Tarupi

Malo danas tarupirali ne bi li se lakše oralo,ali ne vredi,morala je ići i tanjirača,a i ona se par puta zagušila...živa masa a ima je mnogo...
Dotegni kaiseve previse mlate.Ja imam isto takav tarup radi posao extra ali isto su znali da mi se odpustaju kaisevi i da spadaju ili se prevrnu.Bas danas sam tarupirao i crkne mi lezaj na levoj strani ali za pola sata je odradjen i nastavljena rabota!
 
E pa baš se i meni to desilo nakon snimanja....ja stao da vidim kaiševe,kad ono crko ležaj...:)
 
Evo jučer imao baš jedan veliki izazov...
Čovjek kupio polovnog malčera, savinut rotor. Nakon sređivanja rukavaca I skinutih 18 kg željeza, ovakva je bila početna situacija


Nakon provedenog postupka balansiranja, situacija je ovakva.
 
Dajte mi jedan savet ili predlog. Koji tarup (nov ili polovan) da uzmem za 539 a da radi dobro kukuruzovinu? Nece imati puno da radi. Samo da ne moram da idem 2 sporom. Probao sam jedan od komsije koji ima za vacnjak (trava i granje) ali mali otvor. Mozda bi isli brze da se skine onaj valjak pozadi. Ako ga spustim do zemlje odmah zagusi motor. Hvala na svakoj preporuci.
 
Kupis Odzacki tarup za male pare,prepravis ga na noseni,odradjuje posao odlicno a nadzivece ove Kineske iz Raske i Sombora
 
Nisu kineski već poljski, indijski, čak i italijanski :haha: .
Ja ću sigurno u novoj godini da uzmem jedan od gore navedenih, treba mi samo za rezidbene ostatke vinograda i uglavnom mladih voćnjaka. Jbg sa povrtom ispadnu džaba pa nek traju kolko traju ..
 
Znam par ljud koji su kupili,pa se kaju,svako ima pravo na svoje misljenje

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Znam par ljud koji su kupili,pa se kaju,svako ima pravo na svoje misljenje

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
Komšija je kupio početkom godine onaj narandžasti, no name iz oglasa. Teško razočarenje. Pre toga smo mu jednu godinu mi sređivali voće sa našim. Prvi utisak je da je mnogo sporiji od našeg i mnogo nežan. U prvom košenju je odbio polovinu jednog čekića, ne zna u šta je udario, a na kraju sezone su se svi potrošili skoro do pola. Samo je kosio travu po voću i ništa više.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Koji je tvoj? Koliko moze da ide bocno od desne poluge za kacenje?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Mereno od mesta gde stoji splenta

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Seppi 2m radni zahvat. Kada se skroz pomeri u desnu stranu prođe više od 1m od gume.
Slikaću ga za vikend.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Naj merodavnije je kad se meri izbacenost tarupa od usice za kacenje,jer nisu svi traktori iste sirine pa ni izbacenost nije ista

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Mogu pomeriti ram za kačenje skroz u levu stranu pa izmeriti od ušice do kraja tarupa. Tih 1m je sa 533 i 12 gumama.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Vasovac koliko je para taj Odzacki? Ima li neka oznaka modela koji odgovara za 539? Sto da ga prepravljam na noseni?
 
500-600 eura,ja sam prepravio na noseni sa pijanim tockovima nazad hvata pola traktora i 50 cm izbacen u stranu.prepravljao sam jer se lakse okrenuti u vocnjaku ,a i dosadilo vise u transportu jedan polozaj kad stignes u njivu izlazi iz traktora guraj,prebacivaj u radni polozaj....

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ovaj je za 539
65c6a1850e7934bbf4f39bfd3cae42ff.jpg
7fb670aa82bb7d3491b61514eb53e07a.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Vasovac hvala na slikama i info. Msl da ja ne moram da radim tu prepravku jer ja ne idem daleko. Cim izadjem iz dvorista ja sam na njivi. Uz njega ide poseban kardan koji je predpostavljam dugacak? Kao za prese?
 
Nazad
Vrh