Suncokret 2022

Gledam malo ove vaše slike i prosto sam oduševljen kako sve ovo izgleda. Iskreno mi ne smeta što je nizak, ali vi bolje znate da li treba ili ne da bude visok i koliko. Ne znam da li ta visina utiče na prinos. Po veličini glava rekao bih da će biti dobrog roda ove godine. I mislim da će jedino suncokret ove godine da da lepe prinose od svih kultura. Jesu i soje lepo izrasle ali je pitanje kako će kod nje da bude oprašivanje na visokim temp i koliko će imati vlage da napuni ta zrna. Moram razmisliti da li i ja da uključim suncokret u svojoj maloj proizvodnji ali se samo bojim da ja ako to krenem ima da bude najgora cena ikada. I da onda odem u debeo minus. Još jednom svima svaka čast kako vam izgledaju parcele. I da svi imate rekordne prinose i da vam svima cena u otkupu bude zadovoljavajuća.
 
Ne znam šta se dešava,patuljko me iznenadio,nisam obilazio od prskanja retengom.
Hibrid Onestar sasvim lepe glave ii biljke samo patuljast.Suša ogromna vidi se po kukuruzu na poslednjoj slici.Setva nodetkom 17.4 prihrana AN ored neku najavljenu kišu u maju ali palo samo litar možda ni toliko.

https://ibb.co/ZB4P8z8]
IMG-20220712-111458.jpg
[/URL]
IMG-20220712-111439.jpg
[/URL]
IMG-20220712-111156.jpg
[/URL][/url]
 
Nema veze što je nizak, može on dobro da rodi.
Ja što sam najbolji suncokret vršio ikada bio je visine 1 metar. Radio sam čoveku uslužno.
Na 2 kj bilo 3 kikindske prikolice, i to jedva stalo, morao čovek da tera par krugova da se slegne da mogu sve da iskipujem.
Setva je bila kasno u maju, pošto prva nije uspela pa je bilo presevano....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Daj boze da bude prinosa,ali mnogo lepsi suncokret na izgled je kod mene prosle godine rodio 1600-1700 kg ,po hektaru.Nemojte suncokretu po izgledu verovati mnogo,videcemo na kraju zetve sta i kako bude,ali nikako mu ne moze susa ici na ruku,ni jednoj biljci ne ide.
 
Ma znam ja da rodi on iako nema visinu,volim da je niži zbog vetra ali ovako nizak nisam nimao nikad.Gledao sam danas još 4 parcele u različitim delovima atara sejane isti dan,istom mašinom i isto seme,ni jedna nije ista.Ove godine mi je Draganče došao u pomoč da uguramo ureu kroz mašinu ali sam ja ove neke parcele preko ruke,daleke,i gde nemam njiva za sejanje još uradio dva dana ranije da se ne vozamo.
No ,suvo je pa je suvo može imati potencijal za prinos ali još je to daleko.
 
Brate mili u Lokvama tri godine zaredom suša al zato Lambo niko iz suve zemlje 😏 ruku na srce Talianu ne kuka al možda ima tetku u Švici el u Njujork. OVO JE ŠALA
 
Slika 1, neoma setva 19.4
Slika 2 ,onestar setva 20.4
Slika 3,bakardi setva 20.4 (prošlogodišnje seme)
Slika 4 i 5 ,neoma setva 20.4( dve njive su u pitanju na istom putu razdaljina 700-800 m)
Slika 6 neoma setva 20.04
Sve je sejao član Kovačev ubavivali 100 kg uree kroz sejalicu ,pod brazdu 100 kg3x15.
Slika 6 niska,stavio sam slike pre oar dana nije prskana fungicidom slika 4 i 5 gde se vidim ,dosta višlji prskan fungicidom.Obe parcele vrhunske bez suncokreta verovatno u svojoj istoriji,identično rađene od početka do prskanja fungicidom.
https://ibb.co/gWvdLFC]
[/URL]
IMG-20220712-183120.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220712-181928.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220712-103814.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220712-102939.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220712-063552.jpg
[/URL][/url]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh