Suncokret 2024

Odlicno.
Samo uzmi manje motike nazad ja sam 15-16ice pa zagrce na 7-8km/h i tu mu je slaba propusna moc.
Bolje drzi pravac,manje baca baterije,bolje ulazi u tvrdom ako dubinu odredjujes na toplingu.
Mana sto zagrce lako soju i druge manje useve,ali de je vece na 10km ladno drzim pravac bez pilota.
 
Pri 10km sam maltene pocinjao spartanje,tj uhodavao se par krugova,i stelovao spartac ;) .Prekjuce je bilo nas cetvoro u istom delu atara spartalo,par njiva razmaka jedno od drugih ,eh ,mogli su snimati za novi Mad Max film ovi iz Holywood-a :LOL: .
Jedino gde sam ja maher jeste da nekako koliko god da izbegavam traktorom,ispadne da izgazim pola biljaka na krajeve njiva jbt ....i gde mogu ne spartam krajeve njive,ima tu onih biljaka iz redova sto idu na duzinu njive,zao me da ih secem ....
 
Obisao danas malo njive posle jucerasnje kise. Posao po suncanom i vedrom a na kraju me uhvatila kisa i do nekih njiva nisam otisao.
Prve dve slike Le163, treca Le99 i cetvrta Sureli
03d7e0ea91511f0d250f8f9d77d4f8dd.jpg
da1816d21b9235aae49f61b7993c0365.jpg
9a2190240f6fa7006b08fd9fc72fc443.jpg
396895535956c5d4d2556805d19deab0.jpg


Sent from my motorola edge 40 neo using Tapatalk
 
Jel vibala skida dio prinosa? Promotori kazu da ne a dio agronoma kaze da da
Ne skida ništa,prskao pre dve ili tri godine vibalom i imali 111.8 metara na 2.2 hektara,nikad više nismo imali na jednoj parceli.Bio je kondi u pitanju.Kao more je bio.Malo ga vibala pokrivila i ispravio se.
Sledeće prskano na nekim parcelama na nekim ne i nikakve razlike nije bilo u prinosu.
Inače slabo je koristimo,ne skida samonik suncokret.
 
Pa da skida suncokret nebi mogla da se koristi u suncokretu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Pa da skida suncokret nebi mogla da se koristi u suncokretu

Послато са RMX3263 помоћу ТапатOna
Uh ne razumem šta pišeš.
Skidaju suncokret samonikli u suncokretu listego,listego pro,sinamon,ikarus imaš ih koliko hoćeš sa aktivnom materijom imazamoks.Ali oni ne mogu u kondiju i ostalim konvencionalnim hibridima.
I tribenuron metil u expres hibridima skine samonike koji nisu expres.
 
Poslednji put 2022 godine 40 kj rađeno,40 kj nije rađeno.Apsolutno nikakve razlike nije bilo ali bilo celo leto skoro suvo.Do tada par godina pre rađen Retengo i Piktor uvek bilo bolje gde je rađen nego na kotrolama.
Prošle nije rađen i bio slabiji prosek ali generalno nije ni bila povoljna godina za suncokret,bilo i štete od pologa u delu atara.
Sad sam u nedoumici da li da radim,išao bi sa nekom kopijom.
Mislim fa ne možemo uhvatiti me momenata sa prskalicama,da ga uradimo rano.Trebalo bi baš pred cvetanje al je onda veliki za ulazak prskalice.
U Cicijevom selu su radili prošle g dronom,ne znam za rezultate.
 
Nazad
Vrh