Torpedo

Da ne isčitavam celu temu, interesuje me sažet opis traktora Torpedo TD 4506 A.
Imao bih mogućnost uzeti dosta očuvan primerak za razumne novce, ali sam malo skeptičan oko održavanja, jer je kod nas u toj klasi najprisutniji ferguson koga svi znaju održavati žmurkr i za koji delova ima i na trafikama.
Svidele su mi se neke stvari kod ovog malog torpeda ali vidim da neki tvrde da je malo nežan traktor.
Koristio bih ga za malo veću baštu, i malčiranje trave i živice..
pa nisi naveo ono najvaznije- cena?
kako onda da ti odgovori bilo ko dal je povoljno ili nije?
cemu tolika tajanstvanost, pa ne kupujes lamborginija.....
mism ja moj sigurno ispod 3,5k evra ne bi ni pomislio da prodajem
 
Povoljnost kupovine svakako nije ista za tebe i mene.
Ja nisam ni pitao da mi se procenjuje isplativost kupovine, nego tehničke prednosti i mane tog traktora.
 
Da ne isčitavam celu temu, interesuje me sažet opis traktora Torpedo TD 4506 A.
Imao bih mogućnost uzeti dosta očuvan primerak za razumne novce, ali sam malo skeptičan oko održavanja, jer je kod nas u toj klasi najprisutniji ferguson koga svi znaju održavati žmurkr i za koji delova ima i na trafikama.
Svidele su mi se neke stvari kod ovog malog torpeda ali vidim da neki tvrde da je malo nežan traktor.
Koristio bih ga za malo veću baštu, i malčiranje trave i živice..
Sto se tice imt mislim da je sada imt u vecem problemu za odrzavanje od torpeda citaj klon dajca.
Ako ima mekano kvacilo ili citaj normalno , nema problem sa diferencijalom, nije ishaban , jos se ne cuje , i ne iskace iz najkoristenije radne brzine pod opterecenjem onda i nema problema , njihov motor i ishaban do smrti relativno lagano starta i imaju prednost sto nemaju fluid za hladjenje a i ne bih se slozio sa LL , direktas motor i zracno hladjeni dajc uvijek manje trosi od imt ovih poludirektasa, mislim da veliki rezervoar
neke dovodi u zabludu. Jedino motor za istu brzinu kardanskog vratila treba brze da se okrece i imaju problem sa prljavim uljem hidraulike , hoce da zacepe ventile za regulacoju , ali imaju veliku prednost mogu da im se jednostavno ugrade vanjski izvodi hidraulike, odnosno ventili bilo dvoradni ili jednoradni, e sad cijena istih je druga prica a i dostupnost.
Treba dodati da imt iste tezine uvijek moze dignuti veci teret , imaju malo drugaciji raspored tezina naprijed nazad.
 
Sto se tice imt mislim da je sada imt u vecem problemu za odrzavanje od torpeda citaj klon dajca.
Ako ima mekano kvacilo ili citaj normalno , nema problem sa diferencijalom, nije ishaban , jos se ne cuje , i ne iskace iz najkoristenije radne brzine pod opterecenjem onda i nema problema , njihov motor i ishaban do smrti relativno lagano starta i imaju prednost sto nemaju fluid za hladjenje a i ne bih se slozio sa LL , direktas motor i zracno hladjeni dajc uvijek manje trosi od imt ovih poludirektasa, mislim da veliki rezervoar
neke dovodi u zabludu. Jedino motor za istu brzinu kardanskog vratila treba brze da se okrece i imaju problem sa prljavim uljem hidraulike , hoce da zacepe ventile za regulacoju , ali imaju veliku prednost mogu da im se jednostavno ugrade vanjski izvodi hidraulike, odnosno ventili bilo dvoradni ili jednoradni, e sad cijena istih je druga prica a i dostupnost.
Treba dodati da imt iste tezine uvijek moze dignuti veci teret , imaju malo drugaciji raspored tezina naprijed nazad.
Ja da ga nisam terao ne bih sudio o potrosnji!!!

