TEKSEL OVCE

zikhzn.jpg
evo sveze osisanog mog teksela
Post je spojen: [time]1294871563[/time]
_________________________________________________
2ldy339.jpg
ovako izgledale pre sisanja
 
Nepostoji kod njih ružno jagnje, već samo mršavo, loš genetski materijal, loša nega i dalje u tom smislu... Tržište i potražnja su takvi da im odgovaraju sezonske rase ili rase sa dugačkim periodom mrke...
Ružna i lepa jagnjad samo kod nas postoje, kao što su na ovim gornjim slikama, zbog predhodno navedenih karakteristika, za koje nije potpuno kriv njihov vlasnik.
Ovčice su u malko slabijoj kondiciji, da li su sjagnjene? Oznojale su se dobro! = Nizak objekat + pretrpanost+slaba stelja.
Da li je pod izbetoniran?
Dobar i loš konj isto jedu samo što loš konj uvek ostaje loš.
Prva božija zapovest = Genetika ( selekcija, poreklo, produktivnost)
Druga božija zapovest = Ishrana (izbalansiran obrok, raznovrsnost, sveža voda, vitamini + minerali)
Treća božija zapovest = Nega (suva stelja, prostor, profilaktičke zdravstvene mere, DDD)

Samo šturi vodič,prijateljska preporuka, nikako naređenje
 
neko je bio dao u oglasima ponuda da prodaje teksel i safolk muske siljezade i ovnice za priplod koliko se secam,da li je neko citao taj oglas mozda,ko je to bio dao interesuje me ako neko zna:haha: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
danas sam bio da pokupim pedigrea za moje teksele pa evo par svezih slika od Joce iz Kamendola,ko i uvek stado malo ali odabrano
153v03r.jpg

x38qp3.jpg

2poacgp.jpg
 
Nazad
Vrh