Suncokret 2024

ako ti nije zemljište ekstremno gladno onda možeš 1 godinu bez bilo kojeg od ovih elemenata N P K.
Čak je koleg i kukuruz na dobroj zemlij bez N gnojiva posijao i imao prinos kao i mi ostali, ali to može 1 godinu paliti. PK naravno uz analizu, ja 4. godinu ne bacam na nekim njivama PK i prinos odvali ako vrijeme odigra svoje.
Uglavnom sejem zito-sunce-zito-sunce/kuku
Gde na zito dobija dobru kolicinu vestackog.
 
Ако кога интересује Пионир ле 99 и Конди има човек да прода. Цена приступачна остало му 15 врећа пионира 150000 сј цена 20000дин/врећа и 24 вреће Кондија исто 150000сј, 24000дин врећа.
 
Jel radio neko mozda 2x Vibalu na istoj parcelu suncokreta? Kako se pokazao usev?
 
Uzeo dve setvene jedinice LE163 i na fiskalnom upisali pod rednim brojem 16 moj BPG, da li će šta biti od toga, samo nebo zna i naravno, Predsednik. Cena 14.500 sj -75.000
 
Јел могу сви конвенционални хибриди да се шибају са вибалом
 
Poslednja izmena:
koji hibrid mi preporucujete nisam nikad sejao suncokret i koju agrotehniku u pitanju je gajnjaca tip zemljista predusev psenica
 
Prvo treba da vidiš jel imaš problema sa korovima, pa od toga zavisi koju vrstu suncokreta da seješ, pa onda koja semenska kuća, a ima ih baš dosta.
 
Takodje, po meni, proveri i kakvo je stanje sa pticama (vrane, golubovi) i zecevima.Jako velike stete prave, a pogotovo ako je atar gde ima malo ili ni malo suncokreta.
 
ima dosta zubace, nju bih nekako da resim, znam da je kombinat sejao suncokret pre 30+ godina tu, al kakvi su im bili prinosi neznam, iz nekog dosadasnjeg citanja sindzenta je neki realan izbor
 
Nazad
Vrh