Sto se delova tice isti ili veci je problem za dajca!!!!!!
Skidam kapu za volan i dodavanje spoljne hidraulike nista dalje!!!!!!

Poredi TD 45 I 549 i sudi o sposobnostima snazi i svemu ostalom oko i **greška!!!!

Torpederasi su slicni zetorasima u zvezde ga kuju!!!!
Sto niko ne kaze iskreno kako je uci u ADRIATIC kabinu kad te vrata sastave po skocnom zglobu i konstruktora i onu gumu na vratima



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ja kad sam merio potrosnju, Torpedo je tu bio u prednosti.
Nemam razlog da ga dizem u nebo jer ga vise nemamo, a nikad ga ne bi ni kupio vise.
Ko ne radi mnogo, taj traktor je za njega odlican...
Imt je laksi za delove, dosta jednostavniji za odrzavanje, jednostavniji su sklopovi i nema neke bolesti kao Torpedo.
Kolega je naglasio da zahteva izuzetno cisto ulje u hidrauliku, sto potvrdjujem, zezao me u njivi ko zna koliko puta, ima nekakav ventil sa malom rupicom koja se zacepi i orudje nece podici nikad.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja da ga nisam terao ne bih sudio o potrosnji!!!

Sto se delova tice isti ili veci je problem za dajca!!!!!!
Skidam kapu za volan i dodavanje spoljne hidraulike nista dalje!!!!!!

Poredi TD 45 I 549 i sudi o sposobnostima snazi i svemu ostalom oko i **greška!!!!

Torpederasi su slicni zetorasima u zvezde ga kuju!!!!
Sto niko ne kaze iskreno kako je uci u ADRIATIC kabinu kad te vrata sastave po skocnom zglobu i konstruktora i onu gumu na vratima



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Pa po snazi treba da ga poredis sa drugim torpedom ipak u snazi nisu ista klasa.

IMT dok su kopirali ferguson bilo je dobro , jeste modeli iz 30 godina 19 stpljeca , imt je moze se reci pravio traktore , kad su poceli nesto sami da mjenjaju , dodavanje 2 brzine , nisu se bas proslavili , a nesto slicno je i taj 549 , prve serije ako nisi imao 120 kg tesko da si mogao pedalu od kvacila da stisnes, ovdje su bili ekstremno rijetki(549) zato sto su ih poceli praviti kraj 80 i 90 tih , ali za one koje znam to su poluproizvodi.
Koliko radnih sati si uspio da izvuces iz tog 549 posto je to direktas za razliku od vecine imt-a.
 
Grabik torpeder je kanta priznaj
A 120kg za kvacilo, u cemu je razlika njegove i fergusonove korpe?????????????????
Nemoj samo hvaliti kuditi daj argumente!!!
Znam dosta tih 549 sto su se bas bas naradili

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Da li je ko od vas,stavio prednji utovarivac na 7506 DV i da li pumpa postojeća ima snagu i da li ima dovoljno ulja u hidraulici za taj dodatak??

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
veci problem po mom misljenju je sto 75-ca nema dovoljno ulja ni za kipovanje a ima i jos drugih problema


 
Poslednja izmena:
To i ja mislim zato i pitam. Voleo bih da mi iznesu mišljenje ljudi koji to imaju i ako imaju. Sve sta i kako.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Jel ko od vas postavio tandem pumpu i kako se pokazala?

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Još kad bi mi se raspitao koja jačine pumpa je bila. Ja planiram kako su mi neki hidraulicari rekli 19+19 caproni. Ima ppt pumpa original traže 600€ .

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Ja imam dodatni rezervoar ovde. Neko nekad rešio tako. Dodatni izlazi crveni i zeleni čep su stalno pod pritiskom računam da može na njih nakaciti creva sa utovarivaca.
5dce1a976adf2d644ed9e5626c52a87f.jpg


Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
5d3a447fd22ddfd6d1d55c6554752486.jpg
 
Nazad
Vrh