Torpedo

Ide extra ,nego si mogo samo malo ranije da krenes ?

- - - - - - - - - -

Mislim ,dosta ti je podgoreo .
 
ili niko ne zna ili mi neko ne zeli pomoci ? :kisa:
torpedo je rasklopljen, dolazio je neki majstor koji se ne razume nesto u torpedove menjace ali smo sve rasklopili, rasklopljen je zbog iskakanja reduktora iz sporih, i 1 i 3 u bilo kom hodu, gornji snop je imao lufta napred, otisao mi iglicati lezaj pa mislimo da je zbog toga reduktor iskakao niz brdo, zupcanici su svi dobri ali se u donjem snopu na najvecem zupcaniku pojeli oni mali zubici na koji nailazi prsten kojinabija viljuska, za trecu nisam siguran sta je, lufta nema u lezaju a ipak on najlakse iskace i na najmanjoj nizbrdici, opruge i kuglice na onim osovinicama gore su uredu, jedino ako sve ovo iskakanje ima veze sa luftom u gornjem snopu ,koji je bas dosta imao lufta, molim za pomoc ?? hvala
 
Probaj da zamenis prstenove ne uzubljuju dobro a nebi bilo lose da zamenis komplet i zupcanike i prstenove tj obujmice.Probaj rukom kako se uzubljuju trebalo bi da kad ih spojis da ne teze da se odzube i pogledaj da nemaju lufta..
 
Probaj da zamenis prstenove ne uzubljuju dobro a nebi bilo lose da zamenis komplet i zupcanike i prstenove tj obujmice.Probaj rukom kako se uzubljuju trebalo bi da kad ih spojis da ne teze da se odzube i pogledaj da nemaju lufta..
prstenovi su uredu, sinhron na 1. je dosta pojeden i promenicu taj zupcanik, zupcanik 3. je uredu, nema lufta, zupcanik dobar kao i sinhron na njemu a ipak iskace i na najmanjoj nizbrdici, ovo iskakanje kornjace cu valjda resiti menjanjem iglicastog lezaja u gornjem snopu na kojem je osovina imala dosta lufta, samo mi 3. nije jasna zasto iskace ? hvala na pomoci :osmeh:
 
Skupa ova vuča, jučer mi čovjek priča da negdje u Gradišci ima prednja vuča za 1500 KM kompletna. Navodno čovjek ima rasturena 3 torpeda. Probat ću nabaviti broj da provjerim ima li tu imalo istine.
 
sdc10105.jpg
sdc10105v.jpg


- - - - - - - - - -

sdc10105v.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
lepa masina kolega samo mi nije jasno odakle mu zetva iz 89 na soferci :osmeh::ppozdrav:


e to je ostavljeno za uspomenu, nalepnica. A torpedo je sredjen ceo, rasturili smo sve i kabinu skidali, stajao na buradima samo prednji deo gde je motor, a sada ima tapacirung iznutra i klimu

- - - - - - - - - -

e to je ostavljeno za uspomenu, nalepnica. A torpedo je sredjen ceo, rasturili smo sve i kabinu skidali, stajao na buradima samo prednji deo gde je motor, a sada ima tapacirung iznutra i klimu


Za svakoga ima posla ko hoce da radi. Odes lepo na licitaciju, kupis krseve, i onda se max potrudis da iznenadis samoga sebe sta tvoje ruke i znanje moze da uradi.
 
lepo kolega tako sam i ja mog torpeda rasturio skroz i odradio samo sto nije ubacena klima,a kako si resio unutrasnje tapcire,jesi sam pravio ili negde kupljeni gotovI:ppozdrav:
 
lepo kolega tako sam i ja mog torpeda rasturio skroz i odradio samo sto nije ubacena klima,a kako si resio unutrasnje tapcire,jesi sam pravio ili negde kupljeni gotovI:ppozdrav:


Za pocetak koleginica. Torpedo je radio moj suprug, al je u branju kukuruza poginuo. Sada sam sama i borim se sa poljoprivredom, da odrzim njegovo i sta vise da napredujem, da nebude da je uzalud izgubio zivot.


Tapaciranje je radio jedan covek iz Noćaja. i Pretezno radi za torpedo
 
ja se izvinjavam zaista koleginice zbog greske,naviko sam da je ovo pretezno muski forum pa i ne obracam paznju na nadimak, ali Torpedo je zaista ekstra,a vama svaka cast,retke su zene kao vi i samo nastavite dalju borbu sa sto vise uspeha.
 
ja se izvinjavam zaista koleginice zbog greske,naviko sam da je ovo pretezno muski forum pa i ne obracam paznju na nadimak, ali Torpedo je zaista ekstra,a vama svaka cast,retke su zene kao vi i samo nastavite dalju borbu sa sto vise uspeha.


Da samo sto neko sa 27 godina nema pojma nista, jer je uvek bio neko ko je sve radio i mislio o svemu a ja sam bila samo podrska i pomoc u neodlucnosti. A sada moram sama da se borim, naravno imam svekra koji ima dosta toga u glavi, al ne moze da radi, jer inace je bolestan, a pogotovo sada posle tragedije doziveo je i infrakt.
 
auu koleginice Vi ste u teskoj situaciji..ali eto na srecu na ovom forumu ima dosta velikih proizvodjaca koji vam mogu pomoci iskustvom,a moze se i dosta nauciti i iscitavanjem tema...sa srecom u daljem poslu,i da zao mi je zbog gubitka muza
 
bas tako koleginice uz pomoc foruma mozete jako puno toga nauciti a i ono sto vam nije jasno mozete uvek pitati i sigurno cete dobiti odgovor,vama je najteze ali uz veliku borbu izgurace te napred,zaista zalim zbog vaseg gubitka i situacije u kojoj ste se nasli ali mora se napred,velika podrska u vasoj daljoj borbi.
 
e to je ostavljeno za uspomenu, nalepnica. A torpedo je sredjen ceo, rasturili smo sve i kabinu skidali, stajao na buradima samo prednji deo gde je motor, a sada ima tapacirung iznutra i klimu

- - - - - - - - - -




Za svakoga ima posla ko hoce da radi. Odes lepo na licitaciju, kupis krseve, i onda se max potrudis da iznenadis samoga sebe sta tvoje ruke i znanje moze da uradi.

Po nalepnici vidim da je bio u mitrosremu kako si rešila registraciju,ja imam kombajn z142 što je bio u toj firmi a nikad nije registrovan ako imaš nekog u firmi da probam da nađemo papire.
 
Nazad
Vrh