Tomo Vinkovic

Na TV821 imam tegove na zadnjim tockovima, da li se dobija nesto ako stavim i na prednje?
 
Koliko znam oni fabricki nemaju tegove na prednjim tockovima. Ako ih stavis dobijas vecu tezinu, naravno. Samim tim i nesto vecu vucnu silu. E, sad koliko bi to tebi znacilo za tvoje poslove to moras sam da odlucis.
 
Moguce da malo potrosi ako Ides u radnju na pivo, vozas see po selu na malom gasu, a ako radis ozbiljan posao nista manje ne trosi od 539 a tri puta vise vremena treba,
Jos nece da vuce bez blokade pa volan razbija ruke, dugacak setvospremac pa dok je zemlji jako tesko mota

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Za mene je tomo malo veci kultivator a da izvuce kud moze kultvator neki teret nema price.
I ko misli da ima traktor to je zamajavanje samo sitne uzivancije.
 
Za mene je tomo malo veci kultivator a da izvuce kud moze kultvator neki teret nema price.
I ko misli da ima traktor to je zamajavanje samo sitne uzivancije.
To je po meni jedna velika FREZA na kojoj sedis, I nista vise!!
Daleko jako daleko od Antonio cararo sto ima drugar


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Meni se svidja za prskalicu uzak i provuce see vec atomizer bilo bi problema:haha:il dodatnih 200€.

- - - - - - - - - -

Neznam dal gresim,napravim tarup na pe18 jednom dedi,dal mi se cini il ga lakse tera neg 418?
 
Moguce dedi svi rekli da nemoze terati tarup,ja mu dam na probu on prezadovoljan. Pa Tomee su definitivni cirkus.
 
Gledao neki dan jedan na ulici 826 , placen 2600E sa plugom , tako nesto bi mi trebalo kao kosilica (roto malcer) izmedju vocaka u basci , imt533 ne moze previse visok sirok i manevarski daleko losiji , ovaj 826 imao neki ceski motor, izgleda to prilicno impresivno , ja sam to zamisljao vise kao igracku ali motor od 30ks koji je na njemu bas i nije.
 
Pitanje za iskusne.
Od pre par dana počeo da mi izbacuje rućicu kardan. U početku se dešavalo bas retko ali od pre neki dan sve češće i to kada je pod velikim opterećenjem. U pitanju je 821. Šta moše da bude uzrok i da li znate nekog majstora u Valjevskom kraju koji može da reši problem. Bitno mi je i da majstor dolazi na lice mesta.
 
Imam problem sa TV821, pritisak mu pada skoro na nulu kada se ugreje i kada radi na ler gasu. Primetio sam to pre nekog vremena, hteo sam na zimu da sređujem ali mislim da će morati ranije jer se situacija još pogoršala.
Rekli su mi da je rešenje da se promene ležajevi radilice i da se radilica obradi.
Zanima me koji su to tačno ležajavi i koliko komada od kojeg treba? Našao sam na sajtu jedne prodavnice da ima:
Ležeći ležaj prednji LDA100/820
Ležeći ležaj LDA 820 (930/835) 4422MB100
Ležeći ležaj LDA 820 (930/835) 4422MB100
Ležeći ležaj LDA 820 (930/835) 078MB050
Ležeći ležaj LDA 820 (930/835) 4422MB050
Još me zanima koliko je realno platiti majstoru za ruke za zamenu tih ležaja
 
To je lako odraditi. Ja sam to radio sam. Najbitnije je da obradu uradi neko ko ima iskustva za takve motore. Najbolje je da ti radilicu spakuje onaj koji radi obradu. Tu se obrađuju i ležeći ležajevi prema radilici.
Kupiš ležajeve i dihtunge i to sve odneseš na obradu. Njemu je to još 15min da stegne pošto mora da sklopi da bi proverio aksijalne.

Nekada je kod nas postojao ovlašćeni servis za TV. Pričao sam sa tim čovekom i on mi je rekao kako se proverava radilica. Uhvatiš za prednju remenicu i probaš je na klimanje u sve pravce :D jeste smešno, ali mi je otkrio tako neke fore za TV za koje je bio 100% u pravu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To za klimanje sam čuo i ja, probao sam i ništa se ne klima ni kada je vruć ni kada je hladan. Pali čim pritisnem dugme, ništa ne dimi, ima snage ali pritisak skoro nula. Može neko da napiše tačno koji ležajevi treba jer ja se ne razumem baš u to?
 
Kod mene na LDA100 motoru je pukao blok u delu gde leže pumpa za ulje pa dalje ka ležećem ležaju. Kad je otac odneo na mašinsku obradu i požalio se da gubi pritisak ulja oni su pogledali blok i videli pukotinu jer rekoše to se kod njih dešava da tu pukne. Nadam se da kod tebe nije taj slučaj, ali eto da znaš da i se i to dešava. Mi smo kupili drugi blok i prepekovali u njega i za sada radi.
 
Najbolje je da rasturiš pa tek onda da kupuješ delove. Treba proveriti i uljnu pumpu.
Koje ulje imaš u njemu? Možda je do ulja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo I drugar spicio svog TOMU 523 radilica poplavila na prednjem lezaju, klip olupan,karike popucale, cilindar ko geografska karta sav iscrtan, klipnjaca dobila I na maloj I na velikoj pesnici
FREZA ga ubila 1,3ha maline
A sad trazimo motor 2 cilindra da ubacimo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh