TEKSEL OVCE

jpxyeo.jpg
 
vojvodjanin :haha: ne poznajem osnovu ove rase ali se slazem da je kao neki pit bul...u glava... nebi mi trebao vise moj vucko samo ovog vezem na lanac i komsije se nebi usudili uici u dvoriste.
 
posto leta postaju nenormalno topla ubuduce ce i jagnjad koja ostaju za priplod morati da se sisaju obavezno jer previse energije trose na rashladjivanje sto se odrazava na njihov prirast
 
kolega kako se pokazalo to novembarsko sisanje ovaca kod tebe , predpostavljam da su visoko sjagnjene i otprilike kolika ti je temperatura u ovcarniku (znamo da ti je ovcarnik odlican i da mozes da kontrolises temperaturu ). jednom sam gledao prilog na tv-u gde je neko bio na radu u engleskoj farmi i tamo je to zimsko sisanje bilo obavezno
 
teksela drzim u drugoj stali,temperatura u toj stali nepada ispod 10-12 stepeni kada je dobro hladno vani,za teksela je potrebno barem kod nas,bolje jedu,nezaisu se tako brzo i veselije su,to je ono sto mi primecujemo
 
sto rece vojvoda al je ruzan u pm. ljudi koriste marker za obelezavanje a meni se smeju i kazu ma stace ti to-balkanska posla
 
Nazad
Vrh