Tov junadi

Ljudi moji ... ja ne razumem... i ja sam pre od djuture pa vagnem kojeg i kao imaju prosek taj i taj... Zasto ne vagnete telad? Narocito ko drzi vise komada. Pa znas kilazu kad je dosao... pa ako ti je sumnjiv nesto da ne napreduje vagnes proveris.. uvek znas koliki ti je prirast na avakih. mesec dana proveris po koji komad od manjih.. srednjih .. vecih.. pratis napredak. Kilaza je jako bitna. A sad da nagadjam ej mozda je imao oko 145 kg a sad ima oko 200kg. ili slicno... cemu nagadjanje. Kao drugo .. objasnjavao sam na kilogramima mesa je zarada... ulaz izlaz... Ne mogu oni da ti doteraju sva telad da budu u kilu ali neki raspon od 25 do 30kg i donja granica mora da postoji... tele od 90kg je jako malo tele... a tele vec od 105kg je fino tele. Mislim na neki minimum ispod kojeg ja necu da uzmem tele . Kao trece objasnjavao sam pre.. moja telad prosek oko 120 kg posle mesec dana ce imati prosek oko 150...160 kg.. ovo od 120kg je 450 evra a ovo od 160kg ... 620evra.. znaci dobijam tele koje ce pojesti oko 20...30evra hrane i 20evra vakcinacija... za ispod500evra vakcinisano ocisceno od parazita ..bez proliva zdravo tele .. spremno za tov oko 150kg prosek..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sad ako idu opet svi skupa van opet bude prosjek 600 kg . Mi nikad nevazemo jednog po jednog . Uvijek prosjek unutra i prosjek dok idu van .
 
Dali mi mozes reci naziv vakcina, mi smo radili sa neki fejzerovim kao neke americke i bilo dobro, sad se pojavile neke domace za koje sam prvi put cuo neke vibak ili tako nesto i kosta oko 500din po komadu
Kerl master4
3cd03b93601c79a9c93615817f80843d.jpg
ali sad je tesko naci... Moze i neki drugi proizvodjac .. samo da je cetvorovalentna vakcina.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Minimalna doza je za 10komada... ponavlja se posle 21 dan... cim je nacnes moras iskoristiti... cena za to pakovanje 10doza je 35evra

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Zna li ko Rakicev broj ... ovoga sto otkupljuje junad?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pa pokusavamo izvuci sto vise moze ako moze... skroz losa cena sad... izgleda da cu ih morati dati na 2.075.. ne moze se vise dobiti nikako za pare u dvoristu ..nikako... svi bi na lepe oci ...onda moze 2.1... cak jedan i 2.15 na 90dana... Sve nesigurno...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
2.3 tamo .. koliko vagnu i pare za 15 do 30dana pare... kad smo izracunali koliko ce kalirati u putu i trosak prevoza... izadje oko 2.1... Ovi drugari su mi obecavali da cu izvuci 2.2 najmanje cisto... medjutim jos ne krece izvoz... i sad je cena ta... terali mu oni bikove za vikend. Ali oni imaju svoj prevoz i kupili bikove po 1.9... imaju racuna. Videcemo jos...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
http://ekstremno.org/2016/02/08/turska-zaustavila-uvoz-mesa-iz-bih/ Ti mene optuzi kako sam slabo obavesten i sl,kako izvoz krece ovo ono,uprkos sto sam ti rekao...a od izvoza ni traga ni glasa..rece da je Sisovic dobio najvece kvote,a kvote jos nisu ni podeljene jer nema naznaka da ce turci pustiti izvoz opet...Ja msm da ce pustiti jer im meso treba,ali sve sto si tad napisao je pogresno...da ne trazim sad tvoj post..
 
http://ekstremno.org/2016/02/08/turska-zaustavila-uvoz-mesa-iz-bih/ Ti mene optuzi kako sam slabo obavesten i sl,kako izvoz krece ovo ono,uprkos sto sam ti rekao...a od izvoza ni traga ni glasa..rece da je Sisovic dobio najvece kvote,a kvote jos nisu ni podeljene jer nema naznaka da ce turci pustiti izvoz opet...Ja msm da ce pustiti jer im meso treba,ali sve sto si tad napisao je pogresno...da ne trazim sad tvoj post..
Ja i dalje stojim pri svome da ce SISOVIC biti glavni i da nije krivac .. kako mi je receno... a ti si rekao da je sve to zbog sisovica i nastalo... slobodno trazi ... u pravu sam i moje informacije su 99posto tacne. A izvoz ce da krene uskoro... Oteglo se jer se trazi krivac... zrtveno jagnje.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nisam upucen ali da Turcima treba mesa krenulo bi to odmah ali posto je to vise bila usluga a ovi sjebali posao tesko brate da ce im iko vise verovati.
Svaki propali posao se oseti po padu cena ,mali je ovo region tako da se to osetilo i po padu cena teladi i kod mene.
 
Meni sve ovo lici na politicke igre unutar BiH, jedna strana ce biti predstavljena kao unistitelj a druga spasilac, naravno poljoprivrednici ce najvise ispasatati.
 
Ovako vaznom poslu od drzavnog znacaja je trebalo pristupiti daleko ozbiljnije a nasa vlast je pustila lopovima na volju da rade kako oni hoce.
Neka mi neko samo kaze da ovi na vlasti nisu mogli pretpostaviti da bi ovako nesto moglo pasti na pamet ovim nasim lopovima(mesarima).
Naravno da su mogli i trebali to da pretpostave jer jedan lopov najbolje zna kako drugi lopov razmislja.
 
Nazad
Vrh