Tov junadi

Ne pitaj nista.....
Jel ne vredi ni ona preventiva koju dajes?
 
dobili neki proliv od pocetka nisam mogao da ga zaustavim a sa sve nisam davao od lekova probiotika itd pa nisam smeo da ih vakcinisem .taman stao da uradim vakcinu krenula upala pluca .telad su postala osetnija od pilica
 
prva tura simentalci leceni prvih mesec dana svaki dan posle nista odjednom stalo ,druga tura nisam ni pipnuo ni proliv ni gripa ,treca tura belgianeri nisam imo proliv ali ih gripa razvalila jedva sam ih izvuko a najgore predje mi na velike i ubije mi dva kom , treca tura dosta lecenja svako tele druga terapija i jedno uginice koje mi Djurdjevic priznao jer je dao garanciju
 
Hmm... Jeste da sam neki početnik ali za sada se ne dam. Nesulfox dajem kroz vodu prvih mesec dana. Naravno ne svaki dan. Povremeno im kroz vodu dajem Doksilan koji se kod mene dobro pokazao u prevenciji i lecenju kaslja i daljih komplikacija. A ako bas zaguzi, dajem im koktel Gentamicina i Combi Kel 40 sa dodatkom nekih vitamina. Dal vitamin C ili ad3 vitamin kao potporu.
 
@putin , @sova
Jeli ovo stvarna situacija o broju bikova na terenu


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Trenutno za prodaju, vjerovatno jeste, ukupan broj je mnogo veci. A ovaj broj koji su presli tonu tezine, lupa gluposti.
Jbg nisam prije vidio post.
 
Zanima me kada mesari racunaju tipa 58% mesa na toplu polutku sta to znaci u praksi.
Primer. Bik je zive vage 500kg, da li on ima 58% mesa kada se odbiju kosti buta, ledja, rebara ili 58% ima nakon klanja obe polutke takve neobradjene?

Koliko zapravo cistog mesa bude od 500kg simentalca? Za holstajna znam da bude nijansu manje.
 
Topla polutka je neobradjena. Klanica kojoj ja dajem isplacuje hladnu polutku, tako sto od tople odbijaju jos dva procenata.
Tih 2 % je otprilike realan gubitak tezine polutke nakon hladjenja u komori.
Nakon obrade na kosti odpada, nagadjam, 8 do 10 % tezine polutke ,zavisno od kvaliteta grla.
To je 4 do 5 % zive vage priblizno.
Ako sam dobro racunao onda cistog mesa ima 52 do 53 %, kod bika koji je dao toplu polutku 58%.
 
Stigli za prodaju, ubačeni 15. Februara 2019.god sa nekih 140kg prosek. Ali nema cene...
0090a47a7528538d06f316b217053143.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh