Teske drljace

Isao bi jos brze i radila bi jos lepse, inace posle drugog prohoda iza nje leja. Ko je rekao da drljace nisu za kukuruzišta, grdno se zaj..'o, na danas odradjenih 15 kj kukuruzišta niti jedan izvadjen čapur. Stvarno jako dobra stvar.
@spasoje, mora da miriši kad je juče farbana.
 
Trošio je ispod 4 litre po kj, bilo je dosta vozikanja i dok se šofer uštosio:haha:... Sutra radim rit celi dan, pa cemo videti kako će se tamo kretati potrošnja.
 
kad sam ikad piso ,i ne samo ja naravno , da je teška drljača bolja i od sjetvospremača i od roto drljače u bilo kojim uslovima . Ote mi se i ove godine da ju kupim , a malo je falilo za Dubicu . Biće opet ponegdje raditi sa "fenom za zemlju" (sjetvospremač) , al bolje i to nego klimati polako sa rotodrljačom.
 
To za kukuruzište je tačno.Ja imam neku uslovno tešku sa duplim rotorima 80 klinova 20cm treba 90ks min.U normalnim uslovima radi bolje od svakog setvospremača,ja sam prilikom remonta dodao dasku ali trebalo je malo ozbiljnije jer sam ju sa JX95 već kidao.
sdc10217.jpg
sdc10221.jpg
 
Lalo super kupovina, sad je traktor uposljen u svim poslovima :cao:Nego nesto bi pito :
-Hajd kad izmeris tezinu drljace napisi ovde ?
-Kako drljaca zatvara tragove gde je prosao traktor sa rasturivacem djubriva, i kako zatvara tragove na uvratinama, posto su uvratine uvek vise ugazene i nabijene ? Kolko vidim nema prednju dasku ?
-Pretpostavljam da ce se prvo istrositi klinovi iza tockova, koliko otprilike kostaju takvi klinovi, i da li pasu na drljacu neki kvalitetniji od drugih proizvodjaca?
-U 2.prohodu verovatno ides nesto plice i onda je drzis na hidraulici, da li bi bilo bolje da ima nekakve tockove za odrzavanje dubine?

I jos jednom :bravo:
 
Drljača izmerena, 1800 kg.
Tragove pokriva zilion puta bolje od spremača, ne primećuje se uopste gde je traktor gazio, ide u zemlju ma koliko bilo tvrdo ima prednju dasku i to kakvu!
Klinovi posle uradjenih 100-tinak lanaca ne pokazuju apsolutno nikakve znakove habanja, jos ni farba nije spala sa klinova. Klinovi su kvalitetni, Eurozappa Italija. Klin je standardan 30x30x300 od ma kojeg proizvodjača.
I u prvom prohodu je držim na hidraulici , ako je pustim do dole ugasiće traktor, a i nemam potrebu za dubinom od 25+ cm.
Utisci su fenomenalni, spremač više ne kačim, jedino za baštu:osmeh:.
Na kukuruzištima nemam izvadjen niti jedan čapur, u jednom prohodu nebitno od kvaliteta zemljišta pravi pepeo, i u najgorem ritu.
 
Dušan A@ lALA se naradio već sa drljačom,mora da je ima o protekciju pri isporuci:haha:
 
Drljača izmerena, 1800 kg.
Tragove pokriva zilion puta bolje od spremača, ne primećuje se uopste gde je traktor gazio, ide u zemlju ma koliko bilo tvrdo ima prednju dasku i to kakvu!
Klinovi posle uradjenih 100-tinak lanaca ne pokazuju apsolutno nikakve znakove habanja, jos ni farba nije spala sa klinova. Klinovi su kvalitetni, Eurozappa Italija. Klin je standardan 30x30x300 od ma kojeg proizvodjača.
I u prvom prohodu je držim na hidraulici , ako je pustim do dole ugasiće traktor, a i nemam potrebu za dubinom od 25+ cm.
Utisci su fenomenalni, spremač više ne kačim, jedino za baštu:osmeh:.
Na kukuruzištima nemam izvadjen niti jedan čapur, u jednom prohodu nebitno od kvaliteta zemljišta pravi pepeo, i u najgorem ritu.

1800 kg drzis na hidraulici u radu? :sta:
 
Drljača izmerena, 1800 kg.
Tragove pokriva zilion puta bolje od spremača, ne primećuje se uopste gde je traktor gazio, ide u zemlju ma koliko bilo tvrdo ima prednju dasku i to kakvu!
Klinovi posle uradjenih 100-tinak lanaca ne pokazuju apsolutno nikakve znakove habanja, jos ni farba nije spala sa klinova. Klinovi su kvalitetni, Eurozappa Italija. Klin je standardan 30x30x300 od ma kojeg proizvodjača.
I u prvom prohodu je držim na hidraulici , ako je pustim do dole ugasiće traktor, a i nemam potrebu za dubinom od 25+ cm.
Utisci su fenomenalni, spremač više ne kačim, jedino za baštu:osmeh:.
Na kukuruzištima nemam izvadjen niti jedan čapur, u jednom prohodu nebitno od kvaliteta zemljišta pravi pepeo, i u najgorem ritu.
To sto neizvaljuje capurice, ima tu i tvoje zasluge jer je dobro uzorano :osmeh:

Zamolio bih te za broj majstora na pp, kada stignes.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh