Svaštara, chat

Pupoljci su oko 5 mm. Da li da ih pokidam ili da sacekam da porastu, pa da ih isecem? Koliko pupoljaka da ostavim? Treba li da se premazu necim mesta gde su bili pupoljci, ako ih iskidam?

jednostavno ako se vidi da pupoljci napreduju, ti kažeš 5mm, ok, samo rukom prevučeš preko stabla :"kao kada čistiš pištolj" :bravo: pokidaš pupoljke, ja sam to odmah posle kidanja i zaprskao, nekim bakrom jer su to otvorene rane, a toplo je i vlažno... ostavljo sam pet šest gornjih

- - - - - - - - - -

što se tiče prskanja protiv monilije u prvoj vegetaciji, koliko ja znam monilija napada najčešće preko cveta a dolazi do sušenja ploda pa i grana, pošto je preporuka da ako cveta u prvoj godini da se taj cvet kida iz razloga boljeg razvoja stabla, onda nema razloga za prskanje protiv monilije, e sad ako neko zna neki drugi savet neka napiše, već sam napisao da sam ja imao nekih sušenja u prvom proleću e sad da li je monilija ili ervinija ne znam, neka još neko napiše savet.
Ja imam izbušen bunar u sred voćnjaka 30m dubine, vilidžerova pumpa i klasično crevo i zalivanje od jedne do druge (prvo u neku posudu kojoj znam kapacitet izmerim koliko joj treba sekundu da je napuni i onda znam koliko sekundi da držim crevo naspram jednog stabla- pošto je jak mlaz, znam koliko sam litara dao po stablu) prošle godine sam zalio samo jednom kada je bilo baš zagustila suša da joj pomognem. Jbg znam da je primitivna varijanta zalivanja ali nisam mogao da uvedem kap po kap a i dunja je to bojim se udariće je neka ervinia pa šta sam onda uradio i onako sam se do sad istrošio kao :sjasi: !!!
 
Ljudi aj pišite u odgovarajućim temama, umoran sam više...u samo tri posta ste pisali o navodnjavanju, zaštiti od monilije, formiranju krošnje...ima za sve to po jedna posebna tema.
 
Jesenas sam posadio 58 sadnica dunje, pre desetak dana skratio sam na oko 70-tak cm. Koliko pupoljaka da ostavim? Kada i kako da stranim ostale pupoljke?
 
Molim članove da se malo upoznaju sa sadržajem foruma. Otelo se kontroli. Previše je postova na pogrešnim mestima, ljudi dođu i pišu gde stignu. Nije forum ovaj voćarski baš toliko velik, cirka 20ak aktivnih tema.

Konkretno za to "prskanje u martu" postoje odgovarajuće teme, to što planirate da prskate višnju ne znači da treba da se piše u temi višnja, jer po toj logici treba da se piše i u temi trešnja, kajsija, dunja itd. Tako da je logično da sve stoji u temi koja nosi odgovarajući naziv i tiče se tog prskanja.

Teme o prskanjima odnosno zaštitama možete pronaći u odeljku zaštita jelte: http://poljoinfo.com/forumdisplay.php?101-Zaštita-voća-i-protivgradna-zaštita

Dalji postovi kojima nije mesto u nekim temama će biti prebačeni u temu Svaštara, čet koja se nalazi ovde: http://poljoinfo.com/showthread.php?10715-Svaštara-chat


Neki red se mora napraviti, razumite me, nije ništa lično :ppozdrav: Svako malo se pojavi neko nov sa već prežvakanim pitanjima u odgovarajućim temama, da piše u onoj koja se tiče voća koje on ima.
 
Nema na čemu, ubuduće nemoj da pitaš na više mesta, plus da pre toga nisi pročitao temu u kojoj pitaš, u drugoj ti je odgovor dva posta iznad.
 
Postoji li nacin da se deo foruma koji je najzastupljeniji i najposeceniji ( kosticavo voce ) razvrsta?

Da na primer tema Sljiva obuhvata teme: Sljiva,Podizanje Sljivika, racunica oko sljivika, Zastita sljive, rezidba itd itd. Da sve sto je vezano za sljivu postoji u jednom podforumu kosticavog voca koji se kratko i jasno zove SLJIVA.
Isto tako za Visnju teme: Visnja, podizanje zasada visnje, rezidba ili npr zastita visnje takodje budu u jednom podforumu kosticavog voca koji se kratko zove VISNJA.
Isto tako uraditi za svaku kosticavu vocku i mislim da nece biti problema sa greskama.

Pretrpane su teme, u temama vezanim za prskanje pisano je sve i svasta, tako da covek koji trazi nesto da procita mora da lista ceo dan da bi nasao ono sto trazi.

Pojedine teme su pretrpane svim i svacim u njima ne mozemo da se snadjemo ni mi visegodisnji clanovi foruma, a kamoli neki novi clan koji ima svega nekoliko upisa...

Ovo je neki moj predlog da bi forum bio pristupacniji i bez greske.
 
Sve si u pravu. Takvu ideju sam imao i ja, krenuo i....što si i sam primetio, ne znaš više šta gde da prebaciš, najveći problem predstavljaju postovi koji u sebi sadrže dve ili više tema, priča čovek u jednom postu "čime da prskam, dal da đubrim ovim, kako biste vi orezali" i onda se tu izgubi par minuta samo taj post dok se iscepka veruj mi.

Tako da biće...jednog dana...ja lično ne stižem od posla ali polako, barem gledam da se dodatno ne napune svim i svačim, a oni postovi od ranije će doći na red. :ppozdrav:
 
pozdrav.....moze li mi neko reci nesto o otkupnoj ceni visnje zadnjih godina....kalkulisem da li da se upustim i u ovaj posao.....
 
ako bi mogao neko da mi posalje plan prskanja- zastite sljive ...
u jesen sam posadio oko 60 vocki ... cacanska lepotica ... prikratio sam ih na 90cm ali do danas nisam prskao ni sa cim ?
da li treba nesto ako vec nisam zakasnio ?
inace bacio sam prije par dana po 100tinjak gr UREA po stablu i planiram za 15 tak dana rucno okopati sve to ...
ako ima nekih savjeta dobro bi mi doslo ...

hvala unaprijed
 
Nazad
Vrh