Torpedo

To da je nežan je čista budalaština, to su tako odvalili ljudi i prihvatili zdravo za gotovo.Dobar traktor sposoban za mnogo štošta .nemoj da te plaše i zastrašuju sve može da se nadje i reši kod njega .ima i delova doduše nisu iz rijeke iz fabrike ali Bože moj ...
 
Pa i za IMT je sad teže naći upotrebljiv deo nego za strane traktore.
Jeste da ih ima na 'trafici' al skoro svaki mora da se dorađuje.
 
Da ne isčitavam celu temu, interesuje me sažet opis traktora Torpedo TD 4506 A.
Imao bih mogućnost uzeti dosta očuvan primerak za razumne novce, ali sam malo skeptičan oko održavanja, jer je kod nas u toj klasi najprisutniji ferguson koga svi znaju održavati žmurkr i za koji delova ima i na trafikama.
Svidele su mi se neke stvari kod ovog malog torpeda ali vidim da neki tvrde da je malo nežan traktor.
Koristio bih ga za malo veću baštu, i malčiranje trave i živice..
Odlican traktor, ja imam 45 cu od 84 je kod nas. Prvi i jedini vlasnici. Redovno menjanje ulja, filtera goriva x2 i ulja x1 godisnje. Sitne stavke kao sto su ac pumpa, bravice za paljenje i tako te sitnice smo radili na njemu. Motor, menjac i hidraulika nikad, sad ima 6800 radnih sati traktor. Uvek u supu pod krov.
Jednostavo ako ga malo pazis nepoderiv traktor koji ce da sahrani deset lavola, arma, i ostalih plastikanera. 🙂
 
Dobar traktor, dosta sposobniji od fergusona a mislim i potrosnja da je manja.
Malo su komplikovaniji sklopovi nego kod Imt ali ako je sacuvan radice dugo bez ikakvih problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Niko ne spominje da ima samo jedan ležaj u među zvonu koi zna da crkne a originala nema nego se mora buđiti. Takođe niko ne spominje spojnica polu osovina, koja takođe kad rikne kući se stiže samo šlepanjem.
 
Mi imali 55- icu koja je u osnovi ista kao 45- ica.
Svasta smo na njemu menjali zbog radnih sati koje je napravio ali te delove koje si spomenuo, nikad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Niko ne spominje da ima samo jedan ležaj u među zvonu koi zna da crkne a originala nema nego se mora buđiti. Takođe niko ne spominje spojnica polu osovina, koja takođe kad rikne kući se stiže samo šlepanjem.
Spojnička jeste problematična ali ne i kod 4506 kolega se raspituje i interesuje za njega
 
Mislim da je na svima gornji deo motora isti samo su redjali cilindre, ja znam da postoji od 2 pa do 6 cilindara Torpedov motor.
Na tim trojkama verujem da ima razlike samo u podesavanju pvp.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sto se potrosnje tice vise trosi od fergule
Nesto je duzi tezi sposobnoji povuci i poneti
Motor je odlican, kvacilo ok, volan ekstra, kocnice ekstra spoljna hidraulika ekstra, a radna zna da jebe i razvodni ventil zna da jebe, kontrole vuce nikad kao na imt, kompresor redak i zna biti problematican, spojnicka i diferencijal kao i menjac znaju biti problematicni, i da tesko se seda na sediste blizu sic i volan

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da ‘prosti a, al’ kad si debeli. :)
Zahvalan traktorcic, sve zavisi za sta bi se koristio. Malo sporiji (starije serije), ali da su mazge… jesu.
 
Torpedo 75 na.malog gasu pali lampicu od ulja,u radu ne dimi ima snage sve normalno .Ulje nije makar kakvo sipano .šta može biti uzrok uljna pumpa ležajevi na radilici ili nešto drugo?
 
tako i meni od kada sam zamenio davac u bloku.


sta moze biti probem da 75ca trese u drugoj na manjem broju obrtaja? zamajac?
 
Odlican traktor, ja imam 45 cu od 84 je kod nas. Prvi i jedini vlasnici. Redovno menjanje ulja, filtera goriva x2 i ulja x1 godisnje. Sitne stavke kao sto su ac pumpa, bravice za paljenje i tako te sitnice smo radili na njemu. Motor, menjac i hidraulika nikad, sad ima 6800 radnih sati traktor. Uvek u supu pod krov.
Jednostavo ako ga malo pazis nepoderiv traktor koji ce da sahrani deset lavola, arma, i ostalih plastikanera. 🙂
Друже за 40 година 6800 радних сати? то је неких 150 плус сати годишње? Шта да му је поквари за тај распон година и сати,па није се ни уморио ни оптеретио? Трактор тог годишта тј годину старији је код мене 6800 сати направио до ратних година,а када је продат са његових 20 година је имао 14 000+ радних сати и није ништа од тога рађено што си навео. Осим ац пумпе једно 4-5 комада и једне пумпе хидраулика. и да имт је није торпедо.
Да си га оптеретио како треба,имао би ти на њему шта да мењаш и промениш не брини.
 
Друже за 40 година 6800 радних сати? то је неких 150 плус сати годишње? Шта да му је поквари за тај распон година и сати,па није се ни уморио ни оптеретио? Трактор тог годишта тј годину старији је код мене 6800 сати направио до ратних година,а када је продат са његових 20 година је имао 14 000+ радних сати и није ништа од тога рађено што си навео. Осим ац пумпе једно 4-5 комада и једне пумпе хидраулика. и да имт је није торпедо.
Да си га оптеретио како треба,имао би ти на њему шта да мењаш и промениш не брини.
Pa znas kako u pocetku je radio skoro sve i oranje i brao kukuruz i sve zivo. Posle ga je za teze stvari odmenila 75 ca, tako da on stoji za lakse poslove (vestak,prskanje, spartanje, sve oko belog luka). Ok nije stajao 7000 sati nego radaio, ali nije pohaban sto je najbitnije i redovno je servisiran. Tako moze da traje.
 
Nazad
Vrh