seno uvesti, a koncentrat tek kad se dovede u red, mada ako ima 600 kg prodaj ga i ne zajebavaj se s njim
 
Bikovi 1.8-9e,pare 5-10dana,moze racun,moze kes,al da ne bude tezinod 500kg
Junice 1,6-1,7 tezina do 450kg

Krave od 0,9-1.3e po kg

Ta cena od 1.35 za tovno grlo mi malo mnogo nerealna,i ko je taj sto plati tele 5e,aproda bika 1,35
Crno beli holstajn. Nije moglo bolje, nudili smo svima redom. Kupljeni su na farmi kako sasavcad za 200e komad
 
Ne znam zasto drzava ne subvencionise oplodnju holstajn rase tovnim rasama bikova,onda bi i ta telad mogla da idu u tov
 
Nazad
Vrh