Suncokret 2024

Ronin sam imao na istoj njivi sa Krunom. Divljač mi je obrstila Ronin dok Krunu nisu skoro ni pipnili. Ronin sam ostavio nekih 4,5 kj sa sklopom od 35% jer nije bilo mogućnosti presejavanja. Ogromne glave,stablo zeleno i debelo kao ruka,dosta zanimljivo za vršidbu. I pored toga je iznenadjujuće dobro nacurio. Na još tri njive sam imao Ronin,svuda je divljač desetkovala sklop.
 
Poslednja izmena:
Desavalo mi se kod Ronina da su glave krupne i spustene gotovo do polovine stabla pa je dolazilo do pucanja da kazem drske glave i da se drzala glava prakticno na nekoliko vlakana, ali nije otpadala niti sam primetio manji rod.
 
Nisam sejao neko vreme suncokret ali posto nisam stigao psenicu i jecam umesto njih moram nesto suncokreta i repe.Primetio sam da malo kasnija setva daje bolje prinose ujedno i malo redji sklop daje stabilan prinos i nize i jace biljke
 
Godinama sejem LE25, a ove bih hteo da promenim. Ostala je nedoumica oko Surelija i Pioneera 144 i 163. Molim vas za vasa iskustva sa ovim hibridima. Da li i kod Sureli-ja kao i kod Subarua ostane zeleno stablo u odnosu na glavu?
 
Ja sam prosle godine imao subaro i sureli, sad sam nesto malo porucivao sureli pred novu godinu a za ostatak mislim da cu opet ici sve sureli
 
Imidakloprid 350gr/l a.m. Koliko po vreci semena dozirati u mesalicu ?,nek bude da je 150k zrna u pitanju vreca.
A da ne pitam na 2 mesta,koliko za vrecu kukuruza 25k zrna ?.
Neke podatke sa foruma sto sam prikupio,su oko 0.2-0.3l po vreci 150k zrna ,mada sarena su iskustva i doze koriscene ....
 
Nazad
Vrh