Torpedo

To stvarno nisam znao. Ovih dana trebam da ga sredjujem. Dihtujem motor, menjam lamelu i resavam cupkanje hidraulike. Kupio sam Higumovu garnituru za hidrauliku, sad samo neznam kakav je kvalitet?
 
To je tačno da pozicioni diže višlje u odnosu na fini a visinu dizanja plivajućeg možeš i štelovati podići po potrebi ako hoćeš da ti diže višlje.Meni se dešavalo da mi na finom tek tek podiže i onda sam ga namestio i sad podiže kako mi već odgovara.Ako ne znaš gde se to namešta slikaću ti sutra da vidiš,da ne objašnjavam ovako napamet.
 
To je tačno da pozicioni diže višlje u odnosu na fini a visinu dizanja plivajućeg možeš i štelovati podići po potrebi ako hoćeš da ti diže višlje.Meni se dešavalo da mi na finom tek tek podiže i onda sam ga namestio i sad podiže kako mi već odgovara.Ako ne znaš gde se to namešta slikaću ti sutra da vidiš,da ne objašnjavam ovako napamet.
Verovatno mislite na onu sipku sa desne strane ciji je jedan kraj u kucistu hidraulike, a drugi na kucistu toplinga. Ako ne tu, sigurno moze na podiznim polugama:osmeh:
 
Da ima šipkica koja ide u ćirilično okrenuto nadole G slovo na njoj je dugačka četvrtka pomoću koje se šteluje plivajući hod , na podiznim polugama mislim da ne možeš to raditi.
 
Ne mogu da ga izluftiram stalno vuče odnegde vazduh. Mislim da falširaju jedan od ona dva nepovratna ventilčića u AC pumpi ,povuku i vazduh zajedno sa naftom.Probaću da ih skinem i zamenim ako može,ako ne onda moram uzeti novu pumpu.Membrana nije pukla ali možda je oslabila pa nema kapacitet.Luftirao sam sat vremena i uvek isto,nikako neće samo nafta da poteče..
 
Da mulja naftu baš tako videću da li mogu da ih zamenim

- - - - - - - - - -

Evo slike (moja greška napisao sam četvrtka) a u pitanju je šestougla cev i matica na kojoj se šteluje plivajući hod
img0084.jpg
 
Ima pumpi kod kojih možeš promenuti te ventile uglavnom na starijim tipovima . Moj komšija koji je mehaničar mi je pokazao jel ih je on uspešno menjao ali kod ove moje sad gledam i vidim da ne može jel su uliveni.
 
Prvo skines ac pumpu.Zatim na izlazni dio pumpe kad puhnes nebi smjelo da propusta zrak.Na usisni dio pumpe nebi smjelo da usisavas zrak.Tad ces znati jesu li ventili ispravni pa tek onda da odlucujes o daljem remontu.
Tad mozes znati i tacno koji ventil nije ok.Ac pumpa poslije bilo kojeg remonta treba da se isproba naprazno tako sto ces usis ubaciti u naftu (moze i obicna voda da se neprljas) i probati prvo drukati na rucnu polugu pa ako baci naftu u mlazu tad probati i na radnu polugu.Prilikom ovog testa trebala bi pumpa biti bar metar iznad posude sa vodom(naftom) i na toj visini treba da potegne naftu. .Ako sve dobro radi tad prekines sa drukanjem pa sacekas da vidis da se slucajno nevraca nafta nazad u posudu.
 
Poslednja izmena:
Samo još jedno pitanje za kolegu Lisnik pa da ne davim više oko ovih stvari .Ako stavim dobru AC pumpu a loši elementi u PVP da li može da se desi da opet ne mogu da je skroz kako treba izluftiram i da mi traktor ne upali ili da brljavi u radu?Ovo pitam jel su mi elementi PVP propuštali naftu pa prilikom rada curkala je na odušku.
 
Imam i ja jedno pitanje u vezi hidraulike na t-75 imao sam problem grijalo se kuciste hidraulike pa sam promijenio razvodnik i gumice i to sam rijesio ne grije se vise ali nece da podize kad je u pitanju fino podesavanje ili kako se vec zove poziciono samo hoce u ovom drugom polozaju ulje sam mijenjao kad i razvodnik i ne fali sta bi mogao biti uzrok?
 
Imam i ja jedno pitanje u vezi hidraulike na t-75 imao sam problem grijalo se kuciste hidraulike pa sam promijenio razvodnik i gumice i to sam rijesio ne grije se vise ali nece da podize kad je u pitanju fino podesavanje ili kako se vec zove poziciono samo hoce u ovom drugom polozaju ulje sam mijenjao kad i razvodnik i ne fali sta bi mogao biti uzrok?

Neće ni malo da odigne kad ga staviš na plivajući?
 
Samo još jedno pitanje za kolegu Lisnik pa da ne davim više oko ovih stvari .Ako stavim dobru AC pumpu a loši elementi u PVP da li može da se desi da opet ne mogu da je skroz kako treba izluftiram i da mi traktor ne upali ili da brljavi u radu?Ovo pitam jel su mi elementi PVP propuštali naftu pa prilikom rada curkala je na odušku.

Svaka klipna pumpa svremenom propusti neki dio nafte pokraj elemenata.Koliko propusti ovisi o stanju elemenata i sica gdje element dihtuje.Kad vec pocne curkati na odusak nije dobro.Tad dolazi do zaglavljivanja elemenata ili mehanizma koji pokrece elemente.To se moze provjeriti kad se skine poklopac na PVP koji je tu vise ac pumpe.
 
Nazad
Vrh