Tomo Vinkovic

Malčer i tarup... Nekima je to jedno te isto, meni su to dva različita priključka.
Tarup je onaj koji ima centralnu osovinu i na toj osovini kopače, klinove koji kao oru zemlju. On usitnjava travu ali može i sitnije panjeven da kopa, melje smreke, kupinu,...

Malčer je za mene ustvari rotaciona kosa. Koja usitnjava travu (malčira).

Ja bih uzeo rotacionu kosu (malčer), 120 cm širine. Sjedi i vozi.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Koji tarup ili malcer ili kosacicu kupiti za tomu 20 konja? Treba mi za kosenje 2 hektara vocnjaka
Ja sam za tv732 koristio mucer fpm boljevac od 160 cm.Radio je bez greske.Mislim da bi ti mogao sa 120 cm da radis ali naravno polako.Govorim o mulceru za sitnjenje grana i zetvenih ostataka.
 
Malcer odnosno tarup ili ko ga kako zove na principu rotacione kose sa jednim nozem ili vise njih sirine 120 cm bi trebao da pogoni jednoklipac bez problema. Inace, za frezu ne treba nikakva inverzija niti adapter ako je originalna, a ima ih dosta tih originalnih.
 
Imao sam originalnu frezu al od dvoklipca pa sam je prodao. Malcer cekicar sam hteo jer moze jaci korov kositi i nekako mislim da traktor lakse radi s njim, ALI je cena cekicara duplo veca od rotacionih kosa. e sad voleo bih da cujem od nekog iz prve ruke da mi kaze kako radi tomo jednoklipni sa tom rotacionom kosom s dve remenice
 
Od čega pasuje filter ulja 14x1,5mm
Danas sam čačkao oko malca


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Vec drugi put mi tomo ne pali na kljuc. Nisam siguran da li je do akumulatora ili diname. kako da proverim da li puni kako treba? imam onaj voltmetar i cini mi se da je tik iznad nule kazaljka
 
Onaj njegov voltmetar treba da pokazuje na sredinu skazaljka koliko se secam. Sto se tice diname moguce da zeza. To su uglavnom ljudi izbacili i presli na alternatore.
 
Vec drugi put mi tomo ne pali na kljuc. Nisam siguran da li je do akumulatora ili diname. kako da proverim da li puni kako treba? imam onaj voltmetar i cini mi se da je tik iznad nule kazaljka
Dinama kod njih ne crkava tako često, obično to bude regler...problem i jeste u tome što to nije "klasični"regler kao kod drugih traktora (čitaj alternatora).Kao što je napisano...stavi unimer na kleme i dodaj malo gasa (1/3 otprilike).Voltmetar mora da pokaže preko 13,5V...ako je 12 ili malo više, ne radi regler.Pregledaj priključke na njemu (buxne) da nisu labave, ako je sve ok, onda ti ne gine trošak oko 5000,00 din.Da, vlasnici TV su zbog tog problema počeli da ugrađuje spoljne alternatore, pravili držače i na kaiš preko remenice ga gonili.Obično je to bio od keca ili juga.U principu loše rešenje od samog početka, kasnije su tu manu rešili tako što su fabrički ugrađivali alternatore preko kaiša, a ne ispod zamajca.
 
Kupio sam tarup od Ivana Vedjica iz ivanjice. prevario me je i nece da se javi na telefon porukama se dopisuje sa mnom, i nece da vrati pare ili da posalje delove. sve sam mu platio a nije poslao i sad se pravi lud. joj da mi je blize jebo bi mu majku
 
aca opel - tako je. za 135e me zajebo. pa sam na sve moguce nacine maltretirao i rekao je da ce da posalje do subote.


dejane javim ti se do subote za adapter, poteznice sam kupio vec orginal jebiga kasno video
 
Ако је икако могуће пронаћи од пећи нафтарице резервоар. Уз мало самосталне преправке добије се одличан резервоар. Једну сезону сам користио на имт 506 док нисам оригинални заварио.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh