Svrljiska ovca

Imamo prinovu-Prvo pa zensko.Jedna svrljizanka ojagnjila devojcicu.lepa velika i solidno krupna.Ovca kao da nije se ojagnjila drzi se odlicno.Zasada je sve ok za par dana nadam se i druga da se ojagnji.
 
Moze slika zasto da ne.Stavio sam sve i pupak je vec gotov da otpadne ao nocas vec i nije.Nadam se da je jagnjence ok,zadojilo je sada idem da vidim situaciju i da pregledam ovu drugu dal da odvajam ovna ili ne strah me da nece da tuce jagnje ako se ojagnji.Slike ce da budu u toku dana malo me zeza veza Telefon-Kompijuter dete mi izgubilo kabli a ovaj drugi fon sto imam kabli me rastura
 
Evo upravo druga svrljizanka se ojagnjila dva lepa jagnjeta.Malo sam zakasnio jedno je sasvim normalno drugo se malo izgleda zaladilo ali funkcionise.Sada su na podgrejavanju pa kako bog da.Ako bude sve Ok bice i slike.Pozdrav (sta je zamrlja ova tema ljudi ajmo na noge tj na tastaturu)
 
danas umaticili 7 devojcica i jednog decaka, izabrali najbolje za prosirenje stada. Za sada 20 srvrljizanki + 1 ovan + 7 devojcica + 1 ovnic, sva grla umaticena.
 
poz svrljiski ovcari!za koliko para moze sa se nadje svrljisko jagnje za zapat?doduse najbolje je otici za svrljig pa na livadu i pogadjati se sa cobaninom,posto verujem da ovi ovde ,moderni internet cobani, kad kazu cenu usi odpadaju.jesam li u pravu?
 
poz slavis ma ne zurim ja nigde,znam da ce biti na prolece jeftinije nego me samo okvirno zanima koja je cena zato sto mi se svidjaju te ovce pa bi uzeo jedno dva jagnjeta neka ih nek se pate.
 
od dva ces tesko u neko dogledno vreme da nesto napravis.moras kupiti 10kom i ovnica iz drugog stada pa da za jedno 5 godina imas jedno 30kom kvalitetnih grla
 
ne ne nismo se razumeli ja imam meleze il d france i cilj mi je da pretopim u cist,a ovo bi uzeo samo za moju dusu,da imam 2-3 u stadu ovce nista vise.
 
ma slavis jeste i on je lep ali bas mi se svidjaju svrljizanke,onako stara nasa ovca sto bi se reklo.uvek nam je lepse nesto tudje nego nase
 
Svrljiska je po meni nasa najlepsa pramenka dobro mlecna i nije ni mesnatost za zanemariti i ja bih jednog dana drzao par komada za svoju dusu jer je prelepa.
 
Nazad
Vrh