Teske drljace

Štos je u tome što teška ide dosta dublje, a i klinovi su duplo deblji, od obične lake drljače. Komšija ima tu tešku od 4m i 1tone, klinovi su negde 30x30 (nisam siguran), kupio od privatnika tu u S. Pazovi. Radi OK, ali joj je Rus 1025 taman, i u transportu lepo ljulja. Meni se kod drljača jedino nesviđa što skupljaju žetvene ostatke, zbog gustine klinova, inače posao odrade odlično sem na kukuruzištu.
 
Ja kad sam pitao ove u Tupanjcu,oni su mi rekli da za tesku drljacu od 4.4m treba minimim oko 130 konja
tesla@
ako se lepo zaore nema sanse da sakuplja te ostatke,a i da ima opet ne verujem da ce moci,ja sa 892 vucem tupanjcovu laku drljacu od 5.5m i skoro nikada nisam imao problema sa sakupljanjem capura od kukuruza ili sa nekim drugim ostacima
 
Poslednja izmena:
jadno pitanje dal spremac takozvani mamut moze da napravi takav posao koju moze teska drljaca da radi?
 
E vidi, još uvek ih pravi. To je takva kao što ima ovaj moj komšija. Ima je još uvek, pa onda valjda valja. To je kopija drljače "Bosanska Dubica", jedino je kvalitet materijala upitan, a ovako neizleda loše.
 
Pa kažem, još uvek je ima koliko ja znam, i kada sam zadnji put sa njim govorio bio je zadovoljan. Ako hoćeš, mogu ti poslati njegov broj na PP, da saznaš više.
 
Ajde ako ti nije problem. Ove nedelje hocu da resim to, Tupanjac mi je za sad best buy, ali i ove mi ne izgledaju lose.
 
Neću ja sa velikim rujom hoću sa malenim rujom jer maleni ruja ove godine je više radnih sati pravio u transportu nego u oranju i setvospremiranju i ko kaže da moj veliki ruja ne može Tupanjacovu od 6,60m ako deutz agrotron 150 je lakši od njega i vuče bez muke
 
Pa nemojte upoređivati Ruju i Deutz. Lično sam video kako Agrotron 106 "peva" sa Huđikovim spremačem od 4,5 m, a malo dalje Ruja 1025 "taman" radi sa 3,5 m istog proivođača (ravne opruge oba spremača).
 
E kao prvo veliki ruja i mali ruja su ko nebo i zemlja manji deutz je teži i malo više uravnotežen od 1025 al 1523 protiv deutz 150 komplentno druga priča
 
E ovako je pocelo

Rama,a krila cemo za koji dan samo da bolcne budu gotove

rama-pocetak-4.jpg
[/IMG]
Delove za kacenje smo sekli na plazmi 14mm
kacenje-2.jpg
[/IMG]
Alat za polja koji je samo bio iscrtan markerom,sad je uradjen sa granicnima i tip-top je

polje-2.jpg
[/IMG]

Delove za kacenje polja su spremni 80kom
delovi-za-kacenje-olja-2.jpg
[/IMG]

I krugovi za rotore Fi 300mm

delovi-za-rotore-2.jpg
[/IMG]

Danas na poslu pravim kucista za rotore,ice koterm a ne lezaj.
Mora biti dobro :ppozdrav:
 
Lepo izgledaju ti tvoji radovi.Samo napred i kako šta uradiš postavljaj slike da pratimo izradu.
 
Kad u firmi sve preseces,pride koji materijal::vadjenje_repe::.....
onda lako dolazimo do cifre,da ce ta drljaca,dosta jeftinije izaci od izrade u kucnoj varijanti.
Za industrijsku da ne pricam,
 
I u firmi mora da se privatise.Zato ce krajna suma ullzenog novca biti do 600Eura.Parola snadji se:osmeh:A kada bih trebao sve da kupim ne bih ni poceo da pravim,jer bi suma bila oko 650 eura-metar.po nekoj mojoj proceni::novac::

A slika ce biti...
 
Miroslave, 5 metara ide na 150+ KS, ovo mu je sasvim dovoljno. Pa ti vuces sa 130 KS 4.5 metara spremac, ove drljace su jos teze za vuci.
 
Nazad
Vrh