Torpedo

Po nalepnici vidim da je bio u mitrosremu kako si rešila registraciju,ja imam kombajn z142 što je bio u toj firmi a nikad nije registrovan ako imaš nekog u firmi da probam da nađemo papire.

e to moram da pitam pa cu ti javiti

- - - - - - - - - -

e to moram da pitam pa cu ti javiti


Torpedo je kupljen nov, a od 88 do 90 god, svekar je prevozio za mitrosrem, pa je SUP davao te nalepnice da se neplaca regristracija i da ih policija nezaustavlja tih godina
 


Evo moje dve masine :) ovaj desni sto baca djubre je original Deutz,i menjac je nemacki i motor je nemacki,79 je godiste a cale ga je kupio 85 iz zadrige..u originalu je skroz kako je dosao kod caleta,samo je motor radjen...ja ga nisam stavio zato sto lepo izgleda pa da se hvalim,ja ni necu da ga farbam i sredjujem gocu da bude u originalu kakv i treba da bude,i nije mi bitna lepota bitno je da on ide bez problema :) a onaj drugi sam pre godinu dana kupio za 2150 eura i radio godinu dana sa njim,a sada je kod majstora,generalno se sve radi i motor i menjac i sve :D

- - - - - - - - - -

torpedo 7506a, kosi zubi u menjacu[/QUOTE
Alene
moj je iskakao iz 1 i 3 samo iz reduktora nije,i juce kad sam kupovao delove za njega dao sam oko 2200 eura za sve i lezajeve i sve sto treba :D tako da bice skupo :D mora ti to pravi majstor videti,nemoze to ovako preko poruka,i meni je izgledalo ok kad sam video ali majstor kaze nevalja
 
Lepe masinke, al mi nismo radili za druge nego za nas. Nisu samo traktori vec i svu ostalu mehanizaciju. Da te pitam nesto al nemoj se ljutiti. Jel volis lepo da se obuces kad izadjes iz kuce.
 
Koleginice @Djudja svaka cast za torpeda! U vasoj temi sam procitao vasu pricu i jako mi je zao sto se zivot tako mladog, a po slikama torpeda rekao bih i vrednog, coveka zavrsio tako tragicno.
 
znam druze moj sta mislis :D naravno da volim,voleo bi i ja da je adrijatik i da ima sve zatvoreno,ali je dosta tesko naci adriatic kabinu da bude dobra a ona dosta i kosta,tako da sam ja i ovako zadovoljan,samo da on ide kako treba i da sve radi

- - - - - - - - - -

da nema neko tu slucajno da prodaje kompresor za torpeda? ili da zna nekog da ima,treba mi za ovog torpeda sto sredjujem a ne mogu da nadjem
 
nije bila namjera da vas uvrijedim.vjerujte doživio sam mnoge tragedije u porodici u proteklom ratu i mislio sam nema tu više života i nisam vjerovo da se to sve može izdržati ali još sam tu.još jednom nije bila namjera da vas uvrijedim.Možda je tako ispalo ali vjerujte nije to bio cilj.Moderatoru izvinjenje za of topic
 
nije bila namjera da vas uvrijedim.vjerujte doživio sam mnoge tragedije u porodici u proteklom ratu i mislio sam nema tu više života i nisam vjerovo da se to sve može izdržati ali još sam tu.još jednom nije bila namjera da vas uvrijedim.Možda je tako ispalo ali vjerujte nije to bio cilj.Moderatoru izvinjenje za of topic


ok no problems.
 
znam druze moj sta mislis :D naravno da volim,voleo bi i ja da je adrijatik i da ima sve zatvoreno,ali je dosta tesko naci adriatic kabinu da bude dobra a ona dosta i kosta,tako da sam ja i ovako zadovoljan,samo da on ide kako treba i da sve radi

- - - - - - - - - -

da nema neko tu slucajno da prodaje kompresor za torpeda? ili da zna nekog da ima,treba mi za ovog torpeda sto sredjujem a ne mogu da nadjem
evo ti link za kompresor http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/kompresor-torpedo-oglas-4217134 Pošto si iz Erdevika nebi ti trebao biti problem doneti :ppozdrav:
 
kupio sam delove za menjac, zupcanik prve, nekoliko lezajeva, semeringe, drug lezaj. lamelu i 3 nova pipka za korpu, sve u KND, platio 300e
 
U hidrauliku po katalogu stane oko 14l a u menjac i diferencijal 36l. Ja sam u hidrauliku sipao modricu super sae30 a u menjac ti ide 90ka. U motor sam sipao isto ulje kao i u hidrauliku i nisam imao nikad nikakvih problema
 
Da nije redje ulje za motor to sae 30 ? Mi sipamo 15 x 40 ,a u hidrauliku hidrol ili traktol tj 10 x 30 za hidrauliku je ok ali za motor ti treba malo gusce tj 15 x 40 veci viskozitet ima od sae 30
 
Nazad
Vrh